Hedwigepolder: alleen woning De Cloedt staat nog overeind IN DE REGIO 6 Fracties reageren lauw op plan MIJN DORP, MIJN STAD De Dullaertwijk, een van de groot ste en oudere wijken van Hulst, verdient een opknapbeurt. De voorzieningen zijn geïnventari seerd en aan de hand van gesprek ken met belanghebbenden is een beeld ontstaan hoe de wijk er in de toekomst uit moet komen te zien. Het idee is dat er in de wijk op termijn een campus ontstaat waar bewoners, scholieren en sporters Ik vind het maar voorspelbaar en word er niet enthousiast van samenkomen. Dat kan door de vele sportclubs, scholen en cultuur- en welzijnsvoorzieningen in de wijk meer samen te brengen. Daarom is ook gekeken naar de gebouwen in de wijk en hoe die in het toekomst beeld passen. Het plan voor de Dul- laertwijk is de leidraad bij nieuwe ontwikkelingen in de wijk. Er is geen tijdspad opgesteld. In het plan staan ideeën voor het slopen van panden (voormalige Re- genboogschool, de verouderde Piet Lossiehal van de atletiekvereniging en mogelijk ook de oefenruimte van orkest The Young Ones en het oude Rode Kruis-gebouw), het op termijn samenvoegen van basis scholen en buitenschoolse opvang in de wijk en het ten volle benutten van activiteitencentrum Den Dul- laert. ,,Ik vind het maar voorspelbaar en word er niet enthousiast van." PvdA'er Jessica van Sikkelerus wond er in de commissie samenle ving geen doekjes om. De consen sus was dat het plan een goede start is, maar dat er ook veel in wordt ge mist. ,,Hmm, ik mis de visie voor jongerencentrum Komma, dat hoort in de binnenstad", zei VVD'er Clen de Kraker. Ook had hij gehoopt dat, hoewel niet in de Dul- laertwijk, ook de toekomst van het Reynaertcollege locatie Gilden straat in het plan werd genoemd. CDA'er Carry Nijskens miste juist een visie op de woningbouw in de wijk. Wat de commissieleden zich allemaal afvroegen, was of er toch wel met alle belanghebbenden is gesproken. Dat is nog niet het geval, het zijn er dan ook heel veel. Volgens wethouder Adri Totté is nog helemaal niet in beton gegoten wat er in de wijk allemaal komt en blijft. ,,Het is geen vastgesteld iets. We gaan ook geen afzonderlijke trajecten belopen, zoals woning bouw en onderwijs apart. Als er ontwikkelingen zijn in de wijk, dan pakken we het plan voor de wijk er bij en kijken wat wij als gemeente dan kunnen doen om toe te werken naar de campus. Het zal stapje voor stapje gaan." Afgelopen december zijn de voor bereidende werkzaamheden in gang gezet. Alle huizen en schuren in het Oost-Zeeuws-Vlaamse ge bied zijn inmiddels gesloopt, op één na: het vakantiehuis van voor malig poldereigenaar Gery de Cloedt staat nog overeind. Met een goede reden, vertelt projectlei der Monique Ekkebus van de pro vincie. ,,Er zitten vleermuizen en enkele uilen in." Die krijgen de tijd om zich te verplaatsen en een nieuw onderkomen te zoeken. ,,De woning is wel al minder geschikt gemaakt voor eventuele 'nieuwe bewoners' en wordt volgende winter afgebroken." Graafwerk Door twee openingen waar ooit de ramen zaten, zie je een open vlakte met de kerncentrale van Doel op de achtergrond. De bomen gaan er in etappes allemaal uit, legt Ekke- bus uit. ,,Zodat graafmachines goed door het gebied kunnen." Als die werkzaamheden achter de rug zijn, begint het echte graafwerk. Begin maart wordt er naar ver wachting begonnen met het gra ven van de geulen. Er komt een stelsel van kreken en geulen, waar kleine waterlopen die er nu nog liggen, ook in worden opgeno men. Er ontstaat uiteindelijk een getijdengebied met slikken en schorren, waar eb en vloed vrij spel hebben. Om dat te bereiken, worden