Marit en Lucas weten nu wat ze moeten doen bij ongelukken IN DE REGIO 6 Weer ouderwets parkeren MIJN DORP, MIJN STAD Michiel Bouwman Zierikzee Ze betaalden daarvoor jaarlijks een malig een kleine zeventien euro. Wie een paar keer in het seizoen bij het strand parkeerde, had die kosten er al rap uit. Dat was voor de meeste van de bijna achthonderd kopers ook de grootste reden om zo'n vig net aan te schaffen. Maar komend seizoen moet ieder een weer 'ouderwets' aan de par keerautomaten bij de strandover- gangen betalen, die bij de Brouwers- dam uitgezonderd. Daar is parkeren gratis. Hoewel de gemeente best door wil gaan met de strandvignet- ten, zet de provincie er een groot kruis door. Huishoudboekje Naar schatting loopt de gemeente door dat vignet jaarlijks 30.000 euro mis. En dat is nogal wat voor een ge bied dat zijn huishoudboekje heel goed in de gaten moet houden. De provincie, die die opdracht opgelegd heeft en er op toeziet dat die goed uitgevoerd wordt, zegt daarom hard 'nee' tegen de Schouwse plannen. Het Schouwse gemeentebestuur vindt het vignet echter waardevol en wil haar inwoners graag zo'n handreiking doen 'om van de mooie stranden te kunnen genieten in het besef dat veel inwoners regelmatig drukte ervaren als gevolg van het toerisme'. Ze zocht daarom naar een achterdeurtje om tóch verder te kunnen gaan met het strandvignet. Er werden er zelfs twee gevonden. Eén: de parkeertarieven verhogen om die 30.000 euro te compenseren. En twee: het vignet voor 2020 toch invoeren omdat het huishoudboekje naar verwachting in de zomer weer op orde is. Maar bij allebei stond de provincie grommend voor de deur. Nee en nee, is het antwoord. Autogebruik Daar komt nog bij dat het strandvig- net óók indruist tegen het beleid van de gemeente. Het vignet stimuleert namelijk het gebruik van de auto aan de kust. Op drukke stranddagen zullen de parkeerplaatsen daardoor eerder vol staan. Wat weer leidt tot meer foutparkeerders, boetes en frustraties van dien. Kortom: het ge volg kan zomaar zijn dat een bezoe ker de volgende keer met naar Schouwen rijdt om naar het strand te gaan. Actie Komende maandag week wordt de kwestie besproken in de commissie vergadering. Namens de grootste partij (LSD) kondigt fractievoorzit ter Robbert Lievense alvast aan actie te ondernemen. ,,We laten dit voor deel voor onze inwoners ons na tuurlijk niet ontnemen. Met de frac tievoorzitters van de coalitiepartijen hebben we met elkaar afgesproken dat het vignet er wel gewoon moet komen. Is het niet linksom, dan rechtsom." Toch slaagden ze allemaal. Dankzij theorielessen in de klas en praktijkles in de locatie van het Rode Kruis in Bru. Een officiële status heeft hun certificaat niet, legt Miranda Schiphorst van de lo kale Rode-Kruisafdeling uit. ,,Maar ze weten nu wel wat ze moeten doen als iemand een hart aanval krijgt en waar de AED's hangen." Schiphorst en haar collega-vrij willigers voorzagen de afgelopen tijd zeven scholen op Duiveland van de lessen. Mede in de hoop dat er een groepje leerlingen ontstaat dat de komende jaren bij elkaar blijft en verder leert over EHBO, zodat ze op hun zestiende een of ficieel diploma kunnen halen. ,,Zo proberen we de eigen vijver waarin we moeten vissen, te laten groeien." Marit van den Bos en Lucas van der Meer slaagden allebei voor hun examen. Het verbinden van een knie of hand is wel lastig, vind Lu cas. ,,Je moet dan