Platanen aan Oostsingel tegen de vlakte 7 SNOEPWINKEL NOSTALGIE Boterwafels, colasleutels, sneeuwcaramels, klompendropjes, salmiakrepen, erwtjes, griotjes en ulevellen. Geen snoep zo lekker als dat van vroeger. Wie een zoete duik in het verleden wil doen, kan voortaan terecht bij De Snoeperij in Bruinisse. De ware zoetekauw hoeft niet eens zo diep in het geheugen te graven in het nieuwe winkeltje aan de Bruse Poststraat: dat komt na melijk, met inrichting en al, recht streeks uit het Ambachtscentrum in Goes. Vijfjaar zat Anja Schoor uit Ovezande daar met haar nos talgische snoepgoed, totdat afgelo pen najaar het dak eraf moest van wege een asbestsanering en er ver volgens grote wateroverlast ont stond na hevige regenval. Eén grote puinhoop was het, de win keltjes moesten dicht. Alleen is Schoor niet iemand die dan werkloos thuis gaat zitten. Ze pakte haar spullen en ging op marktjes staan. Onder meer in Oosterland. ,,Daar wees iemand op een man. Die verhuurt pandjes in Bruinisse, werd er gezegd, ga daar maar eens mee praten. Dus dat deed ik." En zo stond Schoor op een drui lerige vrijdag in Bru. ,,lk was er nog nooit geweest. Maar ik dacht: wat een leuke straatjes. En het pandje dat de verhuurder voor me had, was hartstikke mooi. Naast een bakker, bij een bloemschik winkel en een kledingzaak. Voor een jaarlijkse huurprijs die je in binnensteden per maand moet neertellen. Ik dacht: ik ben gek als ik dit niet doe." Dus werden alle potten snoep goed, antieke kasten en pannen- lappen van schortenbont in een wagen geladen en naar Bru ge bracht. Het winkeltje is vorige week zaterdag voor het eerst open gegaan. Op een kort zinnetje op Facebook na, had Schoor geen re clame gemaakt. ,,Daarom ver wachtte ik niet veel mensen. Maar de deur was nog niet open, of ze Hónderd man heb ik de eerste dag binnen gehad. Ik stond perplex stonden al binnen. Hónderd man heb ik de eerste dag binnen gehad. Ik stond perplex." In de paar dagen dat De Snoepe rij open is geweest, heeft Schoor al een aardig beeld van Bruinisse ge kregen. ,,WSt een fijne mensen hier. Ze stappen gewoon binnen om even te zeggen hoe blij ze met je zijn. Van de bakkerij hiernaast mag ik de wifi gebruiken, mensen van de kerk kwamen met advies om kerksnoepjes te gaan verko pen. Prachtig vind ik dat." De snoeperij gaat voorlopig proefdraaien om te zien welke da gen het best bevallen in Bru. Op donderdag, vrijdag en zaterdag is de winkel sowieso open. De rest van de tijd besteedt Schoor aan haar bedrijfje waarmee ze admi nistratie van ZZP'ers verzorgt. Ook staat ze nog een paar avonden in de bediening van eetcafé De Tol in Lewedorp. ,,Rijk word je van die snoepjes natuurlijk niet. Dat hoeft voor mij ook allemaal niet. Ik hou het liever klein en ouder wets. Ik heb niet eens een kassa. Gewoon een bakje met wissel geld, meer niet. Mensen hoeven hier niet met grote zakken naar buiten, ben je mal. Zo'n oudere dame uit het verzorgingshuis, die hier van de week was met haar be geleider uit het verzorgingshuis, die steeds stond te glunderen om dat ze zo veel herkende van vroe ger en die haar huisgenoten lekker ging trakteren. Die beleving, dMr draait het om." Het Gasthuis is begin jaren 70 ge bouwd en inmiddels sterk verou derd. Eigenaar Ter Weel wil het ge bouw afbreken en 132 koop- en huurappartementen waar mensen zorg kunnen krijgen, terug bou wen. De nieuwe bebouwing komt aan de kant van de Oostsingel zo wat pal tegen het trottoir aan te staan, waardoor de acht platanen moeten wijken. Stribbelen Twee weken geleden tijdens de raadsvergadering stribbelden som mige partijen nog wat tegen, maar toen het onderwerp donderdag nog eens werd besproken in een com missievergadering werd duidelijk dat een ruime meerderheid bin nenkort het licht op groen zal zet ten voor de bouw van het nieuwe Gasthuis en daarmee het rooien van de bomen. De vier platanen die op het eigen terrein van de zorgin stelling staan, worden gecompen seerd door straks nieuwe bomen te planten bij het zorgcomplex. Voor de bomen die op gemeentelijke grond staan, wordt geld in een potje gestopt, waarmee later weer groen kan worden aangelegd. Floor van Lamoen (SP) stelde vast dat de nieuwe bomen straks wel erg klein zijn. ,,Hopelijk gaat het om Laten we blij zijn dat Ter Weel een ambitieus plan als dit wil uitvoeren snel groeiende bomen.'' Maar hij stelde ook vast dat het belang van de komst van het nieuwe Gasthuis groot is, daarmee de gevoelens van veel andere fracties verwoordend. Wethouder Derk Alssema stelde dat de behoefte aan woningen voor senioren groot is in Goes. ,,Laten we blij zijn dat Ter Weel een ambitieus plan als dit wil uitvoeren.'' De acht bomen hebben geen be schermde status en kunnen dus zonder veel problemen worden ge rooid. Enkele omwonenden had den bezwaar gemaakt tegen de kap. zaterdag 8 februari 2020 BE 'Ik dacht, ik ben gek als ik dit niet doe' Wendy Wagenmakers Bruinisse -Anja Schoor Leuk vindt geen enkele fractie het, maar acht beeldbepalende bomen bij zorgcentrum Het Gasthuis in Goes gaan toch echt tegen de vlakte. 'Het belang van een nieuw Gasthuis is groter', vinden de meeste partijen in de gemeenteraad. Rob Paardekam Goes - Derk Alssema, wethouder Impressie van het toekomstige Gasthuis. beeld archikon lUieveLLe Anja Schoor in haar nostalgische snoepwinkeltje in Bruinisse. foto ernesta verburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 140