Scharendijkse duikers rijden met barrel naar de Noordkaap IN DE REGIO 6 Dorp belandt in rollercoaster MIJN DORP, MIJN STAD Wendy Wagenmakers Bruinisse Eerst was er het bouwwerk aan de Korte Ring dat Bru een flinke opka lefater gaf. Nu is het winkelcentrum aan de Dreef aan de beurt. Het hele plein ligt overhoop, machines rijden af en aan en hoe je van de ene naar de andere kant komt, mag Joost we ten. Maar wie denkt dat bewoners mopperend door hun zand klossen, heeft het mis. Ze staan nog net niet applaudisserend aan de kant. Na twintig jaar bakkeleien gebeurt er eindelijk eens wat. En hard ook. De Albert Heijn gaat donderdag 5 maart om 17.00 uur dicht en nog geen twee weken later, op woensdag 18 maart, gaat die alweer feestelijk open. Net als Etos en Gall Gall, en het par keerterrein met meer dan honderd plaatsen. De appartementen erboven staan dan nog in de steigers. Die worden in mei opgeleverd. Het derde blok met twee lagen appartementen, te gen de witte wand met zwart-wit- foto's, volgt later. Dat zal over een jaar klaar zijn. Eigenaar Roberto van Veldhuizen voert nog geen gesprek ken met huurders. ,,Die apparte menten vullen zich straks vanzelf. Ik word er elke dag over gebeld." Het is met dank aan de gunstige weersomstandigheden dat de ver bouwing zo snel gaat. ,,Dat voelt als een rollercoaster als je er twintig jaar op hebt gewacht", zegt Van Veldhui zen. ,,Voor bewoners, maar voor mij ook. Ik weet nog dat mijn vader Hans de eerste pandjes kocht en plannen maakte die het steeds maar niet haalden. En nu is het dan zover. Ja, hij is trots, mijn vader. Apetrots." Wendy Wagenmakers Scharendijke Twee weken in een oude barrel ploeteren door sneeuw en ijs, ter wijl je ook gewoon lekker thuis op de bank bij de verwarming kunt zitten. Je moet er maar zin in hebben. En dat hebben vader en zoon Van Ielen. ,,We zijn dui kers, dus wij zijn altijd al met uit dagingen bezig. We zoeken graag naar de grenzen van wat we kun nen." Dus heeft team De Kabbelaar, vernoemd naar de duikschool van Van Ielen, een oude Nissan op de kop getikt om volgende week mee vanuit Scharendijke naar het noordelijkste puntje van Vijfentwintig teams rijden naar het noordelijkste puntje van Europa Europa te rijden - en weer terug. Een spannende onderneming in een gebied waar inmiddels zestig procent van alle wegen is afgeslo ten vanwege hevige sneeuwval. Maar de barrel is op het ergste voorbereid. ,,We hebben er een dakhek op gezet en grote lam pen", vertelt Van Ielen. ,,De auto is voorzien van extra accu's, héél veel speciale koelvloeistof en een standkachel om de auto ook 's nachts om temperatuur te hou den. In Lapland kan het namelijk veertig graden vriezen. Maar we denken dat de auto het best redt." Challenge En anders zijn ze niet alleen. Nog 24 teams rijden mee in de Noord kaap Barrel Challenge. ,,De af spraak luidt dat als iemand on derweg panne heeft, de rest helpt. Er kan niks gebeuren. Ze ker niet omdat het thuisfront ons kan volgen via gps. Als er iets is, dan komen ze ons halen. Maar dat zal niet nodig zijn." Open dag Dweilbands Hella de Jonge Zaterdag Zondag zaterdag 8 februari 2020 Bruinisse ondergaat make-over SD Henk van Ielen (rechts) en zijn zoon Sean. foto ernesta verburg Ze moesten vorig jaar al even met de ogen knipperen, maar ook deze zomer zullen toeristen Bruinisse amper terug kennen. En volgend jaar wéér. Het mos seldorp maakt een enorme me tamorfose door. Al een jaar of tien roepen Henk van Ielen (72) en zijn zoon Sean (33) uit Scharendijke dat ze iets spannends willen doen samen. Een uitdaging, iets wat je maar één keer doet in je leven. En nu gaat het dan ein delijk gebeuren: de twee rijden volgende week met een oude Nissan naar de Noordkaap. OUWERKERK Het Watersnoodmu seum in Ouwerkerk houdt vandaag van 10.00 tot 17.00 uur de jaarlijkse Open Dag van het Watersnoodmu seum. Dit jaar zijn er op twee locaties verschil lende activiteiten te be leven, denk aan lezin gen, tentoonstellingen en workshops. Ook zijn er dit jaar zijn er twee verschillende thema's, namelijk 'De ramp' en 'Water en klimaat'. Voor kinderen is er ook nog een speciaal pro gramma. Zie voor een overzicht watersnood- museum.nl/activiteiten. 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN Met carnaval in aantocht blazen vier dweilbands zich vanavond vanaf 20.30 uur warm in café De Oranjeboom. De deelnemende bands zijn Pink Panthers uit Goes, De Blaosuuln uit Aar denburg, Sugarbeet Strietband uit Sas van Gent en Kheb Wa'k Wou uit Goes. MIDDELBURG In Cinema Middelburg wordt morgen om 15.00 uur de nieuwe docu mentaire van Hella de In het Watersnoodmuseum is het vandaag open dag met allerlei activiteiten. Jonge vertoond. De dia gnose en therapie bij hartfalen bij de vrouw is gebaseerd op onder zoek bij mannen. De do cumentaire De slag om het vrouwenhart gaat in op de gevolgen van deze benadering voor een vrouw met een hart probleem. Na afloop wordt de regisseur geïn terviewd door Freek de Jonge en is er ruimte voor vragen. Reserveren via cinemamiddelburg.nl. BURGH-HAAMSTEDE FC de Westhoek, 13.30-16.00 uur: Sta- tiegeldflessen inle- veractie; Parkeerter rein Kriekemeet, 09.00-12.00 uur: In zameling oud papier; GOES Hotel Terminus, 10.00-16.00 uur: Ver diepingsdag over de dood; Bibliotheek, 13.00-15.30 uur: Pro grammeren voor kids van 7-12 jaar; Grote Kerk, 19.30 uur: Benefietconcert voor RD-actie Molda vië; De Mythe, 20.00 uur: Alex Ploeg met Ulti matum NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaverjassen en joke ren; OUWERKERK Watersnoodmuseum, 10.00-17.00 uur: Open dag; RENESSE Dorpshuis, 12.00 uur: Vacaturemarkt; ZIERIKZEE FiZi, 14.00 uur: Mi Vida, 20.00 uur: Huis vrouwen bestaan niet 2 Gravensteen, 14.30 uur: Rondleiding door de oudste gevange nis van Zeeland; Nieuwe Kerk, 20.00 uur: Jong Mannen koor Salomo; BURGH-HAAMSTEDE Oosterscheldekering, 12.00 uur: NK Tegen- windfietsen; OUDDORP Informatiecentrum Grevelingen, 10.00 16.00 uur: Ontdekex- positie Waterdicht; RENESSE Bar de Stulp, 16.00 21.00 uur: Jamsessie; ZIERIKZEE FiZi, 14.00 uur: De Grote Slijmfilm, 20.00 uur: La Belle époque. <ie Kabfc&iaat De Dreef en de Nieuwstraat liggen overhoop. foto ernesta verburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 137