Rekening voor wegen bij Veerse Meer is niet alleen voor Middelburg Zeeuwse Komedie speelt horrorversie 'De Ouderavond' IN DE REGIO 6 Analyse MIJN DORP, MIJN STAD A Waterpark Veerse Meer wordt groot maar ook mooi, gaven zelfs twijfe laars en tegenstanders van het va kantiepark deze week toe na een presentatie van het ontwerp. De manier waarop de pakweg negen honderd woningen en apparte menten in een nieuw soort schor ren- en slikkengebied worden ge bouwd, werd met applaus beloond. Dat zal deels uit fatsoen zijn ge weest, maar eigenaar Driestar mag dat ook als een complimentje be schouwen. De twee belangrijkste vragen zijn nog niet beantwoord. 1: Hoe worden de verkeersproblemen op gelost? 2: Wie gaat dat betalen? Om met dat laatste te beginnen: Driestar in elk geval niet, ook niet een beetje, maakte directeur Gerro Vonk duidelijk. De vraag was leuk bedacht, maar duidelijk aan de ver keerde gesteld. Natuurlijk, het park zorgt voor nog meer verkeer in het gebied tussen Arnemuiden, Le- wedorp en Wolphaartsdijk. Maar het is niet gebruikelijk om bedrij ven te laten meebetalen aan open bare wegen. Overigens reikt Driestar wel de helpende hand door Middelburg miljoenen euro's voor te schieten om investeringen in de buurt - zo als in wegen - mogelijk te maken. Het bedrijf krijgt dat geld later te rug via een korting op de toeristen belasting, maar het had dit gebaar niet per se hoeven maken. Dat Vonk niet verder wil gaan, is ook om een andere reden verde digbaar. Uit onderzoek naar de ver keerssituatie blijkt dat er nu al grote problemen zijn die opgelost moeten worden. Dat geldt voor zo wel Arnemuiden als Lewedorp als Wolphaartsdijk als voor de wegen tussen die dorpen. Voor die proble men zijn de wegbeheerders ver antwoordelijk: de gemeenten, het waterschap, de provincie. En als het over de A58 gaat, is dat het Rijk. Het antwoord van onderzoeks bureau Goudappel Coffeng op de eerste vraag - hoe? - is duidelijk: de problemen zijn alleen goed op te lossen door een gezamenlijke aan pak. Klein maatwerk per locatie helpt onvoldoende, er is één ro buuste oplossing voor het hele ge bied nodig. Dat kan met een nieuwe afslag vanaf de A58, een nieuwe weg naar Arnemuiden en een nieuwe weg naar Waterpark Veerse Meer. De kosten liggen tus sen de tien en dertig miljoen euro. Toeristenbelasting De neiging om voor geld nu vooral naar Middelburg te kijken, lijkt lo gisch. Die gemeente vangt immers ook miljoenen aan toeristenbelas ting dankzij Waterpark Veerse Meer. Maar Borsele, Goes, het wa terschap en de provincie kunnen niet verwachten dat Middelburg ook hun problemen oplost en be taalt; problemen die er nu ook al zijn en niet met Waterpark te ma ken hebben. Maar nogmaals: wie gaat die ro buuste oplossing voor het hele ge bied dan wel betalen? Als de over heden de omwonenden en hun zorgen serieus nemen, zullen ze het samen moeten doen: samen werken en samen betalen. Ubags en Minderhout spelen De Ouderavond, een door Schot ge schreven stuk over het fenomeen 'tienminutengesprek' waarin ou ders de schoolprestaties van hun kind bespreken met docenten. Schot en Ubags - beiden gepensi oneerd leraar - kunnen zich de tijd nog herinneren dat docenten in die gesprekjes vooral vertelden hoe de leerling er voor stond en wat hij of zij kon doen om de re sultaten op te krikken dan wel op peil te houden. Welke 'bizarre gevolgen' de toe genomen mondigheid van de hui dige generatie 'betrokken ouders' kan hebben, wordt tijdens de korte voorstelling duidelijk. Zonder de inhoud te verklappen, willen re gisseur en spelers wel kwijt dat de door Minderhout gespeelde moe- De 'bizarre gevolgen' van de mondigheid van 'betrokken ouders' wordt tijdens de voorstelling duidelijk der op doortrapte wijze de lengte van het tienminutengesprek met ruim een half uur oprekt. Op