II Woonboot in plaats van appartement 7 PROGRAMMEREN WEDSTRIJD OP UNIVERSITEIT VAN TWENTE Als enige Zeeuwen mogen Alies Francke en Tijmen Meijer meedoen aan een landelijke programmeer wedstrijd. AV Huishoudbeurs Een tooltje maken dat binnen vijf seconden gewichtjes onder een digitale weegschaal dusdanig kan verdelen dat alles precies in evenwicht is. Vijfdeklassers Tijmen en Alies draaien er hun hand niet voor om. Vandaar dat de twee als enige Zeeuwse scholieren mogen mee doen aan de Informatica Olympi ade op de Universiteit van Twente. De Informatica Olympiade is een programmeerwedstrijd voor leerlingen uit het voortgezet on derwijs in Nederland. Honderd slimmeriken mogen eraan mee doen, komende maand. Van die honderd gaan er vijftien door naar de volgende ronde en van die vijf tien mogen er uiteindelijk deze zomer vier naar de grote finale in Singapore. Programmeren De enige twee Zeeuwen tussen de eerste honderd zijn dit jaar Tij men Meijer uit Renesse en Alies Francke uit Kerkwerve. Ze zijn al lebei zestien en zitten bij elkaar in de klas op Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee. Eigenlijk hadden ze allebei niks met programmeren. Tijmen stond in zijn vrije tijd lie ver op een surfplank en Alies had haar handen vol aan haar huis werk. Totdat hun wiskundedo cent, Wietske Heerebout, drie jaar geleden een programmeercursus startte. Zij dacht dat het ook wel iets voor Tijmen en Alies zou kun nen zijn. En verrek, dat bleek nog waar ook. Balletje balletje De twee hebben zich, op advies van juf Heerebout, aangemeld voor de Informatica Olympiade en ze zijn door. Tijmen eindigde als 29ste met 388 punten, van de 700, en Alies zelfs als 23ste met 418 punten. ,,We moesten acht op drachten maken", vertelt Alies. Ik vind het zo leuk dat ik er later mijn werk van wil maken ,,Eentje hebben we samen gedaan, de rest allemaal zelf. We moesten bijvoorbeeld iets maken waarmee je balletje balletje speelt en dat de computer precies kan uitrekenen onder welk bekertje het balletje ligt. Van die dingen. En dan nog veel moeilijker." Programmeren is alles behalve saai, vindt Tijmen. ,,Je maakt iets wat werkt. Dat is echt chill. Ik vind het inmiddels zo leuk dat ik er later mijn werk van wil maken. Game ontwikkelen of zo, of hac ken, dat lijkt me best vet. En je kunt er heel veel geld mee verdie nen." Dat programmeren leuk is, blijkt. De cursus geeft Heerebout na schooltijd en lokaal 139 zit na genoeg vol. Tijmen laat een retro- game zien die hij helemaal zelf heeft gebouwd en Alies vertelt over de Harvard colleges die Heerebout voor haar had geregeld. De docente is trots. ,,Ik weet nog dat mijn vader onze eerste com puter kocht en we er Ping Pong op speelden, nog simpeler dan Pac- man, en moet je zien wat ze nu zelf maken. Of ze de Olympiade winnen, weet ik niet. Maar deze kinderen komen er wel, dat weet ik zeker." Guido van der Heijden Terneuzen In een brief aan het college van burgemeester en wethouders van Terneuzen doet PvdA-fractievoor- zitter Lazlo van de Voorde een paar suggesties aan de hand om wat meer variatie in de nieuwe woningen te krijgen. ,,We bouwen heel duur in Terneuzen. Die ap partementen raken allemaal wel verkocht, maar de prijzen liggen hoog. Voor starters is het heel moeilijk. De provincie heeft een streep gezet door de plannen bij winkelcentrum Zuidpolder, dat zouden niet zulke dure woningen zijn." De partij wil de gemeente uitda gen over andere oplossingen na te PvdA wil gemeente prikkelen na te denken over alternatieven voor woningbouw denken om aan de woningvraag te kunnen voldoen. Van de Voorde stelt alternatieven voor, als het splitsen van woningen, grond ver pachten in plaats van verkopen of desnoods woonboten in de Heren gracht mogelijk maken. Hoewel uitdagend, volgens Van de Voorde zeker wel realistisch. ,,We hebben onderzoek gedaan naar de moge lijkheden. Wat kan er nou wel en wat kan er niet? Het zijn zeker re ële opties. Het is ook een beetje een kwestie van lef hebben. Woonboten zouden goed staan in Terneuzen, dat toch meer met wa ter wil doen." Verder maakt de PvdA zich in de brief hard voor een woningplicht: wie een huis koopt, moet er ook daadwerkelijk wonen. ,,We zien dat er heel veel wordt opgekocht door investeerders die het vervol gens verhuren voor veel geld. Twaalfhonderd euro, zestienhon derd euro. Dat zijn geen bedragen voor de gewone man." Tina - De Tina Turner Musical Diverse data v.a. 109,-- Beverwijkse Bazaar za 7-3&za 17-10 €36,- Dagtocht Brussel wo 22 april €77,50 Weekendje Londen Designer Outlet Roermond 2-Daagse voorjaarsreis Parijs v. za 23 mei v.a. 129,-- 2 Dagen Downton Abbey vrijdag 7 februari 2020 Bollebozen naar olympiade Wendy Wagenmakers Zierikzee Alies Francke (l) en Tijmen Meijer met de docente die de twee aan het programmeren kreeg, Wietske Heerebout. foto marieke mandemaker - Tijmen Meijer, deelnemer aan Informatica Olympiade Als bouwen niet mag van de pro vincie, dan gooit Terneuzen het toch over een heel andere boeg! 'Denk eens aan het splitsen van woningen of leg woonboten in de gracht', oppert de PvdA. Het levensverhaal over de onbetwiste 'Queen of Rock-'n-Roll' Bezoek de grootste overdekte markt van Europa! Dagtochten van 22 t/m 29 feb. Inclusief ticket €42,- Vr 28 feb. Huishoudbeurs XL!! Inclusief ticket €45,- Verzorgde dagtocht Brussel met bezoek aan hetAtomium en centrum De temperaturen stijgen in Londen en dat maakt de stad een ideale outdoorbestemming v. za 25 april v.a. 129,-- Dagje winkelen in Designer Outlet Roermond met 120 winkels en meer dan 200 topmerken! za 25 april 36,-- Parijs staat in het voorjaar helemaal in bloei; optimaal genieten! 2-daagse reis met bezoek aan de iconische plaatsen uit de serie Downton Abbey v. wo 26 augustus v.a. 229,-- Tel. Meer informatie en (prijs)voorwaarden 0113-351551 vindt u op onze site: www.amz.nl XaAAm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 54