24 MEDIA CULTUUI Voor het eerst zijn twee Nederlanders genomineerd voor een Oscar voor Beste Make-Up en Haarstyling. Grimeur Arjen Tuiten voor Maleficent: Mistress of Evilen zijn collega Tristan Versluis voor de oorlogsfilm 1917. ANGELA KIJKT TV Mij is ook gevraagd: ben je er klaar voor? Natuurlijk niet. Ik ben 29 En ja hoor, we hebben weer een nieuwe na tionale splijtzwam: de moorkop. Nooit ge dacht, maar hij mag sinds donderdag in het rijtje Zwarte Piet, Coentunnel en klimaat. Ik hoor u al mopperen: gaat die De Jong zich hier ook mee bemoeien? Jazeker, want deze fel uitgevochten discussie tussen de kampen 'je mag ook niks meer in dit land' en 'weg met dat racisti sche symbool' leek me de ultieme lakmoesproef voor de WNL-versie van Opi. Er wordt al zo lang geroepen om een rechtse talkshow als tegenhan ger van die 'bekende linkse Trump-, Baudet- en Wildersbashers' (ik citeer hier de schreeuwers op sociale media) en nu hebben we er eentje. Dus ik zat er klaar voor dat Sander Schimmelpenninck en Welmoed Sijtsma het heel anders gingen doen. ex-hoofdredacteur van De Telegraaf én zoon van een banketbakker. Knap gevonden, dat punt was binnen. Sjuul ging er eens goed voor zitten en be gon eerst over de verschillen tussen de moorkop en de Bossche bol, die 'totaal anders zijn'. Om in een adem over te gaan naar het beroemde 'kabou terbrood' van zijn vader, een naam die 'ook vast niet meer kan'. Maar Welmoed trok hem haastig bij de les. Het was tijd om kleur te bekennen. Sjuul zei daarop dat er grotere problemen zijn op integratiegebied dan de moorkop en dat we in een multiculturele samenleving een beetje reke ning moeten houden met elkaar. Hè? Die zag ik niet aankomen. Ik checkte het logo in de boven hoek van mijn tv. Was dit WNL of toch gewoon BNNVara? Jinek dan. Die had de veganistische banketbak ker uit Monster die ons land in deze crisis had ge stort. Een man die vast het beste voor heeft met mens en dier, zoals hij zelf zei, maar die natuur lijk ook aan zijn handel moet denken. Want waarom zou je geruisloos het naamkaartje van een taartje in je vitrine aanpassen zodat er geen haan naar kraait, als je ook een rel kunt creëren en op tv mag vertellen dat je door alle 'bedreigingen' je winkel moest sluiten? Het detail dat het om slechts één klant ging die aan het einde van de dag 'met ferme taal' om een moorkop vroeg, ontging Eva kennelijk door de smeltende soezen die op tafel stonden te lonken. Ze verzuimde in elk geval stevig door te vragen. Ze kaartte liever een andere pregnante kwestie aan: welk vruchtje hoort er nu op zo'n gebakje, ananas of mandarijn? Conclusie van de avond: de moorkop kan misschien een land op scherp zet ten, in de talkshowoorlog blijkt het een lege soes. Quote van de dag Zoëy krijgt talkshow y Het bevalt mij wel om telkens op mijn tenen te moeten lopen. Dat houdt je scherp het verminkte gezicht van de jonge hoofdpersoon. Ook toen achtte hij zich kansloos. De Oscar ging, zoals hij voorspelde, destijds naar de Chur- chillfilm Darkest Hour. Zijn nominatie kwam voor Tuiten volkomen uit de lucht vallen. ,,Ik had nergens op gerekend. Ik lag nog te slapen toen ik door mijn assistent werd gebeld met deze mededeling. Ik denk dat wij vooral als team zijn voorgedragen.'' Boosaardig In de Disneyproductie is Tuiten ver antwoordelijk voor het uiterlijk van hoofdrolspeelster Angelina Jolie die de boosaardige titelrol vervult. De helm met de (inklapbare) horens die zij draagt had de Nederlandse gri meur ook al voor de eerste Maleficent- film ontworpen. Maar nu is hij ook verantwoordelijk voor haar make-up en heeft hij een aandeel gehad in een van haar kostuums. „Eigenlijk had ik helemaal geen trek in deze film'', bekent Tuiten van uit zijn werkplaats in Los Angeles. ,,Het werk moest in Londen gebeu- Vrijheid met Hazes ijn Friese nuchter heid heeft grimeur Arjen Tuiten (39) ondanks een verblijf van bijna twintig jaar in Hollywood niet verloren. Over zijn kansen op een Oscar is hij heel duidelijk. ,,Ik ga niet winnen. Alles wijst erop dat de collega's van Bomb shell met de Oscar aan de haal gaan. Zij hebben Charlize Theron in die film echt helemaal getransformeerd naar haar personage, een bekende, voormalige Amerikaanse televisie presentator.'' Maar Tuiten treurt niet om het ver wachte verlies. ,,Ik maak er een leuke avond van en zit lekker relaxt in de zaal. De vorige keer nam ik mijn moeder mee, nu mijn vriendin.'' Dezelfde voorspelling over zijn Os carkansen deed de in Joure geboren grimeur twee jaar geleden toen hij zijn eerste Oscarnominatie kreeg voor zijn werk aan de film Wonder, waarin hij verantwoordelijk was voor zaterdag 8 februari 2020 —Welmoed Sijtsma in Vero nica Magazine over het pre senteren van talkshow Op1. Moorkoo Ze hadden Sjuul Paradijs uitgenodigd, 'Ik ga weer niet winnen' TELEVISIE Presentator Eddy Zoëy pre senteert vanaf april de weke lijkse talkshow Dit is mijn keus bij RTL 5. Hij ontvangt gasten die een bijzon dere keuze in hun leven heb ben gemaakt. Het publiek in de studio mag de gasten vra gen stellen. Arjen Tuiten werkt aan de hoorns van Maleficent (Angelina Jolie). FOTO'S ANP EN DISNEY 44 —Arjen Tuiten, grimeur MUZIEK Zangeres Roxe- anne Hazes, rapper Snelle, dj's Lucas Steve en dj-trio Kris Kross Am sterdam zijn dit jaar de ambas sadeurs van de vrijheid. Op Be vrijdingsdag be zoeken zij tradi tioneel per heli kopter enkele festivals. Ab Zagt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24