MEDIA CULTUUR 25 Carmina Burana is terug in Nederland min of meer het einde in van deze wantoestanden in Hollywood die ve len hun carrière en zelfs leven (door middel van zelfmoord) kostte. Hoewel Douglas officieel slechts twee vrouwen als levenspartners heeft gehad - zijn tweede echtgenote de uit Frankrijk afkomstige Anne Buyden (100) is nog steeds in leven - had hij in de loop der jaren tal van ro mances met anderen, uiteraard vooral in de filmwereld. Hij had affai res met onder anderen Marlene Die trich, Joan Crawford en Rita Hay- worth. Nadat hij in 1991 een helikopteron geluk had overleefd, herontdekte Douglas het joodse geloof waarin hij was grootgebracht en werd hij weer een religieus mens. In 1996 kreeg hij een beroerte, waar hij een slissende spraak aan overhield, maar in 1999 speelde hij alweer in een film (Dia monds), waarin hij met een knipoog naar The Champion uit 1949 een voor malige bokser neerzette. Zelfs in 2004 maakte hij, 88 jaar oud, nog een film: in het drama Illusion speelde hij een hoogbejaarde oud-filmregisseur die z'n einde voelt naderen. Een waardige afsluiting van een impone ren de Hollywoodloopbaan. Kirk Douglas heeft er veel aan ge daan om in z'n kielzog zijn sprekend op hem lijkende zoon Michael mee te trekken, en met succes. Maar ook zijn andere zoons wist hij met het filmvi rus te besmetten. Michael (1944) was de oudste van de twee jongens die hij kreeg met zijn eerste vrouw, de op Bermuda geboren actrice Diana Dill. De tweede was Joel, die filmprodu cent werd. In 1954 hertrouwde Kirk met de Duitse Anne Buydens, met wie hij nog twee zoons kreeg: de la tere acteur Eric - in 2004 aan drugs overleden - en Peter, die ook acteur en producer werd. Kirk stond ook aan de wieg van de carrière van zoon Michael, vooral be kend door Basic Instinct en getrouwd met Catherine Zeta-Jones. Hij is hem zeer erkentelijk. ,,Omdat mijn vader een grote naam in deze business had, gingen er bepaalde deuren voor mij open waar ik anders waarschijnlijk langer op had moeten beuken,'' zei Michael Douglas in een interview. Kirk Douglas kreeg drie Oscar nominaties, maar won nooit. Wel kreeg hij aan het slot van zijn carrière een ere-Oscar uitgereikt, maar dat was een doekje voor het bloeden. Ze ker voor zijn vertolkingen van Vin cent van Gogh en Spartacus had hij veel eerder moeten worden bekroond. Bestel tickets op pzc.nl/carmina Kirk Douglas was te zien in klassiekers als (van bovenaf met de klok mee) Spartacus, Lust for Life en Paths of Glory. foto's ap, getty, bsr agency Omdat mijn vader een grote naam had, gingen er deuren voor mij open VANAF vrijdag 7 februari 2020 PC In 2019 trok deze concertreeks volle zalen en verbrak alle records. Een reprise kon niet uitblijven. Tussen 17 november en 1 december 2020 komt Carmina Burana terug naar Nederland voor een beperkt aantal uitvoeringen. Bestel nu tickets met vroegboekkortingl Dirigent Raymond Janssen tekent samen met het International Symphony Orchestra uit Lviv en het nationale koor van Oekraïne 'Dumka' voor een grootse uitvoering van de Carmina Burana. Niet voor niets behoort Carmina Burana - mede dankzij het wereldberoemde O Fortuna- tot de meest populaire muziek stukken ter wereld. Meer dan 130 musici voeren het muzikale meesterwerk van componist Carl Orff uit en de publieke belangstelling zal ook dit jaar weer massaal zijn. *Prijzen zijn op basis van beschikbaarheid, incl. servicekosten en excl. transactiekosten. —Michael Douglas VROEGBOEK KORTING i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25