de Scheldedijk en Sieper- dadijk afgegraven. Een deel van de grond die bij de graafwerkzaamheden voor het geulenstelsel vrijkomt, wordt ge bruikt voor het aanleggen van een ringdijk. Die gaat het omliggende gebied uiteindelijk beschermen als Scheldewater het gebied in stroomt. Aan de Belgische kant is die dijk al klaar. In de Hedwigepolder zijn de eerste stappen naar ontpoldering zichtbaar Musici van eigen bodem Wèrm bloazen in Spoor 011 Wagentjes kijken in de Leutfabriek vrijdag 7 februari 2020 'Maakvan Dullaertwijk campus' VL '■jfiïfSi De vakantiewoning van Gery de Cloedt staat nog overeind, er huizen nog dieren in. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE „Voorspelbaar. Ik mis onderwijs. Tja, hmm. Ik word er niet en thousiast van. Waar is de wo ningbouw?" Het toekomstbeeld dat burgemeesters en wethou ders van Hulst voor ogen heb ben voor de Hulster Dullaertwijk is door de politiek maar lauwtjes ontvangen. Sheila van Doorsselaer Hulst - Jessica van Sikkelerus, PvdA Bomen worden gerooid en wo ningen zijn gesloopt. In de Her togin Hedwigepolder zijn de eerste stappen naar ontpolde- ring zichtbaar. Sophie Stockman Emmadorp ZAAMSLAG Musici van eigen bodem treden zaterdag op in het Podium van Zaam- slag: het koperblazer sensemble Bierkaai Brass, het Baudeloo Kla- rinet4tet en saxofoon- emsemble Sax@work. Aanvang 20.00 uur, toe gang tien euro. HULST Dweilbands uit Hulst nemen zondag in party centrum Spoor 011 met Wèrm bloazen een voor proefje op het komende carnaval. Bekende kra kers de zaal inblazen, zodat het publiek de eerste polonaise kan lopen en tevens ook goed de keel smeren. Met deze insteek toete ren de muzikanten er vanaf 14.00 uur vrolijk op los. Deelnemende bands zijn de Sjores Ambras, Umhne, Dwailen van Ulst, de Bareelen, Tandsjen Bei, Das Leutig en de Notekrakers. De Sjores Ambras bijt het spits af. Wanneer en band moet spelen, wordt bepaald door een slinger aan het rad van fortuin. De pre sentatie is in handen van Matthieu Warrens. Sjores Ambras is een van de dweilbands die zondag spelen in Hulst. foto camile schelstraete SAS VAN GENT In de Leutfabriek aan het Vlaanderenplein in Sas van Gent hebben tal van bouwgroepen weer hun best gedaan voor het komende carnaval, dat op 21 februari be gint. Hun creaties zijn zaterdag van 10.30 tot 15.30 uur te zien tijdens het traditionele 'wagen tjes kijken'. AXEL Museum Het Warenhuis, 12.30 uur: Open, expositie beel den van Anita Dek ker; Gregoriuscen- trum, 14.00 uur: Bingo, kaarten; De Halle, 13.30 uur: Cre atief; 20.00 uur: Toneel 'tussen coke en kitsch 'door to neelvereniging 't Spektakel; CLINGE Zembad De Tragel, 19.00 uur: Be geleid zwemmen voor mensen met be perking; Gemeen schapscentrum Mal- pertuus, 13.30 uur: Samen wandelen; HOEK De Lovenhoek, 13.30 uur: Gezel schapsdansen; HULST Jongerencen trum Komma, 15.00 uur: Open; KLOOSTERZANDE Binnendeur, 10.00 uur: Samen wande len; WZC Antonius, 14.00 uur: Bingo; OOSTBURG Jota, 10.00 uur: Ontmoe tingsbijeenkomst stichting dementie vriendelijk; OSSENISSE Vanaf 19.00 uur: Wagentje kijkern carnaval d'Os- sekoppen; SINT-JANSTEEN Café De Kroon, 14.00 uur: Kaarten; Carna- vals wagenbouwer- sloods aan de Meri diaan, 19.00 uur: Wa gentje kijken regio nale carnavalsstich tingen; TERNEUZEN Portaal van Vlaanderen aan Beneluxweg 101, 13.00-17.00 uur: Info centrum geopend; De Veste, 10.00 uur: Formulierenbrigade, hulp bij invullen (over heidsformulieren;^. 30 uur: Klaverjassen; De Kameleon, 19.00 uur: Jeugdsoos (kin deren t/m groep 8); Scheldetheater, 20.00 uur: Opera- klassieker Nabucco.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 53