goed opletten hoe het verband zit. Te strak is niet goed, maar zit het te los dan is het ook niet goed." Marit had meer moeite met de vragen over een bijensteek. „Vol gens mij moet je dan het gif eruit zuigen." Lucas: ,,Maar eerst moet j e met een pincet de angel eruit ha len." Optredens in de Nieuwe Kerk Zeeuwse bands in de Piek Listen-Inn in de Platenlounge vrijdag 7 februari 2020 Streep door vignet voor het strand SD Een verband leggen, hoe doe je dat ook alweer? Marit van den Bos (links met handschoenen) en Lucas van der Meer (rechts) verbinden de snijwond van Miranda Schiphorst. fotos ernesta verburg Inwoners van Schouwen-Duive- land kunnen dit jaar waarschijn lijk geen gebruik meer maken van strandvignetten. Honderden mensen kochten de afgelopen twee jaar met zo'n vignet de par- keerkosten bij de stranden af. Wat moet je doen als iemand zich verslikt? Hoe leg je een verband aan? Het waren niet de minste vragen die de leerlingen van groep 8 van de ds. Pieter van Dijkeschool uit Bruinisse gisteren kregen bij hun EHBO- examen. Michiel Bouwman Bruinisse Johan Goudzwaard vertelt over een ongeluk waarbij hij als jon getje brandwonden opliep. ZIERIKZEE In de Nieuwe Kerk in Zierikzee is morgen in strumentale muziek en koorzang te horen. Jong Mannenkoor Salomo, onder leiding van Peter Wildeman, en Dames- selectkoor Yerusha, onder leiding van Rianne Vogelaar-van Roon, met soliste Renske van Roon treden op. Pianist en or ganist Arjan Huizer ver zorgt de begeleiding muzikale intermezzo's samen met Fryda Huizer op de panfluit. Het op treden begint om 20.00 uur. De toegang is gra tis. VLISSINGEN Drie Zeeuwse bands treden morgen op in De Piek. The Vision of Jo hanna verenigt vele mu zikale invloeden. Vervol gens brengen de jonge honden van Cosmic Channel eigen num mers, geïnspireerd door hun oude helden als The Rolling Stones. Tot slot speelt de Zeeuws/Bra bantse formatie The Slavez seventies rock en funk. Aanvang 21.00 uur. ZIERIKZEE Jong Mannenkoor Salomo In de Platenlounge wordt vanavond weer een Listen-Inn gehou den. Deze keer staan Bluesplaten centraal. Lp's en cd's, van de blues uit de Missisippi- Delta, de krachtige Chi- cago-blues, Luther Alli son en Buddy Guy, Good old BB King, maar ook de Engelse en Ne derlandse blues komen aan bod. De Listen-Inn wordt gehouden van 17.30 tot 20.30 uur. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 09.00-12.00 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 16.00 uur: Herensociëteit; 19.30 uur: Klaverjas- vereniging; DREISCHOR Adriaanskerk, 20.00 uur: Lezing over Anna Maria van Schurman; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00 20.00 uur: Biljartver eniging Onder Vrien- den; GOES De Mythe, 20.00 uur: Optreden Jim van der Zee, winnaar The Voice of Holland 2018 NIEUW- EN SINT JOOSLAND Theater de Wegwij zer, 20.30 uur: Optreden 'the Rag time Guitar Parlour' ZIERIKZEE 4SD, 19.00 uur: Jongerencentrum geopend; Brogum, 20.00 uur: Tweede voorronde Regioruis; Eilandzorg de Wie ken, 09.30-10.30 uur: Langer fit voor om wonenden; FiZi, 10.30 uur: For Sama, 20.00 uur: Marriage Story; Gebouw de Driehoek, 08.45 en 10.00 uur: Fytaal Pilates; Stadhuismuseum, 11.00-17.00 uur: Tentoonstelling Kijk onder de Kap; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 19.30-21.45 uur: Repetitie Harmonie vereniging Nut Uit spanning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 49