PROFITEER NU VAN KORTING! Favoriet: 1917 en Parasite MEDIA CULTUUR 25 acties.primaverareizen.nl oF bel 010-2452555 Nü tijdelijk korting per appartement*/ ren, maar ik had ook een klus in Hol lywood. Toen die niet doorging heb ik deze film toch maar gedaan. Daar heb ik natuurlijk geen spijt van.'' Zijn Nederlandse concurrent Tris tan Versluis (37), die genomineerd is voor zijn bijdrage aan 1917, kent hij amper. ,,We hebben elkaar één keer bij een andere uitreiking ontmoet en even gepraat. Hij heeft een Neder landse vader, maar spreekt vooral En gels. Voor het overige weet ik weinig over hem'', aldus Tuiten. Grootvader Versluis, zoon van een Nederlandse vader en Britse moeder, werd gebo ren in Zimbabwe. Hij groeide op in Zuid-Afrika, Azië en Nederland. Zijn liefde voor film dankt hij aan zijn grootvader die hem naar de bioscoop meenam. Zijn vader overleed toen Versluis, die tegenwoordig in Spanje woont en nauwelijks Nederlands spreekt, een tiener was. Hij werkte vooral mee aan grote internationale producties zoals Game of Thrones, The Revenant, Harry Potter en de Neder landse film Meester Kikker. Voor Os carfavoriet 1917, een epos over de Eer ste Wereldoorlog, was Versluis ver antwoordelijk voor het uiterlijk van de lijken en gewonden. Dat was een nauwgezette klus, want Versluis en zijn team wilden de oorlogsslachtof fers zoveel mogelijk met respect be handelen. ,,We hebben heel veel foto's bekeken van de slagvelden en een historicus die is gespecialiseerd in die periode, heeft ons geholpen; we konden hem alles vragen wat we wilden. We hebben geprobeerd alle details goed te krijgen, van de kapsels tot de slechte tanden die soldaten na maanden in de loopgraven hadden." Beide Nederlanders moeten over eind zien te blijven in een internatio naal filmmilieu waarin de concur- rentie hevig is. Tuiten: ,,De lat ligt hoog in ons beroep omdat er veel concurrentie is. Het bevalt mij wel om telkens op mijn tenen te lopen. Dat houdt je scherp.'' Tuiten rondde onlangs een grote klus af: de nieuwe Ghostbusters-film van regisseur Jason Reitman. Over zijn werkzaamheden aan de film mag de Nederlander contractueel weinig vertellen. ,,Maar ik had een team van 46 mensen nodig om deze klus te klaren. We zijn onder meer verant woordelijk voor de monsterachtige wezens die in de film voorkomen.'' De grimeur kijkt vol vertrouwen naar de toekomst. ,,Ook al win ik deze keer niet, een derde kans op een Oscar ligt zeker in het verschiet. Mis schien wel voor Ghostbusters." Komt Joaquin Phoenix (Joker) weer, net als bij de Bafta's en de Golden Globes, met een warrige, maar goedbedoelde speech waarin hij als winnaar van de Oscar voor de beste acteerpres tatie opkomt voor het geringe aan tal nominaties voor de zwarte film makers van Amerika? Laat Renée Zellweger (Judy) weer haar tranen de vrije loop als zij pro beert als Beste Actrice een samen hangend dankwoord te formule ren, waarbij zij natuurlijk de nage dachtenis van Judy Garland me moreert? Het ziet ernaar uit dat de Oscars, waarvan de uitreiking in de nacht van zondag op maandag plaats vindt, in de belangrijkste acteurs categorieën weinig verrassingen bevatten. Het moet gek lopen als het oorlogsdrama 1917 niet de grote winnaar wordt en The Irishman de grote verliezer. Once Upon a Time in Hollywood kan met enkele troostprijzen (Be ste Scenario voor Quentin Taran- tino en Beste Bijrol voor Brad Pitt) worden afgescheept. De grote vraag is of de Zuid-Koreaanse re gisseur Bong Joon-ho met zijn meesterwerk Parasite meer wint dan alleen het beeldje voor de beste niet-Engelstalige film. Parasite is ook genomineerd voor Beste Film en Beste Originele Scenario. Naast de nominaties voor Arjen Tuiten en Tristan Versluis zit er nog een Nederlands tintje aan de Oscars: Willemijn Verkaik (foto) treedt morgennacht op. Zij sprak voor de animatiefilm Frozen 2 de Nederlandse versie van Elsa in. Tien Elsa's van over de hele wereld zingen het nummer Into The Un known uit Frozen 2, genomineerd voor een Oscar. zaterdag 8 februari 2020 *Deze korting is geldig op vertrek van 3 juli t/m 21 augustus bij een van de volgende appartementen in de Portugese Algarve: App. Dunamar in Monte Gordo App. Alagoa Azul in Altura (alleen 2-kamerapp. alg.) App. Praia da Lota in Manta Rota App. Alagoa Praia in Altura App. Guadiana in Monte Gordo (alleen studio) LET OP deze actie is geldig t/m 16 Februari 2020 bij een minimum verblijFvan 8 dagen *ExclusieF reserveringskosten en calamiteitenFonds MA Tristan Versluis is genomineerd voor zijn bijdrage aan de oorlogsfilm 1917. FOTO'S ANP EN UNIVERSAL PIC TURES Oscaruitreiking: in de nacht van zondag op maandag vanaf 00.30 uur rechtstreeks te volgen bij FOX. -A.Z. Primavera

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25