W li Hl 7 SONGFESTIVAL STEFANIA De 17-jarige Stefania Liberakakis begint langzaam te wennen aan het idee dat zij dit jaar Griekenland vertegenwoordigt op het Eurovisie Songfestival in Rotterdam. Deze week staat de Nederlands-Griekse zangeres volop in de spotlights. En volgende week zit ze gewoon weer in de schoolbanken van het Oosterlicht College in Nieuwegein. e stralende Ste fania (spreek uit als Steffama, met de klem toon op de i) is net terug uit Athene. Daar werd ze maandag tijdens een uit zending van de publieke omroep ERT officieel aangewezen als de Griekse inzending voor het Euro visie Songfestival 2020 in Rotter dam. Gisteren stond ze in Ahoy in Rotterdam de hele dag de Neder landse pers te woord. ,,Ik ben het nog niet zat, hoor!" zegt ze, terwijl ze glimlacht en weer poseert voor een reeks foto's. Tijdens haar deelname aan het Junior Songfestival in 2016 op Malta viel haar optreden op bij een Griekse producer. Hij besloot Ste- fania te volgen en stelde haar uit eindelijk met het nummer Super- girl voor als kandidaat voor het Ik wil niet alleen de Grieken, maar ook de Nederlanders trots maken songfestival van dit jaar. De orga nisatie van het liedjesfestijn in Griekenland koos Stefania uit. Liberakakis woont al haar hele leven in de Utrechtse wijk Lunet ten. Haar ouders zijn Grieks. Haar moeder is net als zij geboren in Nederland en haar vader is op zijn 7de naar Nederland verhuisd. Haar opa's en oma's zijn inmiddels weer in Griekenland gaan wonen. ,,Ja, ik zie mezelf wel als een Griekse, omdat iedereen in mijn familie Grieks is. Maar ik voel mij net zo Nederlands. Ik ben hier in het fijnste stadje van Nederland opgegroeid, naar school gegaan en mijn zangcarrière is ook in Neder land begonnen." Cafetaria Op de vraag waaraan dan te her kennen is dat ze Grieks is, denkt ze even na. ,,Als ik een ding moet kie zen is het wel dat ik heel veel eet. Grieken eten écht veel. Er komen altijd grote schalen eten op tafel. Mijn favoriete Griekse gerecht is de rode trachanasoep. Dat maakt mijn oma altijd." Maar de plek waar Stefania het liefst naartoe gaat als ze met vriendinnen wat gaat eten, verraadt dat ze in Neder land is opgegroeid. ,,Gewoon naar cafetaria De Koppel in Lunetten. Lekker een frietje eten." Thuis spreekt ze met haar ou ders een mengelmoesje van Grieks en Nederlands. ,,Ik sprak hiervoor wel een beetje Grieks, maar mijn Nederlands is tien keer beter. Nu zit ik drie keer in de week op Griekse les en praat ik met mijn ouders in het Grieks. Ik vind het nu vanwege het songfestival heel belangrijk dat ik de taal goed spreek." Ondanks alle media-aandacht zit de zangeres volgende week ge woon weer in de schoolbanken van het Oosterlicht College in Nieuwegein. ,,Dat zal best even gek zijn. Ik heb nog niemand ge zien sinds het bekend is gewor den. Heel eerlijk? School is ge woon niks voor mij. Als mijn moe der roept dat ik moet leren, eindigt het altijd met dat ik aan het zingen ben." Eindexamen In overleg met de school is van wege haar deelname aan het Euro visie Songfestival besloten dat ze haar eindexamens een jaartje uit stelt. ,,De school steunt me heel erg, dus dat is heel fijn." Op 10-jarige leeftijd deed Stefa- nia mee aan The Voice Kids. Daarna zong ze in het koor van Kinderen voor Kinderen en deed ze in 2016 voor Nederland mee aan het Ju- Ik denk dat Supergirlhoog kan eindigen, het is echt een geweldig nummer nior Songfestival. ,,Niemand in mijn familie is muzikaal en ik had maar één keer in de twee weken zangles, dus ik heb veel zelf moe ten leren." Over het nummer Supergirl waarmee ze meedoet aan het songfestival, mag ze weinig ver klappen. Het is een uptempo-pop- liedje met invloeden uit typisch Griekse muziek. ,,Ik zat laatst op de fiets en toen begon ik 't ineens te zingen. Toen dacht ik: Stef! Hou je mond!" Voorzichtig voegt ze toe: ,,Ik denk dat het hoog kan ein digen. Het is écht een geweldig nummer." Als Stefania de finale haalt en op 16 mei nog een keer mag optreden, hoopt ze dat het Nederlandse pu bliek achter haar gaat staan. ,,Het zou heel tof zijn als ze op mij stemmen. Ik wil niet alleen de Grieken, maar ook de Nederlan ders trots maken." Af en toe moet ze zichzelf nog wel even knijpen: ,,Maar ik begin het steeds meer te geloven. Ik ben nu nog heel zenuwachtig, maar straks als ik daar sta, ga ik alleen maar genieten." vrijdag 7 februari 2020 GO 'School is niks voor mij, ik zing liever' Rachel van Kommer De 17-jarige scholier is druk bezig haar Grieks bij te spijkeren nu ze Griekenland mag verte genwoordigen op het Eurovisie Songfestival. foto frank de roo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 7