'André van Duins man hoorde bij het HHB-team' hij bijvoorbeeld zwaar onder de indruk van de bananentaart van kandidaat Esther ('zo levensecht en zo verschrikkelijk lekker'), de creatie met kersen van Anouk ('ongelooflijk dat je de pitten zag zitten bij het doorsnij den') en de kerstboom van Pauline ('bril jant'). Maar hij kraakt ook wat kritische noten. ,,Het gaat er bij mij niet in dat iedereen weet dat er een kerstboom van koekjes ge maakt moet worden en dat die bij bijna iedereen omflikkert. Dan heb je je niet goed genoeg voorbereid of thuis te weinig ge oefend of nagedacht.'' Het was weer een superleuk seizoen, zegt hij, maar voor veel kandidaten ook een uitputtingsslag. Voor de vaste crew was het een seizoen met een zwarte rand door het overlijden van Martin Elferink, de echtge noot van presentator André van Duin. Van Beckhoven bracht op de set buiten de bak- tent heel wat uren met hem door, want Van Duins echtgenoot kwam altijd mee. „Ontzettend verdrietig, indrukwekkend en heftig dat het zo snel is gegaan. Martin hoorde bij het HHB-team, hij was deel van de familie. Altijd gezellig, oprecht geïnte resseerd en ik kon hem steeds weer vragen of het jasje wel stond dat ik had meegeno men voor de opnamen. Dan zei hij: 'Joh, Robèrt: combineer dat even met een andere blouse'. Ik ga hem missen.'' Behalve in het theater zien we Van Beckhoven waarschijnlijk ook terug op televisie in het achtste seizoen van Heel Holland Bakt. ,,Ik verheug me nu al op de volgende reeks. Die moet er bijna wel komen. Anders had ik vast gehoord: Robèrt, het is over en sluiten.'' ZATERDAG 8 FEBRUARI 2020 25

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 113