Dansen is populair, maar niet onder pubers Het was je eerste keer uit. En je kreeg er, hiep hoi, je allereerste zoen. Dansles mag dan voor heel wat pubergeneraties een verplicht nummer zijn geweest, er werd van genoten ook. De puber van nu is even zoek. Maar achter heel wat Zeeuwse gevels wordt nog volop gefoxtrot en getangood. 'Daar leerde je omgangsvormen. Het was een soort handleiding van hoe je sociaal moest doen' 15 Stond je ooit als 13-ja- rige haast als vanzelf sprekend één avond in de week te stuntelen op de dansvloer, anno 2020 staat de jongste jeugd niet meer voor dansles in de rij. Dat merkt Martijn Janvier (49) van Janvier DanceMasters uit Goes aan veel van de leerlingen van middelbare scholen die hij, voor allerlei verschillende projecten, in zijn dansschool aan het Jacob Valckeplein over de vloer krijgt. Ze zijn vaak houterig, ritmisch als een rotsblok en hebben nau welijks balans. Ook voel je bij hen vaak een bepaalde gêne in hun omgang met anderen. ,,Dat leerde je allemaal bij dansles hè? Je zat met honderden in hetzelfde schuitje. En omdat het stapsge wijs ging, had je het niet eens in de gaten. Die hele cursus vond ie dereen hartstikke makkelijk, maar ondertussen had je wel voor het eerst een meisje vastgehad, iemand in de ogen gekeken. En geleerd dat als je aardig doet, de ander ook aardig terug doet naar jou." Waar de pubers gebleven zijn? Janvier heeft géén idee. Wat hij wel zeker weet, is dat er nog volop gedanst wordt. Elk weekend worden er wel ergens in Zeeland, en nog veel meer daarbuiten, dansfeesten gehouden. In grote steden lijken ook twintigers en dertigers zich ondertussen weer massaal op de dansvloer te stor ten. Onder studenten is stijldan sen zelfs razend populair. Door gaans zetten zulke trends zich met enige vertraging ook door in GO ZATERDAG 8 FEBRUARI 2020 Dans blijft altijd bestaan ESMESOESMAN Martijn Janvier (rechts) geeft in zijn dansschool in Goes instructie aan Robbie en Laura. foto ernesta verburg LEES VERDER OP PAGINA 16

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 63