Proefhotel en boek helpen 'dromers' op pad Groeten uit Rauris Huis en haard verlaten om een hotel te runnen in het buitenland? Probeer het eerst uit. Nelleke Griffioen en Hans Bruns heten je welkom in hun Proeffiotel. Eplv Tïmwm iy-.7 Je moet op die nieuwe plek echt aan de bak. En reken maar dat je teleurstellingen te verwerken krijgt 5 et nul horeca-ervaring en twee piepjonge kinderen vertrekken Nelleke Griffioen en Hans Bruns in 2008 naar Oostenrijk, waar ze een klein hotel in een rustig bergdal beginnen. Al tij dens de verbouwing van De Berghut, zoals hun gastenverblijf in Rauris heet, ontdekt Hans dat bedden ver schonen niet aan hem besteed is. De voormalig IT-manager mist boven dien zijn oude leven en heeft angst voor te weinig inkomsten. Een schei ding wordt net op tijd afgewend, als ze van aanpak switchen. Hans neemt voortaan gasten mee de bergen in om te skiën, te wandelen of iglo's te bou wen, Nelleke richt zich op het hotel. In 2016 sluiten ze het hotel alsnog en beginnen ze ter plaatse de Droom- plekAcademie, voor mensen die dro men over een soortgelijk buitenlands avontuur. Het echtpaar weet immers intussen goed wat wel en niet werkt. Ze verzorgen online trainingen voor het opstellen van een ondernemings plan, het regelen van de financiering, marketing en sales en het beheren van een website. In hun Proefhotel, voorheen De Berghut, kunnen men sen hun 'vertrekdroom' zelfs een aantal weken uitproberen. En nu is er ook het boek van Nelleke Griffioen: DroomplekGeluk, in 9 stappen naar jouw succesvolle B&B, camping, hotel of vakantiehuis. Nelleke: ,,We waren geknipt voor dat tv-programma. Toen onze droom over een sfeervol berghotelletje ont stond, smulden we van Het Roer Om, de voorloper van Ik Vertrek. We keken vaak met verbazing en verontwaardi ging naar mensen die rücksichtslos in zo'n avontuur stapten. Ze spraken de taal niet, waren slecht voorbereid en hadden geen idee wat het runnen van een gastenverblijf inhield. Wij hadden ook flinke hobbels te nemen. Mensen denken: 'B&B'tje spelen? Zo moeilijk kan het niet zijn.' Maar het is zo'n veelomvattend project. Je gaat emigreren en een bedrijf runnen in een branche waarin je geen ervaring hebt.'' ïr.-'trl 1rvi 1 -..tfsfönl ,,Een miljoen Nederlanders en Vla mingen fantaseert erover, bijvoor beeld wanneer ze voor de etalage van een makelaar in dat schattige dorpje in Toscane staan. Maar 99,998 pro cent haakt af of gaat in de sluimer- stand. Afhakers zien het niet zitten hun vertrouwde leventje op het spel te zetten. Sluimeraars willen wel, maar durven niet. Ze hebben geen geld of willen hun familie niet ach terlaten. De resterende 0,002 procent heeft het lef om die stap echt te zet ten.'' ,,Ze dromen van rust, ruimte, natuur, eigen baas zijn, meer tijd voor elkaar. Je kunt ook uit onvrede het roer om gooien, bijvoorbeeld omdat je klaar bent met je baan, files, het politieke r. ém.. v~-£7' t 1-%! klimaat of het weer. Ik weet niet of vertrekken vanuit onvrede de juiste manier is. Je moet op die nieuwe plek echt aan de bak. En reken maar dat je teleurstellingen te verwerken krijgt.'' ,,Bij het realiseren van een droom doorloop je een proces: van idee naar uitvoering. Dit proces is universeel. Ik heb het samengevat in zeven stap pen die een cirkel vormen: dromen, durven, delen, doen, doorzetten, dansen en doorontwikkelen. Daar naast zijn er zeven pijlers waar je op moet letten als je een succesvol gas tenverblijfondernemer wilt worden: jij en je droom, een uniek gastencon- cept, financiën, marketing en sales, locatie, operationele processen en gastbeleving. Die cirkel en die pijlers vormen samen het DroomplekRoer. Jij staat letterlijk aan het roer van je leven. Als je moed en veerkracht hebt, kan die droom werkelijkheid worden.'' Kun je een paar valkuilen noemen? ,,De meeste mensen denken niet na over het waarom. Is je droom een doel of een middel? Mensen laten zich te veel leiden door een droom- plek, storten zich op hun droom en vergeten zichzelf die ene vraag te stellen. Ze schieten te snel in een vorm waarin ze hun droom willen gieten: een bed and breakfast, hotel of camping. Maar de belangrijkste vraag is: wat gaat een gastenverblijf je écht brengen? Is gasten blij maken wat je wilt? Ben jij de juiste persoon om zoiets te doen? Je moet de ambitie hebben om ondernemer te worden. Ik zie genoeg mensen die als een kip zonder kop hun droomplek zoeken of een stek kopen zonder ijzersterk plan.'' ,,Het gaat óók om locatie, maar in combinatie met een goed concept. Wij zitten tussen twee kleine dorpen in, in een doodlopend dal. Onze droomgasten waren niet de winter sporters die van après-ski houden, maar mensen die rust willen. Mijn belangrijkste tip: gun jezelf de tijd om te onderzoeken of je dit echt wilt, doe het stap voor stap. Bouw go's en no-go's in. Wees niet bang om te falen, zie het als een persoonlijke ontdekkingsreis. En schakel hulp in, je kunt niet alles zelf. Dat scheelt tijd en energie.'' GO ZATERDAG 8 FEBRUARI 2020 Aan de bak in de B&B JEROEN KREULE Jullie ervaring heeft genoeg ingre diënten voor een tranentrekkende aflevering van Ik Vertrek... p&s M-f. Heb je enig idee hoeveel mensen hun leven rigoureus willen om gooien? Waarom willen zo veel mensen huis en haard achterlaten voor een dergelijk avontuur? A De droom van Nelleke en Hans Griffioen dreigde na hun emigratie in dui gen te vallen. 1 Hans en Nelleke in Rauris. FOTO SANDRA KONING 1 --/j In het boek vertel je over het DroomplekRoer. Wat bedoel je daarmee? Wat is je belangrijkste tip om dat DroomplekGeluk te vinden? Is de locatie het allerbelangrijkst?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 77