De soep rook naar het riool Advocaat oefende druk uit op De G. Wat als je geen huisarts hebt? Robèrt van Beckhoven Bespaar gemiddeld 3.000,- op je lening! Becam JOL Walcheren ELVIRA MELSERT- VAN AST, OVERLEVER LEZERS OVER DE HONGERWINTER Dokter op afstand om de wachtlijsten aan te pakken» zeeland 2 De beschuldiging komt van de ge tuige zelf: Tony de G., kroonge tuige in het proces tegen motor club Caloh Wagoh. De bende zou een groot aantal liquidaties heb ben gepleegd, grotendeels in op dracht van de onlangs opgepakte Ridouan Taghi. Tony de G. werd in 2017 opge pakt als verdachte in de zaak, stapte daarna over naar justitie en werd kroongetuige. In één van zijn verklaringen heeft hij de recherche verteld dat advocaat Meijering ge probeerd heeft hem onder druk te zetten. Via een derde persoon zou Meijering hem hebben willen be wegen om geen kroongetuige te worden. Kopstukken De G. verklaarde dat Meijering be naderd zou zijn door de Amster damse crimineel Greg Remmers, een van de kopstukken van Caloh Wagoh. Remmers zou bang zijn geweest dat Tony de G. inderdaad kroongetuige zou worden. Vervol gens zou Meijering contact heb ben opgenomen met een medege vangene van Tony de G. in de ge vangenis in Zwaag. Deze M.S. zou vervolgens Tony de G. onder druk moeten zetten. ,,Ik heb gezegd na tuurlijk niet, ik ben betrokken bij te veel dingen. Ik kan nooit kroon getuige worden. En toen zei hij (M.S.) 'ik geloof je' en heeft dat weer teruggekoppeld aan Meij- ering" zegt Tony de G. in zijn ver klaring, die door deze krant is in gezien. Uit de verklaring blijkt niet wanneer Meijering deze druk zou hebben uitgeoefend. Uit het ver slag blijkt niet dat de rechercheurs doorvragen naar details. De officier van justitie in de zaak heeft via Meijerings kantoorge noot Christian Flokstra excuses aangeboden. Volgens de officier is de verklaring in het dossier te rechtgekomen vanwege het stre ven naar 'volledige transparantie'. Flokstra is woedend dat de verkla ring in het dossier is opgedoken. Verharding ,,We zien dit als een doelbewuste poging van het OM om Meijering in de schijnwerpers te zetten als criminele partij in een zeer gevoe lige kwestie, met alle gevaarzetting van dien. Men spreekt vaak terecht over de verharding in het crimi nele milieu. Die gaat nu gepaard met ongekende verharding vanuit het OM richting een advocaat in een strafproces." P7 2 leden voor de Raad van Toezicht Met bussen vol naar de meesterbakker met de zachte g Doe de check op becam.nl zaterdag 8 februari 2020 Nieuwsmedia In de oorlogswinter van '44-'45 stierven in ons land 22.000 mensen van de honger, vooral in het westen en noorden. Lezers getuigen 75 jaar later in brieven hoe ze de ontberingen aan den lijve ondervonden. Hoe je dankbaar moest zijn voor een lepel stinkende schillensoep, of een laatste stukje brandhout voor de kachel. Bijlage z 'Tony mocht geen kroongetuige zijn' Topadvocaat Nico Meijering zou een cruciale getuige in een liquidatieproces onder druk hebben willen zetten om geen kroongetuige te worden. Dat heeft de getuige aan de politie verklaard. Meijering ontkent ten stelligste. Yelle Tieleman Amsterdam CSW is op zoek naar: Voor meer informatie kijk op: www.cswalcheren.nl Slim lenen voor ledereen Let op! Geld lenen kost geld b-X" Stormachtige dagen pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,85 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 1688 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1