Kleine Schorre bottelt oogst 2019 II Bazz en Zep jammen mee in De Stulp in Renesse 7 PROGRAMMEREN WEDSTRIJD OP UNIVERSITEIT VAN TWENTE Als enige Zeeuwen mogen Alies Francke en Tijmen Meijer meedoen aan een landelijke programmeer wedstrijd. Een tooltje maken dat binnen vijf seconden gewichtjes onder een digitale weegschaal dusdanig kan verdelen dat alles precies in evenwicht is. Vijfdeklassers Tijmen en Alies draaien er hun hand niet voor om. Vandaar dat de twee als enige Zeeuwse scholieren mogen mee doen aan de Informatica Olympi ade op de Universiteit van Twente. De Informatica Olympiade is een programmeerwedstrijd voor leerlingen uit het voortgezet on derwijs in Nederland. Honderd slimmeriken mogen eraan mee doen, komende maand. Van die honderd gaan er vijftien door naar de volgende ronde en van die vijf tien mogen er uiteindelijk deze zomer vier naar de grote finale in Singapore. Programmeren De enige twee Zeeuwen tussen de eerste honderd zijn dit jaar Tij men Meijer uit Renesse en Alies Francke uit Kerkwerve. Ze zijn al lebei zestien en zitten bij elkaar in de klas op Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee. Eigenlijk hadden ze allebei niks met programmeren. Tijmen stond in zijn vrije tijd lie ver op een surfplank en Alies had haar handen vol aan haar huis werk. Totdat hun wiskundedo cent, Wietske Heerebout, drie jaar geleden een programmeercursus startte. Zij dacht dat het ook wel iets voor Tijmen en Alies zou kun nen zijn. En verrek, dat bleek nog waar ook. Balletje balletje De twee hebben zich, op advies van juf Heerebout, aangemeld voor de Informatica Olympiade en ze zijn door. Tijmen eindigde als 29ste met 388 punten, van de 700, en Alies zelfs als 23ste met 418 punten. ,,We moesten acht op drachten maken", vertelt Alies. Ik vind het zo leuk dat ik er later mijn werk van wil maken ,,Eentje hebben we samen gedaan, de rest allemaal zelf. We moesten bijvoorbeeld iets maken waarmee je balletje balletje speelt en dat de computer precies kan uitrekenen onder welk bekertje het balletje ligt. Van die dingen. En dan nog veel moeilijker." Programmeren is alles behalve saai, vindt Tijmen. ,,Je maakt iets wat werkt. Dat is echt chill. Ik vind het inmiddels zo leuk dat ik er later mijn werk van wil maken. Game ontwikkelen of zo, of hac ken, dat lijkt me best vet. En je kunt er heel veel geld mee verdie nen." Dat programmeren leuk is, blijkt. De cursus geeft Heerebout na schooltijd en lokaal 139 zit na genoeg vol. Tijmen laat een retro- game zien die hij helemaal zelf heeft gebouwd en Alies vertelt over de Harvard colleges die Heerebout voor haar had geregeld. De docente is trots. ,,Ik weet nog dat mijn vader onze eerste com puter kocht en we er Ping Pong op speelden, nog simpeler dan Pac- man, en moet je zien wat ze nu zelf maken. Of ze de Olympiade winnen, weet ik niet. Maar deze kinderen komen er wel, dat weet ik zeker." RENESSE Een beetje jam men is al leuk. Maar een jam sessie met Bazz en Zep Barna- sconi? Dat is gewoon feest. Zondagmiddag zijn beide ras muzikanten van de partij in Bar de Stulp in Renesse. Daar wordt 's winters maan delijks een zondagse jamsessie gehouden. De Stulp zorgt er voor dat een volledige set in strumenten klaar staat. Wie wil kan het podium op om met anderen muziek te maken. Om de boel wat extra op te jut ten, haalt de Renesser kroeg dit keer Bazz en Zep Barna- sconi erbij. Bazz is bekend van de Bazzoo- kas. Zijn zoon Zep drumt on der meer bij Newark. De twee hebben op oneindig veel festi vals in binnen- en buitenland op het podium gestaan. Ook als je zelf geen muzikant bent, zijn de jamsessies in De Stulp geen straf. En dat gaat de ko mende editie helemaal op. De jamsessie zondag duurt van 16.00 tot 21.00 uur. Op de Facebookpagina van Bar de Stulp is extra informatie te vinden voor muzikanten. Vra gen kunnen ook worden ge steld via de mail: informatie@bardestulp.com De oogst komt namelijk uit de warme en droge zomer, wat ide aal is voor de druiven. Voordat de verkoop in maart begint, rusten de wijnen een paar weken in de fles. Bijna alle wijnen van de vo rige jaargang zijn uitverkocht. Wijnhoeve De Kleine Schorre is één van de grotere wijnhoeven van Nederland en levert aan ruim tweehonderd horeca- en wijnspe ciaalzaken. Ook zijn haar wijnen al dertien jaar te koop in de KLM World Businessclass. De Kleine Schorre bottelt eerste deel oogst 2019 vrijdag 7 februari 2020 Bollebozen naar olympiade Wendy Wagenmakers Zierikzee Alies Francke (l) en Tijmen Meijer met de docente die de twee aan het programmeren kreeg, Wietske Heerebout. foto marieke mandemaker - Tijmen Meijer, deelnemer aan Informatica Olympiade Wijnhoeve De Kleine Schorre uit Dreischor heeft gisteren het eer ste deel van de oogst van 2019 gebotteld. Kijk op de site bij /video FOTO ERNESTA VERBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50