IN DE REGIO Plantenbakken blokkade tegen fout f ietsgedrag 6 Te veel stikstof bouwverkeer 'Pure pop en psychedelica' HÉÉI MIJN DORP, MIJN STAD De ondernemers hopen dat het wel lukt om najaar 2021 te kunnen be ginnen met vervanging van het be staande hotel. Norbert Bimmel: ,,We werken hard aan een oplos sing." Samen met zijn broer Michel nam hij in 2002 het hotel van hun ouders over. Vijfjaar geleden dien den ze een plan in voor nieuw bouw. Ze gingen er destijds vanuit We liggen met ons hotel te dicht bij natuurgebied De Manteling dat ze binnen drie jaar de eerste klanten konden ontvangen in hun nieuwe zaak. Dat was een misreke ning want de procedures namen veel meer tijd in beslag. Onder an dere omdat een aantal inwoners van Domburg vreest dat het hotel te groot wordt en daardoor extra ver keer aantrekt. Twee jaar geleden, nadat de ge meenteraad akkoord ging met de voorlopige plannen, sprak Norbert Bimmel nog de hoop uit dat hij eind 2019 kon starten met sloop van het 32 kamers tellende hotel. Dat lukte echter niet omdat nog niet alle procedures waren doorlopen. ,,We waren vorig jaar bijna rond met alles. Maar toen brak de stik stofcrisis uit. Het kabinet kwam na een tijd met oplossingen. Maar die gelden niet voor ons. Wij liggen met ons hotel namelijk te dicht bij natuurgebied De Manteling zodat stikstofuitstoot door het bouwver- keer daar effect kan hebben." Het bewuste natuurgebied loopt offici eel door tot aan de Badstraat in Domburg. ,,Daar ondervinden wij nu de gevolgen van", aldus Bimmel. Sloop Ook wethouder Arie Schot (SGP/CU) hoopt dat het lukt een oplossing te vinden voor de bouw van het hotel. Volgens hem onder vinden alleen de bouwwerkzaam heden in een straal rondom de Manteling de gevolgen van het stik- stofbesluit. ,,De rest van het Veerse grondgebied heeft er niet mee te maken." Ook hij vertelt dat er hard wordt gewerkt aan oplossingen. Hij kan echter nog niet aangeven hoe en wanneer die er gestart kan wor den met sloop en nieuwbouw. Als het nieuwe hotel wordt ge bouwd telt het na voltooiing 64 ka mers en een ondergrondse parkeer garage. De broers kunnen het aantal kamers verdubbelen omdat ze 4,5 meter aan de achterzijde bij het ho tel trekken. Ook worden de ruimtes op de etages beter benut. Het voor terrein van het hotel wordt nu vooral gebruikt als parkeerplaats voor de gasten. Dat wordt een tuin. MIDDELBURG Fietsers blijven de regels overtreden op het Mo lenwater in Middelburg door over de stoep en een parkeerplaats te rijden. Daarom legt de gemeente nu plantenbakken neer als blok kade tegen fout fietsgedrag. Fietsers van en naar de binnen stad moeten sinds de herinrich ting van het Molenwater een slin ger in de weg volgen. Dat doen ze echter niet, ze rijden rechtdoor tussen auto's over de parkeer plaats en soms over de stoep vlak langs de huizen. Omwonenden ergeren zich daaraan. Om de fiet sers terug de weg op te dwingen, wordt de parkeerplaats op de hoek van het Molenwater en de Nieuwe Oostersestraat vlakbij de Koepoort heringericht. Er komt een rechthoekige plantenbak dwars over de parkeerplaats om het rechtdoor rijden te voorko men. Ook komen er twee ronde plantenbakken dichter bij de hui zen, om het rijden over de stoep tegen te gaan. De Fietsersbond heeft op die plek vorig jaar actie gevoerd om juist het tegenovergestelde te be reiken. Wat de bond betreft zou er juist een fietsroute over het parkeerterrein moeten komen, zodat fietsers legaal rechtdoor mogen rijden. Documentaire Hella de Jonge Windbroke Concert Bachkoor zaterdag 8 februari 2020 Bouw hotel De Wigwam ligt weer stil De nieuwbouw van Hotel De Wigwam in Domburg loopt op nieuw vertraging op. De gebroe ders Bimmel kunnen dit najaar niet