Goes wil aanhaken bij de middenmoot BARRY VAN DER HOOFT Hoek móet winnen van Barendrecht ZEELAND 15 Trainer weet dat er dit seizoen nog 39 punten te pakken zijn. Het gat naar nummer vier Harkemase Boys bedraagt slechts zes punten. zaterdag 8 februari 2020 Barry van der Hooft Hoek Na de nederlaag in de derby tegen Goes (2-0) aast Hoek vandaag op re vanche. Lieven Gevaert, de trainer, weet wat zijn ploeg te doen staat in de thuiswedstrijd tegen Baren drecht. ,,We willen nog steeds voor de vierde plek gaan, dat is niet ver anderd'', zegt hij. ,,Het gat met Har- kemase Boys is zes punten. We spe len nog dertien wedstrijden, dat zijn 39 punten. Er is nog van alles mogelijk.'' Eerder dit seizoen won Hoek in Zuid-Holland overtuigend met 0-4 van Barendrecht. De formatie van Jack van den Berg zat toen in een slechte fase, maar heeft zich knap hersteld. Van de tien duels na de nederlaag tegen Goes (0-1) op 26 oktober, verloor Barendrecht er slechts eentje en boekte het klin kende overwinningen tegen onder meer koploper Sparta Nijkerk (2-1), Harkemase Boys (1-2) en DVS'33 (0-2). In 2020 is de ploeg van mid denvelder Yarick Dorst (ex-Bruse Boys) nog ongeslagen. ,,Het is nu een ander team dan een paar maanden geleden, toen we daar wonnen'', weet Gevaert. ,,Dat heb ik de spelers ook verteld. Ik heb ze ook gezegd dat we nu niet alles moeten gaan dramatiseren. We zijn na de winterstop begonnen met Hoek-trainer Lieven Ge vaert. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE We willen niemand in de selectie die hier tegen zijn zin rondloopt -Lieven Gevaert een schitterende wedstrijd tegen VVOG en kwamen een moeilijk duel in Lisse zonder kleerscheuren door. Vervolgens speelden we tegen Harkemase Boys een zeer goede wedstrijd, waarin we meer ver diend hadden. Tegen Goes leek het de eerste tien minuten nergens op, daarna domineerden we, tot de rode kaart van Fabian Wilson. We verliezen die wedstrijd en hebben daardoor nu geen acht of tien pun ten uit vier wedstrijden, maar slechts vijf.'' Gevaert voerde afgelopen week verschillende gesprekken, onder meer met Jonathan Constansia. De middenvelder werd tegen Goes in de rust gewisseld en sprak daar na afloop zijn ongenoegen over uit. ,,Ik heb dinsdag een half uur met Jona than gesproken. Ook een beetje om hem terecht te wijzen, want ik vind niet dat hij zijn gal moet spuwen in de pers. Dat kan hij ook met mij be spreken, dan kan ik hem uitleg ge ven. Ik begrijp zijn frustratie wel hoor. Maar hij moet daar iets ver standiger mee omgaan.'' Mindere periodes Constansia verlengde onlangs zijn contract bij Hoek tot medio 2021 maar vertelde vrijdag te twijfelen of hij nog wel langer wil blijven. Ge- vaert: ,,We hebben voor de winter stop een evaluatie gemaakt en aan gegeven dat we Jona er graag bij willen houden. Als hij dat nu niet meer ziet zitten, is het simpel. We willen niemand in de selectie die hier tegen zijn zin rondloopt. Stel dat Rik Impens nu zou zeggen dat hij het hier niet meer leuk vindt. Moeten wij dan eisen dat hij hier blijft? Dat denk ik niet. Mindere pe riodes horen erbij in het voetbal. Er zijn in deze selectie niet veel spelers die alle 32 wedstrijden 90 minuten gaan spelen.'' Fabian Wilson is na zijn rode kaart voor één duel geschorst. Er- win Franse en Sven Mbikulu, die op de terugweg zijn na blessures, ontbreken vandaag ook nog. Column @Barryvdh9 Dankzij De Telegraaf kwam deze week naar buiten wat iedereen in Amsterdam al wist. Ajax is flink genaaid tijdens het Champions Leagueduel met Chelsea, dat in Londen in 4-4 eindigde maar vooral bleef hangen door de twee rode kaarten voor de Amster dammers. Volgens de krant wa ren de arbiters tijdens een scheidsrechterscongres op Mal- lorca tot de conclusie gekomen dat de tweede gele kaart voor Da ley Blind terecht was, maar dat Joël Veltman niet weggestuurd had mogen worden. Een regel rechte dwaling. Uiteindelijk sleepte Ajax met negen man nog een punt uit het vuur, nadat het lange tijd op koers had gelegen voor een kost bare zege. Met drie punten was het vrijwel zeker doorgestroomd naar de knock-outfase. Nu werd het op de laatste speeldag uitge schakeld. Nog steeds vooral door de zwakke Gianluca Rocchi. Als zoiets bij PSV gebeurt, kunnen media voor een mening altijd te recht bij Aad de Mos. Voor 'geval