IN HET WEEKEND is hij operazanger II 9 het fantastisch wat je terugkrijgt van mensen op zo'n avond. Het is gewel dig om een mooie performance neer te zetten waar mensen door geraakt worden. Het geeft me veel voldoe ning en een flinke adrenalinekick als je de muziek op de juiste manier weet over te brengen." Het werk en de hobby lopen soms wel door elkaar heen; Martijn leerde in de advocatuur een clubje professi onele zangers kennen. En het is niet ongewoon dat mensen uit het vak in hun vrije tijd iets in de klassieke mu ziek als hobby doen. ,,Zelf heb ik va ker een uitvoering gegeven tijdens het Dekenconcert van de Haagse Orde van advocaten. Maar ook deed ik veel concerten door heel Neder land voor bijvoorbeeld een benefiet concert of gaf ik een liedrecital voor relaties en cliënten." Uit het hoofd Het werk als advocaat en het stude ren voor een opera vragen natuurlijk allebei een ander soort voorberei ding. Een dossier van een klant be staat uit veel documenten, maar die hoeven gelukkig niet allemaal uit het hoofd geleerd te worden zoals bij een opera wel het geval is. ,,Een opera moet uit het hoofd. Je moet het hele stuk analyseren, weten wat je zingt en dat goed in je hoofd prenten. In aanloop naar een concert ben ik wel één tot anderhalf uur per dag aan het studeren." Doordat werk en thuis ook de no dige aandacht vragen, gaat het soms wat langzamer dan Martijn zou wil len. ,,Ik heb niet de routine van iedere week optreden. Maar ik moet wel de discipline hebben om vaak te oefenen en mijn stem in conditie te houden en te ontwikkelen. Dat is wel eens lastig. Zodra de flow er tijdens een optreden toch goed in zit, is dat fan tastisch. Dan weet je wel waar je voor gestudeerd hebt." Door de week werk je voor de baas. Zet je 's avonds de wekker en prop je 's ochtends vier boterhammen in je blauwe broodtrommel. Elastiekje eromheen. Maandag, dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag. En dan is het weekend; je hobby wordt je werk. Je bent scheidsrechter bij het voetbal, lotusslachtoffer bij de EHBO, trekt de balletjes bij de bingo. Leuk. Weekend. In het dagelijks leven werkt Mar tijn Hop (49) vanuit zijn kantoor aan huis in Dreischor aan uiteen lopende rechtszaken als advo caat. Hij heeft zich gespecialiseerd in ondernemingsrecht, faillissements- recht en arbeidsrecht. In het week end wisselt hij de toga om voor een net pak. Niet met een zakelijk doel, maar om te shinen op het podium als operazanger, onder andere bij het Houblon Ensemble. Solo ,,Zingen doe ik al vanaf mijn twaalfde", vertelt Martijn Hop al gra vend in zijn geheugen. ,,Op school werd veel aan muziek gedaan. Ik ging bij het brugklaskoor en door klasge noten van mijn broer in de zesde werd ik naar voren geschoven voor een solo. Bleek ik nog echt te kunnen zingen ook. Door de jaren heen ging Door de jaren heen ging mijn stem wel van een sopraan naar een bas mijn stem wel van een sopraan naar een bas." De liefde voor klassieke muziek was aangewakkerd en hij kreeg zang les van de vrouw van zijn leraar Duits. Zij was operazangeres en leerde hem alles zoals Martijn dat ook op het conservatorium zou heb ben geleerd. ,,Het zingen heb ik altijd naast mijn studie rechten en later werk in de advocatuur gedaan. Toen ik in 2007 een eigen kantoor startte, deed ik dat met het oog op de dingen waar ik naast mijn werk tijd voor wilde hebben. Door zelfstandig te zijn, kan ik een betere balans creëren tussen werk, gezin en hobby." Adrenalinekick In de rechtbank en met zijn cliënten om tafel gaat het over behoorlijk seri euze en ingrijpende zaken zoals be drijfsovernames, faillissementen en arbeidsconflicten. Daar komen vaak ook emoties bij kijken, maar die zijn toch van een heel andere orde dan bij een uitvoering van een opera samen met zijn Houblon Ensemble. ,,Door- gaans hebben we een heel fijn pu bliek waar we voor optreden. Ik vind zaterdag 8 februari 2020 GO Mariska den Hartog Martijn in toga. foto DORINA VAN DER GRAAFF - Martijn Hop Martijn zingt hier in de Driekoningenkerk in Noordgouwe een dame uit het publiek toe. Bert Mooiman zit achter de piano. foto ERNESTA VERBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37