Brug over de Kaai nu toch in zicht II Zakken met plastic vliegen door de straten van Hulst 7 SCHOONDIJKE NIEUWE BASISSCHOOL DE MOLENKREEK Net een week zit jong en oud van Schoondijke nu bij elkaar in één gebouw: de basisschooljeugd, de baby's en peuters van de kinderopvang, de biljarters, kaarters en breisters van de Seniorensoos. Iedereen moet nog een beetje wennen. 'Meester Frank, alle ballen liggen al op het dak!' Meester Frank is direc teur Frank Boerebach. Hij is deze vrijdagmid dag net de prikborden aan het monteren voor de nu nog kale wanden van de klaslokalen als Jelle en Wiktor van groep 6 poolshoogte komen nemen. Ze ontsnappen even aan de gezamen lijke geschiedenisles met invaljuf Saskia van Waterschoot. De jongens zijn best tevreden over de nieuwe school. Alleen het voetballen op het plein is wel een probleempje, vindt ook Pepijn uit groep 8. Het achterste deel van het plein is nog niet ingericht met speeltoestellen, dus maken alle kinderen gebruik van het verharde deel. Veel te krap, vinden ze. De twintig tennisballen liggen na een week - op twee na - al op het dak. ,,Die haal ik er binnenkort af', be looft Boerebach plechtig. Ook om te voorkomen dat de kinderen na schooltijd zelf op het dak dat vol ligt met zonnepanelen, klimmen. Dat je er niet kan voetballen maakt de leerlingen creatief. Ze spelen nu tikkertje of bedachten flutbal, een spelletje waarbij de bal tegen de muur wordt gegooid en bij het te rugkaatsen onder je benen moet door stuiteren. ,,Alleen hadden we er niet aan gedacht dat de ballen net onder het hek van het fietsen hok door kunnen rollen", lacht de directeur. Kinderziektes zullen er vast nog meer optreden, denkt hij. Zo waren de wc's deze week al even verstopt omdat er bouwpuin in was achtergebleven. In het lokaal van juf Mirjam Langstraat - met grote glazen schuifpui afgescheiden van de gang - zit op de laatste middag van We hebben vorige week samen met de kleuters gegymd. Dat hebben we jaren niet kunnen doen de week groep 7 bij groep 8. Een beetje behelpen is dat wel - het is maar voor een middagje. In de la gere Landbouwschool waar een deel van de groepen na de fusie met de Prinses Ireneschool was ondergebracht, waren de lokalen twee keer zo groot. Toch zien Da- mian, Emma, Leon, Emmelie en Quinty wel de voordelen: ,,We hebben nu vakjes voor de tassen. De kleuren van het gebouw zijn erg mooi. En we zitten allemaal bij elkaar." Juf Mirjam: ,,We hebben vorige week samen met de kleu ters gegymd. Dat hebben we jaren niet kunnen doen." Fotobehang Even verderop, in het hart van het gebouw, zit Bram Geelhoed met collega-biljarters rond de biljartta fel, op de grond ligt nog het afdek- papier van de schilders. Misschien was de oplevering iets te vroeg, denkt hij. ,,Alles moet nog een beetje op z'n plaats vallen." Geel hoed wijst op het bijzondere foto- behang, gemaakt van een oude foto uit '63. Dorpelingen groeven toen zelf het plaatselijke zwem bad. En in het midden van de foto, met een schep in de hand, staat een jonge Bram. ,,Toen het klaar was ging ik net naar de middelbare school en mocht ik er niet meer in zwemmen." Dat zwembadbassin ligt nog steeds onder de huidige school, die niet voor niets de naam De Molenkreek heeft gekregen. Het vroegere zwembad en de nabijge legen kreek heetten zo. Tygo uit groep 8 bedacht de naam samen met zijn oma. Sophie Stockman Hulst Steeds vaker 'zwerven' zakken met plastic in de straten van Hulst. Dat is met de bedoeling, vindt de gemeente Hulst. De verdwenen markeringen die de 'clusterplaatsen' aanduiden, worden echter niet opnieuw aangebracht door de Zeeuwse ReinigingsDienst (ZRD). Begin 2018 nam Hulst maatre gelen om het aantal kilo's rest afval terug te dringen. Zo wordt plastic tweewekelijks geschei den opgehaald. De zakken moeten op clusterplaatsen worden neergezet, dezelfde plaatsen waar ook de contai ners staan. Dat gebeurt op veel plekken niet of niet meer, sig naleert Hulst. Een bericht op Facebook daar over levert meer dan honderd reacties van inwoners op: zak ken vliegen weg door de wind en de markeringen van de clus terplaatsen, zijn door weer en wind van de stoep verdwenen. ,,Opnieuw aanbrengen is heel veel werk en er zijn altijd men sen in een straat die weten waar de clusterplaats is", rea geert een woordvoerster van de gemeente Hulst. Sophie Stockman Sluis De voetgangersbrug moet ter hoogte van Kaai 31 komen en maakt een ommetje mogelijk. On dernemers aan de minder drukke westzijde moeten door de brug be ter bereikbaar worden, is het idee. Over het plan wordt al jaren ge praat en het is een lang gekoes terde wens van ondernemers. In de Sluise politiek pleitte met name de CDA-fractie er voor. In de zo mer van 2016 leek er schot in de komst van een brug te zitten. De Door een open vakwerkconstructie, blijft het zicht over het water vrij coalitiepartijen besloten toen ge zamenlijk om geld uit te trekken. Ondanks felle kritiek van de oppo sitie en een aantal inwoners. Kademuren De aangevraagde omgevingsver gunning werd in december 2018 echter afgewezen, nadat zeven te genstanders met succes bezwaar maakten. Een van die bezwaren ging over de kademuren, die mo- numentaal zijn. Het college gaf niet op; achter de schermen werd gekeken naar de mogelijkheden om opnieuw een vergunning aan te vragen. Die ligt er nu. De voet gangersbrug wordt van staal, staat te lezen in het bouwplan. Door een open vakwerkconstructie, blijft het zicht over het water vrij. Aan de Monumentencommissie is ad vies gevraagd, vanwege de beeld bepalende kademuren. Die advi seerde positief, omdat de pijlers van de brug niet te aanwezig zijn. Ook de commissie Ruimtelijke Kwaliteit heeft haar zegen gege ven. De vergunningaanvraag en het plan liggen zes weken ter inzage bij het Klanten Contact Centrum in Oostburg en zijn te bekijken via ruimtelijkeplannen.nl. zaterdag 8 februari 2020 'De ballen liggen al op het dak' Pascalle Cappetti Schoondijke Groep 5 en 6 zit in een lokaal dat te scheiden en voorzien is van verrijdbare beeldschermen. foto camile schelstraete -Mirjam Langstraat, juf Eindeloos is de afgelopen jaren gepraat over een brug over de Kaai in Sluis. Tot uitvoering kwam het plan nooit, maar daar lijkt nu verandering in te komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 142