letjes Feyenoord' was John de Wolf altijd bereikbaar, tot hij daar dit seizoen assistent werd. En bij Ajax? Dan is er maar één die je moet bellen: Sjaak Swart. Die Italiaan Rocchi, 'die moe ten ze van de Rocky Mountains gooien!', brieste meneer Swart deze week op Radio 538. Tegen over De Telegraaf had hij al ver klaard dat Ajax gecompenseerd moet worden door de Uefa. Vijf tig miljoen euro, vanwege ge derfde inkomsten. Dichter bij huis viel het woord dwalingen ook. Bij de derby tus- Datheb ie bij de amateurs, J betoogde hij sen Goes en Hoek irriteerden vooral de bezoekers uit Zeeuws- Vlaanderen zich aan scheids rechter Sahiner. Tot drie keer toe verzuimde hij voordeel te geven aan Hoek en floot kansrijke situ aties af. En die rode kaart voor Fa bian Wilson, terwijl hij ook een penalty gaf, was dat nou echt no dig? Wat zou Sjaak Swart er van vinden? Via Donny van de Beek kreeg ik zijn gegevens. Ik mailde meneer Swart de beelden van de derby, een paar uur later kwam hij met een reactie. Kort samen gevat: ook deze scheidsrechter kon er helemaal niks van. Maar ja, zo betoogde hij aan de tele foon, dat heb ie bij de amateurs. Hoek moet niet zeuren, hadden ze maar beter moeten voetballen. Maar meneer Swart, Ajax had die voorsprong bij Chelsea toch ook gewoon over de streep moeten trekken, zonder rode kaarten? Het bleef even stil aan de andere kant van de lijn. 'Dat Hoek en Goes zitten toch bij de amateurs van ons aller Ajax in de competitie?', vroeg hij ver volgens. Dat klopt, zei ik. 'Dan hoop ik dat ze degrade ren! Nee, ik hoop dat heel Zee land onder water komt te staan!' Meent u dat nou? Tuut, tuut, tuut. Sjaak Swart had opgehangen. Daan Eikenhout: ,,Het is zaak om zelf te winnen. Hopelijk laten de ploegen onder ons punten liggen.'' foto lex de meester Derdedivisionist Goes wil in aan loop naar het duel met de ama teurs van Ajax het liefst naar boven kijken. Tegelijkertijd moet het de ogen niet sluiten voor de onderkant van de derde divisie, zeker met de dreigende punten- straf in het achterhoofd. ,,Dat moet met alle middelen bestre den worden", stelt interim-trai ner Daan Eikenhout. Len Wolters Goes Eikenhout houdt de ranglijst in de gaten, maar hecht er geen waarde aan. Toch ontkomt hij er niet aan. Goes heeft acht punten minder dan nummer vijf FC Lisse. De nummer twaalf heeft nog wel een wedstrijd tegoed. Anderzijds: VVSB heeft vier punten minder dan de Goesenaren en bezet de veertiende positie. Deze klasse ring betekent aan het eind van het seizoen nacompetitievoetbal om lijfsbehoud. Het degradatiespook wordt een stuk zichtbaarder in de achteruitkijkspiegel als het voor stel van de aanklager amateurvoet bal wordt gehonoreerd door de tuchtcommissie. Twee wedstrijd- punten in mindering en een geld boete kan Goes er niet bij hebben. ,,Daar zijn de punten te duur voor", weet Eikenhout. Discussie De oefenmeester - niet in het bezit van de juiste trainerslicentie - krijgt voortdurend vragen over zijn hoofdtrainerschap. Telkens bena drukt hij dat de discussie tussen de KNVB en de club volledig buiten hem om gebeurt. ,,Voor alles valt wat te zeggen", reageert hij diplo matiek op beide standpunten. Middenmoter Ajax - dat drie punten meer heeft en van de laatste drie duels er twee won - is vandaag de tegenstander van Goes. Het heenduel op eigen veld ging onge lukkig met 0-1 verloren. De belan- gen zijn groot, weet Eikenhout. ,,Het is zaak om zelf te winnen. Ho pelijk laten de ploegen onder ons punten liggen. Dan haken we echt aan bij de middenmoot." De Walchenaar rekent tegen de Amsterdammers op zijn twee aan vallers: Daniël Wissel en topscorer Steve Schalkwijk. ,,Het maakt niet uit of we tegen een verdedigend of een aanvallend team spelen. Zulke ijzersterke spitsen zorgen altijd voor gevaar. Daar zal menig trainer iets over zeggen tegen zijn verdedi gers. Of ze moeten net zo arrogant zijn als ik", lacht hij. Skilessen Eikenhout kan tegen Ajax niet be schikken over Miquel Crucq en Sjoerd Verhulst (geblesseerd). Ru ben Besuyen vertoeft in Oostenrijk, waar hij skilessen verzorgt. Merlijn Swennen vult sinds deze week de positie van reservedoelman in. Hij vervangt de langdurig geblesseerde Lorenzo Hoekman. VL Gevaert aast nog altijd op plek vier Dwalinaen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 144