II AMZ Dé lampenwinkel van Zeeland 7 WESTKAPELLE REACTIE WETHOUDER IN KWESTIE HERRIJST VALT VERKEERD Muziekvereniging OKK is boos op de Veerse wethouder Arie Schot. ,,Hij probeert een wig te drijven in de Westkapelse gemeenschap." AV Huishoudbeurs Wj)Licht&Leuk Gratis lichtplan vakkundige montageservice www.lichtenleuk.nl Online-petitie Herrijst 970 keer getekend De toekomst van het basisonderwijs in Westkapelle kan toch niet afhankelijk zijn van de verkoop van verenigingsgebouw Westkapelle Herrijst? Dat gevoel krijgen Ina Minderhoud en Peter Slabber van muziekvereniging OKK wel na het lezen van een stuk van wethouder Arie Schot op de gemeentesite. Hij meldt dat de gemeente Herrijst wil verkopen 'om de renovatie van de scholen te bekostigen en ervoor te zorgen dat er een nieuwe gym zaal komt'. Het voelt bij de OKK-bestuurs- leden alsof de gemeente een wig probeert te drijven in de Westka- pelse gemeenschap. ,,Alsof wij geen vraagtekens mogen zetten bij de plannen om Herrijst te verko pen", aldus de twee. Dat doen ze omdat ze grote twijfels hebben of verkoop goed is voor het vereni gingsleven van Westkapelle. ,,Want velen maken gebruik van het verenigingsgebouw. Niet al leen wij. Ook het Wasschappels Koor, de Toneelploeg, de Stichting Cultuurbehoud, de biljartclub, de teken- en schilderclub etc, etc." De gemeente wil met de toe komstige koper afspreken dat die verenigingen Herrijst kunnen blij ven gebruiken. Volgens Minder- houd en Slabber is dat vragen om problemen. ,,Want als een onder- Peter Slabber en Ina Minderhoud voor verenigingsgebouw Westkapelle Herrijst. foto lex de meester nemer kan kiezen tussen een brui loft in zijn zaal of een biljarttoer- nooi, dan kiest hij natuurlijk voor het eerste." Volgens hen kan je contractueel nooit vastleggen dat een ondernemer altijd moet kie zen voor verenigingsactiviteiten. ,,En dat betekent dat verenigingen niet meer zeker zijn dat ze altijd in het gebouw kunnen." Bloeiend verenigingsleven Ze benadrukken dat Herrijst niet ten koste van alles behouden moet blijven. ,,Maar er is wel behoefte aan een gemeenschappelijk ge bouw waar de verenigingen te rechtkunnen. Waar ze voorstellin- Alsof wij geen vraagtekens mogen zetten bij de plannen om Herrijst te verkopen gen kunnen geven en waar ze acti viteiten kunnen ontwikkelen." Ze vertellen dat Westkapelle een heel bloeiend verenigingsleven heeft dat fungeert als het cement van de samenleving. ,,Dat moet op waarde worden geschat. Dat mag niet bedreigd worden." Slabber vraagt zich ook af of de constructie die de gemeente voor ogen staat, echt werkbaar is. ,,Ik heb veel gezocht op internet maar kom niets tegen wat lijkt op wat de gemeente hoopt te realiseren." Hij vraagt zich ook af wat er gebeurt als de eerste koper failliet gaat. ,,Kan dan gewaarborgd worden dat een opvolger ook voldoende ruimte biedt aan de verenigingen." De OKK'ers hebben daar in elk ge val zeer hun twijfels over en vin den dat er een gemeenschappelijk gebouw in Westkapelle moet blij ven. Voorzitter Hans Minderhoud van de dorpsraad geeft aan dat niet alleen de mannen en vrouwen van OKK bezorgd zijn over de toe komst van Herrijst. ,,Dat zijn we allemaal." Ook hij vindt het heel bijzonder dat de wethouder het voortbestaan van de scholen kop pelt aan een succesvolle over dracht van Herrijst aan een onder nemer. ,,Terwijl de gemeenteraad in 2016 nog uitsprak dat er in Westkapelle goede voorzieningen moeten komen." Goede oplossing Wethouder Arie Schot benadrukt dat hij absoluut geen wig wil drij ven in de Westkapelse gemeen schap. ,,We willen tot een goede oplossing komen voor Westka- pelle. Daar gaan we voor." Dagtochten van 22 t/m 29 feb. Inclusief ticket €42,- Vr 28 feb. Huishoudbeurs XL!! Inclusief ticket €45,- Weekendje Londen v. za 25 april v.a. 129,-- Tina - De Tina Turner Musical Diverse data v.a. 109,-- Beverwijkse Bazaar za 7-3&za 17-10 €36,- Dagtocht Brussel wo 22 april €77,50 Designer Outlet Roermond za 25 april 36,-- 2-Daagse voorjaarsreis Parijs v. za 23 mei v.a. 129,-- 2 Dagen Downton Abbey Tel. Meer informatie en (prijs)voorwaarden IN OOST-SOUBURG! Kanaalstraat 45 4388 BK Oost-Souburg Tel: 0118-436579 WESTKAPELLE De online- petitie tegen de verkoop van gemeenschapscentrum Westkapelle Herrijst is tot nu toe 970 maal ondertekend. Volgens initiatiefnemer René van Gellekom zijn heel wat handtekeningen afkomstig van Westkapellenaren zelf. De dorpsraad was verrast door de online-petitie en gaat ook nog zelf handtekeningen ophalen. Die plannen bestaan al langer. Voorzitter Hans Minderhoud: ,,Dan hebben we straks twee petities die duidelijk maken hoe de inwo ners denken over de plannen van de gemeente." vrijdag 7 februari 2020 Muziekvereniging boos op Schot Emile Calon Westkapelle -Bestuur muziekvereniging OKK De temperaturen stijgen in Londen en dat maakt de stad een ideale outdoorbestemming Het levensverhaal over de onbetwiste 'Queen of Rock-'n-Roll' Bezoek de grootste overdekte markt van Europa! Verzorgde dagtocht Brussel met bezoek aan hetAtomium en centrum Dagje winkelen in Designer Outlet Roermond met 120 winkels en meer dan 200 topmerken! Parijs staat in het voorjaar helemaal in bloei; optimaal genieten! 2-daagse reis met bezoek aan de iconische plaatsen uit de serie Downton Abbey v. wo 26 augustus v.a. 229,- 0113-351551 vindt u op onze site: WWW.amz.nl Lampen moeilijk? Wij brengen verlichting! vraag naar onze voorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35