Lekker! XS WbVC? I Lekker! Lekker! Llk&tekkerli-ekker! "ri Lekker! Mogelijk windkracht 10 tijdens storm Ciara Getouwtrek om stamcellen: 'Deze actie was illegaal' Welk woord is de winnaar van Heel Holland Bakt? Lekker! Lekken Lekken Lekker!L-ll-!PïL*l*~' .""ij .ekker! Lekker! NIEUWS 13 Lekker! Lekker! Lekker! Lekker! Lekker! Lekker!' Vooral meester-patissier Robèrt van Beekhoven lijkt te worstelen met het benoemen van smakelijke baksels. Hij komt superlatieven te kort en heeft daarom dit seizoen al 106 keer 'lekker' gezegd. Hij is bijna twee keer zo scheutig met het woord als als zijn collega-jury lid Janny van der Heijden. Zij ge bruikte het L-woord 59 maal. Dat blijkt uit een analyse van deze krant van transcripten van de eer ste acht uitzendingen. In Heel Hol land Bakt werd dit seizoen al 269 keer iets lekker genoemd, gemid deld eenmaal per anderhalve mi nuut. Volgens de data-analyse werd in de vierde aflevering het lekkerst gebakken: daarin vonden de jury, André en de kandidaten het aller- vaakst iets 'lekker', 54 keer. De fa voriete aflevering van Van Beck- hoven was waarschijnlijk de meest recente: daarin zei hij maar liefst twintig keer 'lekker'. Taalgebruik in Heel Holland bakt Lekker- Lekker! Lekker! Lekker! Lekker! Lekker! Lekker! I Le-. l^i Lekker! Lekker! Le2ïï! Lener! ker! Lekker! Lekker! LeKK©! De NS neemt vanmiddag een besluit over een eventuele aanpassing van de dienstrege ling. Eerder was de verwach ting dat de eerste storm van het jaar, die de naam Ciara heeft gekregen, windkracht 9 zou hebben, maar dat is vol gens Weerplaza mogelijk zelfs windkracht 10. In de loop van zondagochtend krijgen we eerst te maken met een paar flinke buien, maar later begint de echte storm langs de west- kust en in het noordwesten. Dierentuinen en attractiepar ken bereiden zich voor op de storm. Onder meer attractie park De Beekse Bergen houdt de leeuwen zondag binnen. Ook de Efteling is extra alert en beraadt zich op mogelijke sluiting van attracties. Het Na tionale Park De Hoge Veluwe heeft voor zondag een aantal wandelingen geschrapt. Duizenden ouders zijn in paniek nu de ingevroren stamcellen uit bloed en de navelstreng van pas geboren kinderen naar het bedrijf Famicord in Warschau zijn overge bracht. Een deel van het materiaal is spoorloos of niet te herleiden door de administratieve chaos bij Cryo-Save. Cryo-Save werd na het faillisse ment vorig jaar overgenomen door een stamcelbedrijf in Dubai, dat nu in Zwitserland opereert onder de naam CSG Bio. Dat bedrijf veegt de vloer aan met oud-topman Frédéric Amar. ,,Amar is een crimineel'', zegt directeur Sarah Al-Hajali. ,,Er is veel misgegaan met de samples. De verplaatsing van Zwitserland naar Polen was illegaal. Er was geen toestemming voor en ouders waren niet geïnformeerd. We weten niet hoe dit heeft kunnen gebeuren.'' Onzekerheid CSG Bio wil al het materiaal nu vei ligstellen om een eind te maken aan de onzekerheid voor ouders. Vol gens Al-Hajali moeten de Polen stoppen met pogingen ouders con tracten te laten ondertekenen. e Alle nummers van Cryo-Save zijn uit de lucht en Famicord is onbereikbaar ,,Daar hebben ze geen toestemming voor. Famicord neemt zelf contact op met ouders. Wij willen het ma teriaal terughalen naar Zwitser land. We hebben een laboratorium beschikbaar. Daarover praten we met de autoriteiten." Na berichtgeving in deze krant hebben meer ouders zich ge meld. De inspectie verzoekt ouders die na 1 januari 2019 weefsel hebben ingeleverd bij Cryo-Save contact op te nemen met het Landelijk Meld punt Zorg. Sinds die datum is het bedrijf in Nederland geen erkende instelling. Alle telefoonnummers en mail adressen van Cryo-Save zijn uit de lucht, oud-topman Amar is spoor loos en Famicord is onbe reikbaar. Het ministerie van Volks gezondheid laat weten dat het een 'private aangelegenheid' is. ,,Het ministerie heeft geen rol in de over eenkomsten die zijn gesloten tus sen Cryo-Save en diens klanten.'' zaterdag 8 februari 2020 GO Kijkers van Heel Holland Bakt, smullen zondag in de finale nog één keer van schitterende ge rechten, vermengd met gezel lige kneuterigheid. Minstens zo appetijtelijk is het taalgebruik in het succesvolle bakprogramma van Omroep Max. Want hoeveel manieren zijn er eigenlijk om te zeggen dat je iets lekker vindt? Dominique Voss Ellen den Hollander Dit artikel kwam tot stand met data van Media Distillery. Zie voor veel meer data onze website. Kijk op de site bij /video voor een lekkere compilatie van dit seizoen van Heel Holland Bakt Lekker! Lekker Lekker Lekker! Zo vaak worden zij genoemd in Twitter- berichten 300x 200x lOOx Lekker! 1 ^|^|>kkrl^fLekker! Lekker! Lekker! i-enen Lekker! I Lekker! Lekker! Lekker! Lekker! Lekker! Lekker! Lekker! Lekker! Lekker! Leklrer! Lekker! LelJreH Lelden Lekker!_ Lekker! Lekker! Lekker! Lekker! Lekten Lekker! Lekker! Le^er! Lekker! Lekker! Lekker! Lekker! :ksr. Lekker! Lekker! I Lekker! I I Lekker! Lekker! Lekker! I 1,1, I Lekker! Lekker! Lekker! Zo vaak zeggen de hoofdrolspelers 'lekker' per aflevering Janny Robèrt Aline (kandidaat) Deze 'bakwoorden' worden het vaakst gebruikt Goed (incl. beter/beste) Mooi (en varianten) Lekker (en varianten) Bakkers (en varianten) Taart (en varianten) Leuk (en varianten) 500x Een bosgebied is uit voor zorg gesloten. foto niels de vries De storm die dit weekend Nederland bereikt, is moge lijk heftiger dan verwacht. Langs de kust is er kans op zeer zware windstoten tot 140 kilometer per uur, meldt Weerplaza. Anna Ranzijn Houten De opslag van 330.000 stamcel monsters van kinderen bij een Pools bedrijf is 'illegaal'. Het ge netisch materiaal moet daarom terug naar Zwitserland. Dat zegt het bedrijf CSG Bio, dat de acti viteiten van de failliete Neder landse stamcelbank Cryo-Save voortzet. Tonny van der Mee Sander van Mersbergen Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 13