II Sjaak Sinke: 12 ZEELAND Sportverslaafde uit Koudekerke krijgt onderscheiding, maar denkt nog niet aan afscheid. Sjaak Sinke: van turnen tot triatlon. Hoek wil De Bert aan selectie toevoegen Zeeuwse rugbyers richting EK onder 18 D-day voor TOP, Swift en Ondo Forza Rugby Sturm Zeven dagen per week staat Sjaak Sinke (78) om 8.15 uur voor de deur van de sportschool in Vlis singen. Niet dat die deur dan al open is, dat gebeurt pas om 8.30 uur, maar hij wacht dan in zijn Fi- atje op het parkeerterrein tot hij binnen wordt gelaten. De sport verslaafde Koudekerkenaar wil het lichaam aan de gang houden. ,,An- ders eindig ik nu al tussen zes Ikea-plankjes." Sjaak Sinke werd gisteravond on derscheiden met de Carrièreprijs van de gemeente Vlissingen, omdat hij zich al tientallen jaren verdien stelijk maakt voor de sport. De on derscheiding kwam als een verras sing. ,,Nee, dit had ik niet verwacht. Ik had nog nooit van die prijs ge hoord. Bovendien woon ik al jaren in Koudekerke en dat hoort bij de gemeente Veere. Zet dat trouwens maar niet in je verhaal hoor, voor je het weet moet ik de prijs inleve ren", vertelt Sinke vanaf de home trainer in de sportschool, daags voor de huldiging. De handdoek om zijn nek wordt steeds natter. Plichtsgetrouw doet Sinke zijn oefeningen, het zweet druipt van zijn rimpelige voor hoofd. Via de hometrainer gaat het naar de loopband om te eindigen op een fitnessmat waar de buikspieren worden getraind, terwijl wat jonge dames zijn inspanningen met een Ik heb twee ver sleten rugwervels, waardoor ik krom loop schuin oog volgen. Hoewel je zijn botten hoort kraken, kan Sinke zijn uurtje in de sportschool niet mis sen. ,,Ik heb hier nog een mooi uit zicht ook. Heel mijn leven heb ik gesport, altijd meer dan 30 uur per week. Dat gaat helaas niet meer, maar ik ga door tot de dood er op volgt." Al decennialang is Sinke een op vallende verschijning, niet alleen in de sportschool maar in de hele Zeeuwse sportwereld. Als atleet, zwemmer, trainer, vrijwilliger, tijdwaarnemer, speaker en verslag gever. In die laatste drie functies is hij nog steeds volop actief. Met zijn notitieblokje struint hij als free lance reporter van deze krant nog steeds de velden af. Of hij klokt me nig wedstrijd als tijdwaarnemer. Zijn aanwezigheid blijft zelden onopgemerkt. Zoals afgelopen za terdag nog tijdens de Rammeken- sloop in Ritthem, waar hij de tijden van honderden atleten klokt. Niet alleen zijn opvallende kledingkeus (hip trainingspak) en uiterlijk ver toon (,,Ik heb twee versleten rug wervels, waardoor ik krom loop") vallen op, af en toe wil Sinke als speaker er ook nog wel eens een snerende opmerking uitgooien (,,Daar komt Remy Vasseur, vroe ger liep je nog 10 minuten sneller Remy"). Maar iedereen kent Sinke en accepteert hem zoals-ie is. Soms wat knorrig, vol zwarte humor en zelfspot. Ook in Ritthem staat zijn blauwe Fiat Punto met gedeeltelijk geblin deerde ramen, camera op het dak Quote van de dag Stefan de Bert moet de derde nieuweling in 2020 worden voor Hoek. De 20-jarige Vlissin- ger trainde de afgelopen weken een aantal ke ren mee bij de derdedivisionist en kreeg don derdagavond van trainer Lieven Gevaert te horen dat de club zijn overgang op korte ter mijn rond wil maken. De Bert was aan zijn tweede seizoen bij de beloften van PEC Zwolle bezig. ,,Stefan heeft een goede indruk achtergelaten", aldus Gevaert. ,,Hij is niet de grootste, maar wel sterk en voetballend goed.'' De centrale verdediger speelde tot medio 2013 bij JVOZ en maakte toen de overstap naar Sparta. Na de JO19 verkaste hij naar PEC Zwolle, waar hij aansloot bij de beloftes. De laatste weken waren natuurlijk mooi voor Swift: 42, 40 en 34 goals tijdens grote over winningen op laagvliegers. Maar er moet van daag ook van concurrent GKV gewonnen worden. Anders wordt dit zaalseizoen toch nog een sof voor de Middelburgse overgangs- klasser. Het gat met KVS (2 punten) en GKV (1 punt) is klein, maar moet gedicht worden door de Zeeuwse nummer drie om het zo ge wilde kampioenschap binnen te slepen. In de hoofdklasse kan TOP Arnemuiden zich thuis veilig spelen met een zege op Rohda, terwijl koploper Ondo in de eerste klasse thuis speelt tegen nummer twee Tilburg. De Zeeuwse rugbyers Roel van Eijkeren en Ilias de Feijter zijn opgenomen in de nationale selectie voor spelers onder 18 jaar. Ze maken deel uit van een groep van veertig spelers, waarvan er uiteindelijk 26 moeten overblij ven. Die doen in april mee aan het Europees kampioenschap in Rusland. De definitieve se lectie wordt bepaald aan de hand van een trai ningsprogramma en drie oefenduels. Roel van Eijkeren speelt bij Tovaal. Vorig sei zoen speelde Ilias de Feijter daar ook nog, maar hij is vanwege zijn studie overgestapt naar The Dukes in Den Bosch. Ze speelden ook al samen bij Oranje onder 17 jaar. 'Koster had een goede schaar, een prima individuele actie, was heel snel en ook nog een echte prof.' zaterdag 8 februari 2020 3-1 De volleybal lers van Forza werkten zich doordeweeks in de promo tieklasse door een 3-1-zege (25-8, 23-25, 25-22, 25-23) tegen nummer vier Benevia op naar de vijfde plaats. 15.00 De rugbyers van Oemoeme- noe kunnen hun competitie vandaag in het slot gooien. Met een over winning thuis op DSR-C nemen de Mid delburgers af stand van de onderste plaat sen. De kick-off in Middelburg is om 15.00 uur. 10 Biljarter Gilles Sturm uit Se- rooskerke kan vandaag voor de zestiende keer het jaar lijkse biljart- toernooi in Wissenkerke winnen. In de halve finale moet hij dan eerst van zijn zoon Martin winnen. 'Ik ga door tot de dood er op volgt' Maurice Steketee Vlissingen - Sjaak Sinke VOETBAL RUGBY KORFBAL Roel van Eijkeren (l) en Ilias de Feijter. - Jan Poortvliet over Adrie Koster, ooit zijn ploegmaat bij PSV. Lees het verhaal over de spelerscarrière van Koster bij PSV op www.pzc.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 40