Huizen op plek oud tuincentrum Starters Hoedekenskerke krijgen kans 7 AV Huishoudbeurs De eigenaren van het terrein, waarop de voormalige bedrijfs panden nu staan te verpauperen, mogen van de gemeente dertig woningen bouwen. Er komen tien sociale huurwoningen, zes rijtjeshuizen, zeven patiowo ningen en zeven vrijstaande huizen. De procedures worden in gang gezet. Wethouder Derk Alssema schat in dat er eind van het jaar kan worden gebouwd. ,,Als het bestemmingsplan straks onherroepelijk is, moet de initiatiefnemer binnen een half jaar beginnen'', zegt hij. ,,Die voorwaarde stellen we om de vaart er een beetje in te houden. Wij denken dat er in het dorp veel behoefte is aan nieuwe wo ningen.'' Verkeer Dat denkt Wiersma ook. Hij is blij dat er een mix van verschil lende soorten huizen komt. ,,Er zit voor elk wat wils tussen.'' De dorpsraad houdt volgens hem de vinger aan de pols als het gaat om de verkeersafwikkeling en de beeldkwaliteit, maar staat verder zeer positief tegenover het plan. ,,Ik vermoed dat er onder de in woners weinig weerstand zal zijn. Eerder zullen ze staan te springen om zich in te schrijven voor één van de woningen.'' Volgens Wiersma staat er nu in feite een bedrijventerrein mid den in het dorp. ,,Als straks de Nieuwe Rijksweg wordt aange past, met een rotonde in plaats van de verkeerslichten, en er staan huizen, dan zal het geheel een veel dorpser karakter heb ben.'' Zelf is Ali Verboom verknocht aan het maken van wenskaarten. Samen met Corina Eversen bedacht ze de beurs die op zaterdag 15 februari voor de eerste keer wordt gehouden in wijkgebouw De Westkant in Goes-West: GoesCreatief. ,,Wat is er nu leuker dan je hobby met anderen te kunnen delen?" Creatievelingen zijn er genoeg in Goes. De tafels voor de eer ste editie van de nieuwe beurs GoesCreatief waren in een mum van Nu maar hopen dat er ook veel bezoekers komen tijd aan de man gebracht. ,,Nu maar hopen dat er ook veel bezoekers ko men'', zegt Verboom. ,,We vonden dat er in de wijk nog weinig werd ge daan op dit gebied'', legt ze uit. ,,We dachten: laten we gewoon eens kij ken of het aanslaat." In het wijkcen trum aan de Evertsenstraat zitten volgende week zaterdag onder meer liefhebbers van haken, breien, bor duren, kaarten maken, schilderen en diamond painting. Workshops ,,Er komt ook een meisje dat Zeeuwse producten maakt en we hebben zelfs een fotograaf'', vult Ver boom aan. Bezoekers kunnen ook zelf de handen uit de mouwen ste ken, want er zijn workshops kaarten stempelen en beeldende therapie. Wie het aandurft, kan ook henna-art laten plaatsen op bijvoorbeeld een arm. Veel deelnemers zullen ook zelfgemaakte spullen verkopen. De animo onder de creatievelingen was groot. Binnen anderhalve week waren alle 25 tafels vergeven. De ini tiatiefnemers hebben daarna meer dere malen 'nee' moeten verkopen en balen daar een beetje van. ,,Maar ja, het wijkcentrum is nou eenmaal niet groter'', zegt Verboom, die ook bestuurslid is bij de wijkvereniging. ,,We zouden graag willen dat het an ders was, hoor. Daarom zijn we bij de gemeente aan het lobbyen voor een aanbouw, maar die laat ongetwijfeld nog wel even op zich wachten.'' Als de beurs ook qua bezoekers aantallen een succes is, komt er vol gens Verboom een vervolg in de zo mer. ,,Dan kunnen we ook buiten ta fels of kramen neerzetten, waardoor veel meer mensen hun hobby kun nen komen laten zien.'' GoesCreatief is op zaterdag 15 februari van 13.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Tina - De Tina Turner Musical Diverse data v.a. 109,-- Beverwijkse Bazaar za 7-3&za 17-10 €36,- Dagtochten van 22 t/m 29 feb. Inclusief ticket €42,- Vr 28 feb. Huishoudbeurs XL!! Inclusief ticket €45,- Dagtocht Brussel wo 22 april €77,50 Weekendje Londen v. za 25 april v.a. 129,-- Designer Outlet Roermond 2-Daagse voorjaarsreis Parijs v. za 23 mei v.a. 129,-- 2 Dagen Downton Abbey v. wo 26 augustus v.a. 229,-- Wie o wie wil een van de zes huurhuizen in de Ju- lianastraat in Hoedekenskerke kopen? Beveland Wonen zoekt serieuze kandidaten. Zijn die er niet, dan gaan de huizen alsnog tegen de vlakte. De verouderde huurwoningen staan al een poos op de nominatie om gesloopt te worden, maar de dorpsraad probeert dit te voorkomen. De huizen zijn het volgens de dorpsraad nog meer dan waard om opgeknapt te worden. Dat is voor de woning bouwcorporatie misschien geen optie, maar star ters zouden er erg gelukkig mee kunnen worden. Temeer omdat er nauwelijks goedkope koopwo ningen in Hoedekenskerke worden aangeboden. Beveland Wonen is wel gevoelig voor de argu menten van de dorpsraad, maar niet tegen elke prijs. In eerste instantie is gekeken naar de moge lijkheid voor verkoop aan een projectontwikkelaar. Nu onderzoekt Beveland Wonen of de huizen rechtstreeks aan particulieren verkocht kunnen Daarom wordt op 26 februari tussen 15.00 en 16.30 een open middag gehouden. Dan kunnen de huizen bekeken worden en is meer informatie over de prijs en de voorwaarden beschikbaar. vrijdag 7 februari 2020 BE 'De huidige toestand kan wel wat verbetering gebruiken.' Met gevoel voor understate ment laat voorzitter Marten Wiersma van de dorpsraad in 's-Heer Hendrikskinderen weten blij te zijn met woning bouwplannen op het terrein van het voormalige tuincen trum aan de Nieuwe Rijksweg. Rob Paardekam 's-Heer Hendrikskinderen FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Ali Verboom is één van de initiatiefnemers van het nieuwe evenement GoesCreatief. 'Het is zo leuk je hobby met bezoekers te kunnen delen' Rob Paardekam Goes -Ali Verboom Het levensverhaal over de onbetwiste 'Queen of Rock-'n-Roll' Bezoek de grootste overdekte markt van Europa! Verzorgde dagtocht Brussel met bezoek aan het Atomium en centrum De temperaturen stijgen in Londen en dat maakt de stad een ideale outdoorbestemming Dagje winkelen in Designer Outlet Roermond met 120 winkels en meer dan 200 topmerken! za 25 april 36,-- Parijs staat in het voorjaar helemaal in bloei; optimaal genieten! 2-daagse reis met bezoek aan de iconische plaatsen uit de serie Downton Abbey Tel. Meer informatie en (prijs)voorwaarden 0113-351551 vindt u op onze site: WWW.amz.nl ZaAAm Melita Lanting Hoedekenskerke De Julianastraat. foto melita lanting worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 52