andere auto, andere verzekering De Jong toch op WK afstanden independer experts in financieel inzicht 22 Groenewegen pakt tweede ritoverwinning Rus kan de marge niet vergroten TENNIS KWALIFICATIERONDE FED CUPA Ze hoopte van die misselijkmakende spanning te zijn verlost. Toch moest Kiki Bertens er weer aan geloven. Net op tijd ontrafelde ze de knoop in haar maag. zijn succes in de openings etappe won de sprinter van Jumbo-Visma ook de derde etappe. De rit over 174 kilo meter van Orihuela naar Torrevieja kende halver wege een beklimming van de tweede categorie. Groe- newegen verloor in de klim niet veel en was in de mas sasprint te snel voor zijn landgenoot Fabio Jakob- sen. De Sloveen Tadej Pogacar behoudt de leiding. Bondscoach Jan Coopmans heeft De Jong geselecteerd voor de ploegachtervolging. Ireen Wüst, Melissa Wijfje en Carlijn Achter- eekte behoren ook tot de ploeg. Bij de achtervolging staan drie schaatssters op het ijs. Een van de vier geselecteerde vrouwen is reserve in Salt Lake City. Voor de teamsprint zijn Femke Kok, Jutta Leerdam, Wüst en Letitia de Jong geselecteerd. Bij de mannen bestaat de se lectie voor de ploegachtervolging uit Sven Kramer, Patrick Roest, Douwe de Vries en Marcel Bos- ker. Van het kwartet Dai Dai Ntab, Kjeld Nuis, Kai Verbij en Thomas Krol rijden er drie de teamsprint. Op de massastart ko men Melissa Wijfje en Irene Schouten (bij de vrouwen), Jorrit Bergsma en Arjan Stroetinga (mannen) in actie. rechts' op de Snollebollekes. Het hielp niet. In de eerste set voelde ze de spanning in armen en benen. Op dropshots van Sasnovitsj liep ze soms niet eens. Omdat de Wit- Russische ook nog eens goed speelde, leek het een zware middag te gaan worden voor Bertens, die de tiebreak van de eerste set verloor. Op het bankje langs de baan bleef Paul Haarhuis praten. Bertens zei niets terug en keek strak voor zich uit. Ze moest de knoop zelf zien te ontrafelen. ,,We hebben van tevo ren besproken hoe ik coach op be paalde momenten. Als Kiki er niet lekker in zit, hoeft ze geen vijfhon derd dingen van mij te horen. Dus ik heb geprobeerd haar in de game- wissel wat rust te gunnen.'' Zoals zo vaak vond Bertens een uitweg. Na nog een paar moeizame games schroefde ze haar niveau op en besliste de partij alsnog vrij snel. ,,Dit kost zoveel energie'', zuchtte de nummer 8 van de wereld. ,,Hart- stikke leuk dat er veel publiek is, echt, maar je hoort constant iets. Je focus bewaren is dan zwaar.'' Wat meespeelde was dat Bertens bij haar rentree in de Fed Cup niet wilde verzaken. Dat ze zich de afge lopen jaren niet beschikbaar had gesteld voor de ploeg, voelde egoïs tisch. ,,Dat moet je soms zijn in top sport, maar ik ben nu blij dat ik in elk geval één puntje heb bijgedra gen. De hele week werk je toe naar dat ene doel: een overwinning. Die meiden betekenen veel voor me, met de meesten ga ik al zo ver terug. Dus dan ga je voor elkaar door het vuur.'' UITSLAG/PROGRAMMA niet opgewassen tegen het betere beukwerk van Aryna Sabalenka: 2-6 3-6. De nummer 13 van de wereld ramde er lustig op los met harde winners vanuit het achterveld en services van liefst 196 km/u. Van de 64 punten die ze maakte, was de helft een winner. Vandaag speelt Bertens tegen Sabalenka. GELIJK NA EERSTE DAG Het gebeurde een kleine twee jaar geleden voor het laatst. Voor de fi nale van het grote graveltoernooi in Madrid moest Kiki Bertens overge ven van de spanning. Niets nieuws, in haar vroegere tennisjaren ge beurde het tal van keren. Ongeacht de tegenstander, locatie of het be lang van de wedstrijd. Maar nu ze wereldtopper is geworden en in alle grote stadions heeft gespeeld, hoopte Bertens (28) van die misse lijkmakende zenuwen af te zijn. Juist dicht bij huis bleek dat giste ren niet het geval. De druk die ze zichzelf oplegt, elke partij weer, is haast onvoorstel baar. Het ging gisteren 'slechts' om de eerste partij in een Fed Cup play- offduel met Wit-Rusland. Maar in Den Haag komt er deze week een extra portie spanning bij. ,,Je ten nist hier niet voor jezelf, maar voor die meiden, voor het publiek, het Nederlandse tennis. Dat maakt het lastig voor mij'', legde Bertens na haar gewonnen partij tegen Aljak- sandra Sasnovitsj (6-7 6-2 6-1) uit. Ze kon er inmiddels om lachen, na dat meteen na de partij eerst rijke lijk tranen van opluchting waren gevloeid. ,,Ik had gehoopt dat ik ook op dit vlak meer gegroeid zou zijn. Gelukkig raak ik er niet meer van in paniek als het gebeurt.'' Na de openingsceremonie pro beerde Bertens de stress nog van zich af te dansen. Met de rest van het team ging ze 'van links naar Als er iets veranderd is aan jou, je adres, je leeftijd of je auto kan je verzekering opeens duurder uitvallen. Daarom is het altijd slim om te checken of hij beter en voordeliger kan. Dus kijk meteen even en sluit 'm zelf af op independer.nl. Dan krijg je er gratis extra dekking bij. zaterdag 8 februari 2020 WIELRENNEN Dylan Groe newegen heeft zijn tweede ritzege geboekt in de Ronde van Valencia. Na GO Schaatsster Antoinette de Jong (24) wist zich individueel niet te plaatsen voor de WK afstanden, maar de Friezin gaat volgende week toch naar Salt Lake City. 'Dit kost zoveel energie' Kiki Bertens had het niet makkelijk op de baan. foto anp Nederland - Wit-Rusland: Bertens - Sasnovitsj 6-7 (5) 6-2 6-1, Rus - Sabalenka 2-6 3-6. Stand: 1-1. Vandaag, vanaf 13.00 uur: Bertens - Sabalenka, Rus - Sasnovitsj. Bij een stand van 2-2 volgt een beslis send dubbelspel. DEN HAAG Het duel tussen Nederland en Wit-Rusland wordt vanmiddag bij een 1-1 stand vervolgd. Na de zege van Bertens was Arantxa Rus Rik Spekenbrink Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22