Vergeten Sasse wielerkampioen overleden Voor Groene Ster Vlissingen moet het in de komende weken gebeuren 16 ZEELAND 19-jarige keeper speelt vanavond met Groene Ster de belangrijke wedstrijd in de eredivisie tegen HV Veerhuys. Peter Kisner 1944-2020 Vlissingen De weken van de waarheid staan voor de deur voor de zaalvoetbal lers van Groene Ster Vlissingen. In de komende duels moet de eredi- visionist een stap richting hand having op het hoogste niveau zet ten. ,,En ik weet dat wij de kwali teiten hebben om daarin te sla gen'', blikt de pas negentienjarige keeper Youssef Ben Sellam voor uit. Vanavond wacht in de eigen Baskensburg als eerste HV Veer huys (20.30 uur). Het is even wennen. Voor Yous- sef Ben Sellam, maar ook voor zijn ploeggenoten en de ander mensen binnen de club. Groene Ster had de afgelopen jaren steeds een groot doel: het bereiken van de play-offs om de landstitel. Die kwamen bijna altijd dichtbij, maar het lukte nooit. Nu willen de Vlis- singers de play-offs juist ontlopen. Die tegen degradatie weltever staan. ,,Dat is inderdaad niet dat we ge wend zijn, nee'', gaat de jonge kee per in op de plaats op de ranglijst, zo rond de gevarenzone. ,,Maar'', plaatst Ben Sellam meteen een po sitieve kanttekening. ,,Het kan in deze competitie ook zo weer an ders zijn. Kijk bijvoorbeeld naar FC Marlène. Twee seizoenen gele- den vochten zij ook tegen degra datie. Vorig seizoen werden ze tweede.'' De Vlissingse jeugdinternatio- nal hoopt dat zo'n scenario zich volgend seizoen ook in Vlissingen afspeelt. ,,Nu handhaven, volgend jaar knallen'', zegt hij. ,,Met veel Vlissingse jeugd. Je zou ons wel de New Wave van Groene Ster kun nen noemen. We zijn de nieuwe generatie, moeten het nu doen zonder spelers als Saïd Bouzam- bou en Khalid El Hattach.'' Nu staan er andere spelers op in de Zeeuwse kustplaats. Naast Youssef Ben Sellam (al vier jaar bij het eerste) zijn dat jongens als Hi cham en Nabil Azzanagui en Hi- cham Bouzambou. ,,Wij kwamen net na de vorige lichting'', legt Ben Sellam uit. ,,Toen zij met zijn allen op de pleintjes voetbalden, waren wij nog te jong om mee te doen. Maar we hebben veel kwaliteit in deze ploeg.'' Contact met die 'grote jongens' is er nog veel. Met Saïd Bouzam- bou bijvoorbeeld, de international die nu bij landskampioen Hovo- cubo speelt. ,,Ik spreek hem bijna dagelijks'', vertelt de jonge keeper van Groene Ster. Hij weet dat Bou- zambou zijn ploeg een goede dienst kan bewijzen. ,,Ja, het zou lekker zijn als hij er vrijdag (van avond, red.) een paar voor ons scoort tegen Volendam.'' ,,Maar wij gaan vooral uit van onszelf en moeten dit op eigen kracht doen'', voegt Ben Sellam daar meteen aan toe. ,,We spelen nu vier finales op rij, zo hebben we dat ook binnen de groep gezegd. Oké, van koploper Lebo kan en mag je verliezen. Maar tegen Veer- huys, White Stones en Feyenoord Futsal moeten we echt de punten gaan pakken. Dat zijn concurren ten.'' Mentaal zwaarder Het blijft moeilijk, die strijd tegen degradatie. Maar jeugdinternatio- nal Youssef Ben Sellam weet zeker dat hij en zijn ploeggenoten er hoe dan ook beter van worden. ,,Kijk, dit hebben we allemaal nog niet meegemaakt. Mentaal is het nu veel zwaarder. Je gaat er niet zo maar vanuit dat je wint. Maar uit eindelijk moeten we daarvan leren en dat meenemen naar de toe komst.'' En die belangrijke wedstrijd van vanavond, tegen HV Veerhuys? De negentienjarige doelman kijkt er met een goede dosis zelfvertrou wen naar uit. ,,Ik hoop dat er veel publiek zal zijn. De Baskensburg kan echt een heksenketel zijn. Geen enkele ploeg speelt hier graag'', zegt Ben Sellam. ,,Geen en kele ploeg, behalve wij. De sup porters zijn echt onze zesde en zelfs zevende man.'' In Sas van Gent is deze week oud-wielrenner Peter Kisner overleden. Zijn belangrijkste wapenfeit was de Nederlandse titel op de weg in 1970. Hij was toen nog maar een jaar prof. Kisner werd geboren in de oorlogs jaren, op 1 september 1944 in Amers foort. Omdat er in het zuiden van Nederland meer werk voor wielren ners was, verhuisde hij in 1966 naar Zeeland. Hij nam zijn intrek in Hei kant, waar zijn vader een zomer huisje voor hem had gekocht. Als prof vond hij eind 1969 emplooi bij een bescheiden Belgisch ploegje, Goldor/Frijns/LV. Hij verhuisde naar Stekene en reed vooral koersen in België en Engeland. Toen hij in juni 1970 naar het NK ging, had hij drie criteriums in Nederland gereden en geen van alle uitgereden. Niemand hield daarom rekening met hem tijdens deze nationale titel strijd in Helmond. Hij piepte echter mee met de kopgroep, waarin zes renners van de Caballero-ploeg za ten. Kisner troefde ze allemaal af. In de eindsprint gaf hij Harrie Jansen het nakijken. Het zou het enige echte highlight blijken in zijn proftijd die in 1973 al eindigde. ,,Ik had soms van die dagen dat ik alles kon'', zei hij later. ,,Dit was er zo één.'' Avontuurtjes bij de Gazelle-ploeg en een Engelse ploeg leverden in de jaren die volgden geen aansprekende uitslagen meer op. ,,Ik weet dat ik meer publiciteit had kunnen krijgen met mijn trui. Maar waarom zou ik het doen? Ze kunnen wel mooi over je schrijven, maar je verdient er geen stuiver meer door.'' En: ,,Als je een kleine renner bent en je wordt kampioen, dan kijken de grote je vaak met de nek aan.'' De carrière van Kisner, als amateur een rappe prijzenpakker, eindigde al voor zijn dertigste. Later bleek waarom. Hij bleek multiple sclerose te hebben. Achteraf gezien hadden de symptomen zich al voorzichtig tij dens zijn proftijd geopenbaard. Soms moest hij in een koers na een paar kilometer al van de fiets. ,,Dat moeten achteraf bekeken al ver schijnselen van de ziekte zijn ge weest'', zei hij in 1992 in de PZC. ,,Ik kon soms zo slap en lusteloos zijn.'' Deze week overleed Peter Kisner op 75-jarige leeftijd. Zaterdag wordt in Sas van Gent, waar hij jarenlang woonde, afscheid van hem genomen. Rudy Boogert m II vrijdag 7 februari 2020 GO Vastberaden Ben Sellam: 'Nu handhaven en daarna knallen' Daniel Vervelde Tegen HV Veerhuys hoopt Youssef Ben Sellam (blauw) weer op de steun van veel supporters. foto paul ten hacken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 44