locatie De Zeeuwse Komedie speelt De Ouderavond niet in het theater, maar 'op locatie': een klaslokaal van het Scheldemond College. Na twee exclusieve voorstellingen voor leerlingen wordt het toneel stuk zes keer voor publiek ge speeld: van vrijdag 14 tot en met zondag 16 februari en op dinsdag 18 en woensdag 19 februari. Alle voorstellingen beginnen om 19.30 uur, behalve de twee zondagmid dagvoorstellingen die om 13.30 en 16.30 uur starten. Kaarten te be stellen via zeeuwsekomedie.nl Oproer uitgesteld De Ouderavond wordt telkens na de pauze gespeeld. Voor de pauze wilde de Zeeuwse Komedie Het Oproer (gebaseerd op de op een school spelende novelle Bint van Bordewijk) spelen. Die monoloog is uitgesteld tot een later tijdstip, in plaats daarvan kruipt Annet Minderhout nog eens in de huid van Betje Wolff in het stuk De Schelp. Papier recyclen bij Terra Maris Toneelkomedie in Dorpskerk Zeeuwse bands in de Piek Annet Minderhout (links) en Jo Ubags in een scene van De Ouderavond. foto lex de meester vrijdag 7 februari 2020 Met of zonder Waterpark Veerse Meer, verkeerspro blemen zijn er nu ook al op de grens van Walcheren en Zuid-Beveland. Een oplos sing is alleen mogelijk door samen werken en samen be talen. Maurits Sep Arnemuiden ,,In zijn oor. Ga dichterbij staan." Om intimiderender over te komen op 'leraar' Jo Ubags moet 'boze moeder' Annet Min derhout bijna tegen hem aan staan, verordonneert regisseur Rens Schot van de Zeeuwse Komedie. René Hoonhorst Vlissingen OOSTKAPELLE Schoon Zeeland ver zorgt morgen tussen 13.30 en 15.30 uur de activiteit Van pulp tot papier bij Terra Maris. Het belang van het recy clen van papier en an dere spullen wordt uit gelegd. Deelnemers leren hoe zij zelf papier kunnen recyclen van oud papier. Deelname bedraagt de entreeprijs van het museum. SINT LAURENS Chantal Minnaard en Francois Vervaet spelen morgen de toneelkome die Buik van Aaf Brandt Corstius in de Dorps kerk (Van Cittersstraat 69). Buik gaat over oude wrok, nieuw leven en over de vraag wat je echt over hebt voor je broer of zus? Aanvang is 20.00 uur. Toegang bedraagt tien euro. Re serveren kan door te mailen naar djlouws@zeelandnet.nl. VLISSINGEN Drie eigenzinnige Zeeuwse bands treden morgen op in De Piek. The Vision of Johanna, De toneelvoorstelling Buik wordt morgen opge voerd in Sint Laurens. foto william wagenaar geformeerd rond zange res en toetseniste Han- neke van Andel, verenigt vele muzikale invloeden. Vervolgens brengen de jonge honden van Cos mic Channel eigen num mers, geïnspireerd door hun oude helden als The Rolling Stones en The Doors. Tot slot speelt de Zeeuws/Brabantse for matie The Slavez seven ties rock en funk. Aan vang 21.00 uur. Toegang bedraagt vijf euro. ARNEMUIDEN Centrum, 12.00-17.00 uur: Weekmarkt; ELLEWOUTSDIJK Kerkje van Ellesdiek, 14.00 uur: Viering '100 jaar Zeeuws Volkslied'; GOES De Mythe, 20.00 uur: Optreden Jim van der Zee, winnaar The Voice of Holland 2018; MIDDELBURG Sportpark de Sprong, 09.00-12.00 uur: Ta feltennis voor 50+; Het koffiehuis, Oos- terscheldestraat 1, 09.30-11.30 uur: In loopmoment met kof fie en thee; Foyer ZB, 10.15-11.30 uur: Taal- café; GalerieGerritse, 13.00-17.00 uur: Ex positie Jorieke Rot tier; Kruitmolenlaan 125, 19.00-22.00 uur: Jeugdcafé voor jon geren van 12-18 jaar; NIEUW- EN SINT JOOSLAND Theater de Wegwij zer, 20.30 uur: Optre den The Ragtime Guitar Parlour; OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur: Badminton voor 50+; OOST-SOUBURG Inloophuis De Ont moeting, 13.30-16.30 uur: Diverse nieuwe activiteiten; TERNEUZEN Scheldetheater, 20.00 uur: Opera- klassieker Nabucco; VLISSINGEN Spuistraat en Lange Zelke, 08.00-16.00 uur: Weekmarkt; Vrij- enhovenzaal, Bas- kenburgplein 8, 09.00 uur: Peuter- gym.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34