starten met de sloop en nieuwbouw van het pand aan de Herenstraat. Dat komt omdat het bouwverkeer te veel stikstof uitstoot wat schadelijk is voor het natuurgebied De Manteling. Emile Calon Domburg - Norbert Bimmel VLISSINGEN Het Vlissingse poppodium De Piek pakt vandaag uit met concerten van drie Zeeuws/Brabantse bands. Alle drie de groepen vinden inspiratie bij verschillende stromingen die geschaard worden onder 'pure pop en psychedelica'. The Vision of Johanna, Cosmic Channel en The Slavez klimmen vanaf 21.00 uur om beurten het podium op. De bands zorgen er voor dat het pu bliek een breed spectrum aan stijlen te horen krijgt. WA MIDDELBURG In Cinema Middelburg wordt morgen om 15.00 uur de nieuwe docu mentaire van Hella de Jonge vertoond. De dia gnose en therapie bij hartfalen bij de vrouw is gebaseerd op onder zoek bij mannen. De do cumentaire De slag om het vrouwenhart gaat in op de gevolgen van deze benadering voor een vrouw met een hart probleem. Het verhaal van Kitty Trepels-van Mil vormt een rode draad door de documentaire. Na afloop wordt de re gisseur geïnterviewd door Freek de Jonge en is er ruimte voor vragen uit het publiek. Reserveren via cinemamiddelburg.nl. OOST-SOUBURG De Zeeuwse folkband Windbroke treedt van avond om 20.00 uur op in de Historische kerk Souburg, Oranjeplein 2. Kaarten in de voorver koop kosten 12,50 euro en zijn verkrijgbaar bij Primera in Vlissingen en in Oost-Souburg, De Sierspeld in Oost-Sou burg of via historische- kerksouburg.nl. Kaarten kosten op de dag zelf aan de deur 15,00 euro. «te* «.v't'vt 'Arr'i*. De Zeeuwse folkband Windbroke treedt van avond op in Oost-Souburg. foto tineke van der ven MIDDELBURG In de Nieuwe Kerk in Middelburg is morgen om 16.30 uur de eerste cantatedienst van dit jaar. De dienst wordt in- gevuld door het Bach- koor BWV onder leiding van Joop Schets. Muzi kale medewerking wordt verleend door het barok- orkest Aspetti Musicali en solisten Adriaan Kos ter en Lieven Termont. Zaterdag KOUDEKERKE De Couburg, 20.00 uur: Stijldansavond MIDDELBURG Het Bastion, 14.30 uur: Bingo; Kinder boerderij de Klepper hoeve, 14.00-15.00 uur: Ponyrijden voor kinderen; 15.45-16.30 uur: Activiteit 'Help de boer dieren te voeren'; Schouwburg, 15.00 en 20.00 uur: Dance Center Dazzle; Cinema Mid delburg, vanaf 19.00 uur: Vertoning Hors Normes en Out Stea ling Horses; Zeeuwse concertzaal, 20.00 uur: Beethoven Reci tal; Koepoortstraat 6, 20.30 uur: Bachcon- cert Andre Poortvliet OOSTKAPELLE Terra Maris, 13.30 15.30 uur: Activiteit 'Van pulp tot papier' VEERE Museum Veere, 13.00-17.00 uur: Ten toonstelling Mies Callenfels-Carsten, de één na laatste Veerse Joffer (ook zondag) VLISSINGEN Edisonweg 10, 10.00 12.00 uur: Rommel markt t.b.v. goede doelen; Walstraat 68, 12.00 uur: Workshop handletteren en sie raden maken; De Herberg, 14.00 uur: Saxofoonkwartet; Zondag MIDDELBURG Cinema Middelburg, 13.45 uur: Animatie film Mind My Mind over leven met au tisme; Schouwburg, 15.00 uur: Dance Center Dazzle; RITTHEM Theater de Verwach ting, 15.00 uur: Op treden Zeeuwse Sien VLISSINGEN Sint Jacobskerk, 15.30 uur: Franse mu ziek. MELISKERKE De Torenstraat in Meliskerke wordt opnieuw ingericht. In september wordt begonnen met die klus zodat de winkels beter bereikbaar worden en het verkeer niet meer te hard rijdt. Vooruitlopend op die klus zijn deze week drie bomen gekapt: één iep en twee kastanjes. Vol- gens de gemeente is er onderzoek gedaan naar de huidige stand en gezondheid van de bomen. Daaruit bleek dat ze een lage kans hadden om de herinrichting te overleven waarna er een kapvergunning is afgegeven. Deze week werden ze omgezaagd. FOTO LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34