effeweg.nl CORONAVIRUS 10 NIEUWS Het Nederlandse cruiseschip De Westerdam dobbert doelloos rond bij Taiwan, omdat het niet mag aanmeren in Japan vanwege het coronavirus. Aan boord zijn 91 Nederlanders. effeweg.nl oF bel 08810 30 800 ANVR Boek zonder aanbetaling Het schip van de Holland-Amerika Lijn heeft in totaal 1455 passagiers aan boord, die in grote onzekerheid verkeren over waar ze naartoe gaan. De Japanse autoriteiten hebben de kapitein verboden naar Japan te ko men. Volgens premier Shinzo Abe is dat gedaan omdat er 'verdachte viruspatiënten' aan boord van het schip zijn, iets wat door de rederij zelf wordt ontkend. Ook de Filipij- nen willen het schip niet hebben. De Westerdam vertrok vorige week zaterdag uit Hongkong en mocht uiteindelijk nog wel aanme ren in Taiwan. De eerstvolgende W Geen paniek onder de 1455 passagiers, wel veel vragen over waar ze naartoe gaan bestemming zou Naha op het Ja panse eiland Okinawa zijn, maar die stop is dus geannuleerd, evenals de eindbestemming Yokohama. Ook een nieuwe reis, die de rederij op 15 februari vanuit die haven zou maken, is inmiddels geschrapt. De 1455 passagiers zijn niet in quarantaine geplaatst en mogen ge woon verblijven op de dekken, ver telt Nederlander Johan Kok die sa- Nieuwe reisplannen De rederij laat weten dat er op dit moment wordt gewerkt aan nieu we reisplannen. Zodra die bekend zijn, worden ze gedeeld met de passagiers. Naar verwachting is dat vanochtend. Kok heeft er vertrou wen in dat alles goedkomt. De pas sagiers is gevraagd op hun hygiëne te letten, zoals vaker handen was sen. Alle activiteiten aan boord, zo als live-optredens, gaan gewoon door. ,,We komen niets tekort. Na tuurlijk is dit het gesprek van de dag, maar er is geen sprake van pa niek of boosheid.'' Vijf Nederlanders die aan boord zitten van een ander cruiseschip, de Diamond Princess, mogen al da gen hun hut niet uit nadat passa giers aan boord besmet bleken met het coronavirus. Inmiddels zijn 61 besmette mensen van boord ge haald. Dit schip ligt in de haven van het Japanse Yokohama. men met zijn vrouw Willy aan boord is. Toch maakt hij zich wel zorgen over de onzekere situatie waarin zijn vrouw en hij nu verke ren. ,,Het is voor ons belangrijk dat we snel weten waar we naartoe gaan. Als ik op een digitale kaart in mijn kamer kijk, is dat richting Hongkong. Daar ben ik persoonlijk niet zo blij mee, omdat ik hoorde dat daar al 95 mensen zijn opgeno men in het ziekenhuis.'' IM Italiaanse BLoemenrivièra 0 en Cöte d'Azur Rome, Florence en Venetië Toscane: Florence, Pisa en Elba Italiaanse meren: Lago Maggiore, Orta en Lugano Venetië en Toscane zaterdag 8 februari 2020 GO Nóg een coronaschip: met 91 Nederlanders Raymond Boere Amsterdam Ontbjjten diner Vertrek: apr, mei, jun, jul, aug, sep, okt Ontbjjten diner Vertrek: mei, jun, jul, aug, sep, okt Ontbjjt en diner Vertrek: apr, mei,jun, jul, aug, sep, okt Ontbjjten diner Vertrek: mei, jun, jul, aug, sep Ontbjjten diner Vertrek: apr, mei, jun, jul, aug, sep, okt ALLe fouten voorbehouden. ExcL. reserverlngskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 10