NYNKEDEJONG Warmetruiendag? Met 17 graden is het vandaag rokjesdag O reiskatern.nl 6 Exclusieve Lezersreis Heerlijk genieten in Toscane Boek nu deze reis op reiskatern.nL/pzc Column S tientje van Veldhoven, onze minister van Wonen en Mi lieu, lijkt me een vrouw die uitgaat van het goede in de mens. Dat is een mooie eigenschap, maar niet handig wanneer je degene bent die de huisjesmelkers in toom moet houden. De SP vroeg haar deze week ant woord op een idiote huursituatie in Amsterdam. Aan de Pieter Cal- landlaan is een huis verbouwd tot een soort studentenhuis, met tien kamers van 8 vierkante meter waar de verhuurder 700 euro per maand voor vraagt. Wat ze van deze situatie vond, vroeg Kamerlid Sandra Beckermann. Over de hoogte van de huur kon ze niks zeggen, maar Van Veldhoven rekende erop dat verhuurders een redelijke huur prijs vragen, en dat deze verhuurders 'niet maximaal willen profiteren van de grote schaarste in ste den met een ge spannen woning markt'. de goedheid van de mens, maar je kunt ook overdrijven. Als we alles overlaten aan de wensen van de markt, komt dat de kwaliteit van leven niet ten goede. Een wereld waarin de markt be paalt, is een wereld waarin medi cijnen verkocht worden aan de hoogste bieder, waarin kinderen uit gegoede milieus beter onder wijs kunnen genieten dan kinde ren van ouders die een dure school niet kunnen betalen. En als je als overheid de woningmarkt totaal los laat, krijg je waar we nu mee opgescheept zitten: i huizen worden ver kocht aan investeerders, die de panden vervol gens voor krank zinnige prijzen verhuren. Het is de overheid die iets aan deze wanhopig stemmende situ atie kan doen. Maar de oplossing is niet om te hopen dat verhuur ders een redelijke huurprijs vra gen. Want wat is redelijk? 'Rede lijk' is voor hen: wat de gek ervoor geeft. 'Greed is good', zou film icoon Gordon Gekko uit de film Wall Street zeggen. Het is aan de overheid om die geldzucht aan banden te leggen, daar waar het de burgers enorm benadeelt. u weet dat deze huisjesmelkers niet zwichten voor een minister die hen aanspreekt op hun moreel kompas. Als die mannen en vrou wen de macht houden over de wo ningmarkt, wonen er straks alleen nog maar miljonairs in de grote steden. Als we alles overlaten aan de markt, komt dat de kwaliteit van leven niet ten goede Ton Voermans Arnhem ,,Je hoort mij niet zeggen dat dit prachtige weer jammer is'', lacht Petra Lettink, directeur van het Klimaatverbond. De organisatie is initiatiefnemer van Warme- truiendag. De bedoeling is dat thuis en op kantoor de verwar ming een paar graden lager gaat om zodoende CO2 te besparen. Maar vandaag fluiten de vogels je wakker en bloeien de krokus jes; het voelt als lente. Ook Let- tink hangt haar trui terug in de kast. ,,Ik zie het maar zo: deze warmste Warmetruiendag ooit brengt ook het gesprek op gang dat we door klimaatverandering steeds extremer weer krijgen.'' Toch zijn uitschieters naar 15 graden niet zo extreem in fe bruari, weet Weerplaza. Om de paar jaar gebeurt het wel dat het kwik in De Bilt (het landelijke meetpunt) richting de 15 graden kruipt. Vandaag verwacht weer man Raymond Klaassen terras weer: temperaturen van 13 graden in het noorden tot 17 graden in het zuiden. Nauwelijks wind en geen wolkje te bekennen. Normaal gesproken is midden februari de koudste periode van het jaar. De maxima liggen dan rond 5 graden en 's nachts is het rond het vriespunt. Het vroege lenteweer dat een groot deel van Europa krijgt, is het gevolg van een hogedrukgebied boven de Al- i Midden februari is normaal gesproken de koudste periode pen dat ervoor zorgt dat er warme lucht uit Zuid-Europa naar ons toestroomt. Ook in het weekend blijft het 'lente', al zal er iets meer bewol king zijn en op zondag verwacht men stevige wind en plaatselijk zelfs storm. Diverse sportevene menten wachten nadere weers verwachtingen af, als de wind te sterk wordt zullen ze maatregelen moeten gaan nemen. 's Nachts kan het in februari nog wel gaan vriezen, dus is er toch nog een beetje wintergevoel. (S) Apharosreizen 6- of 8-daagse More Inclusive Hotel Monti Vanaf vrijdag 7 februari 2020 PC ^0 @Nynke uis esme kers Je kunt vertrouwen hebben in Kom op, minister Van Veldhoven, Vandaag is het officieel 'War metruiendag', waarop mensen de thermostaat lager zetten voor het klimaat. Maar warm aankleden is deze ochtend niet nodig; waarschijnlijk sneu velen er juist weerrecords. It Reis mee naar de prachtige heuvels van Noord-Toscane! Het hotel is ideaal gelegen: maak mooie wandelingen, of bezoek prachtige steden als Pisa, Lucca en Florence. Logeer tussen de olijf- en wijngaarden te midden van de Toscaanse heuvels. Je verblijft nabij Vinei, de geboorteplaats van Leonardo Da Vinei. Vergeet niet een bezoek te brengen aan Museum Leonardo Da Vinei en zijn geboortehuis. In de omgeving kun je ook prachtig wandelen, fietsen en paardrijden. Maak je een uit stapje naar cultuurstad Florence? Of bekijk je de scheve toren in Pisa? Ook fietsen over de stadsmuren van Lucca is een echte aanrader. Na een dag op pad schuifje 's avonds aan voor het diner in je hotel. Bij het hotel kun je ook heerlijk relaxen bij het zwembad en in de tuin. Voor de kinderen is er ook een speeltuintje aan wezig. Je verblijf Het comfortabele Hotel Monti ligt in de heuvels van Noord-Toscane in het dorpje San Baronto. Het hotel beschikt over een tuin, buitenzwembad en wellnesscentrum. Er is veel inclusief, zoals onder andere het ontbijt, diner en een proeverij van streek producten. Inbegrepen 5 of 7x overnachting met ontbijtbuffet dagelijks driegangenkeuzediner met saladebuffet entree Museum Leonardo Da Vinei en zijn geboortehuis lx proeverij van typische streekproducten live-tips ter plaatse (via WhatsApp) C02-compensatie Prijzen 6-d 8-d 01/03 - 04/04 189 259 05/04-27/06 215 289 28/06-01/08 235 319 02/08-05/09 259 355 06/09-14/11 209 289 15/11 -05/12 189 259 Kinderkorting (bij min. 2 volb. per kamer) •O t/m 5 jaar: GRATIS •6t/ml2jaar: 50% KORTING -13 t/m 17 jaar: 20% KORTING Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: toeristenbelasting, reser- veringskosten (€25,-) en kosten Calamiteiteinfoncis(€ 2,50). Meer informatie en boeken: Ga voor Heerlijk genieten in Toscane naar reiskatern.nl/pzc/pr1908 of bel met Pharos Reizen van ANWB: 023 - 55 42 870 (lokaal tarief) met zoekcode 32379 *®H AUTOVAKANTIES VAM ANWB Gezellig familiehotel met tuin én zwembad Prachtige locatie in Noord-Toscane tussen wijn- en olijfgaarden Kinderen t/m 5 jaar gratis, 6 t/m 12 jaar 50% korting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6