Bertens komt haar belofte na II 23 De baan nu donkergrijs Ze speelt normaal maar één keer per jaar in eigen land, meteen na Roland Garros op het gras van Ros malen. Dus nu Kiki Bertens twee dagen te bewonderen is in Den Haag, komt er behoorlijk wat los in Sportcampus Zuiderpark. Het sta dion is uitverkocht, vandaag en morgen. Twee keer 3500 mensen willen de wereldtopper wel eens van dichtbij zien spelen. Na een afwezigheid van ruim twee jaar draagt Bertens (28) weer een oranje-wit shirt met 'Neder land' op de rug. De wedstrijden pasten afgelopen twee jaar niet haar individuele toernooischema. ,,Het voelt helemaal niet alsof ik ben weggeweest", zegt ze. ,,Ik speel al tijd graag voor mijn land en de we ken met de meiden zijn hartstikke leuk. Maar de belangrijkste reden waarom ik hier ben, zit daar", knikt Bertens naar tennisvriendin Demi Schuurs, die op rij 3 aandachtig toe schouwer is bij haar persmoment. Toen 'Tokio' nog ver weg leek, be loofde Bertens aan Schuurs: wij gaan op de Olympische Spelen s^men dubbelen. En dus houdt ze nu woord. ,,Wie ben ik om haar die droom te ontnemen", zegt Bertens, die na een ellendige ervaring in Rio de Janeiro (2016) eigenlijk al af scheid had genomen van de Spelen. ,,Hopelijk kan ik zelf ook nog een mooie olympische ervaring toevoe gen.'' En, na een gewetensvraag: ,,Ik zou liever olympisch goud winnen in het dubbelspel dan het enkelspel. Is dat gek? J e beleeft het dan samen. In de single zou ik liever een grand slam winnen." Om speelgerechtigd te zijn voor Tokio, moest Bertens nog minimaal één keer Fed Cup spelen. Maar als Nederland van Wit-Rusland wint, sluit ze niet uit in april ook het fina- letoernooi in Boedapest te spelen. Zo dreigt voor Bertens opnieuw een overvol seizoen. Bij terugkeer van de Australian Open liet ze vo rige week al een 'spuitje' zetten in het slijmbeurs rond haar achilles pees, tegen de aanhoudende druk- pijn die ze daar heeft. ,,Het kan geen kwaad, en heeft geholpen", haastte Bertens zich gisteren te zeggen. Ze was niet blij dat captain Paul Haar huis dinsdag over haar medische si tuatie had gerept. ,,Dat heb ik liever niet in de media. Artsen of fysio therapeuten zouden de verkeerde indruk kunnen krijgen, bijvoor beeld dat ik een injectie in mijn achillespees zou hebben gehad." Programma Ned-Wit R.: Van Gerwen neemt wraak Dubbelslag Pogacar Oranje: vergeet Spelen maar Na de eerste twee succesrijke edities van het ABN AMRO-toernooi zag ik: oké, ik kan ook nog iets anders, iets relevants bijdragen. De zorg was weg AHOY deld. ,,Voor je het weet heb ik daar óók een mening over'', zo doelt hij op de tientallen mensen die Ahoy verbouwen van concertzaal naar tennisstadion. ,,John de Mol zei: doe nooit iets zelf wat een ander beter kan. Dat werd na de eerste edities mijn motto. Het eerste jaar bemoeide ik me met alles. Na het toernooi zat ik er helemaal door heen. Ik heb geleerd te doen waar ik voor ben aangenomen en waar ik goed in ben. Contacten leggen met spelers en hun managers, omgaan met de ATP, de media.'' Sportfestival Krajicek is inmiddels langer directeur dan dat hij proftennisser was. Hij zag het evenement veran deren van tennistoernooi naar een sportfestival. ,,In mijn eerste jaar begonnen we met 'Tennis Plaza', de winkels en eettentjes. Om er een dagje uit van te maken, ook voor mensen die geen enorme tennisfans zijn. Het werd een waanzinnige editie, we gingen van 85.000 naar 104.000 toeschouwers. Lleyton Hewitt won, Roger Fede- rer (toen net voor het eerst num mer 1 van de wereld, red.) haalde de kwartfinale. Daarna ontstond een vliegwieleffect.'' Krajicek hoopt de baan als toer nooidirecteur ook als vijftiger nog te mogen doen. ,,Ik houd van het vertrouwde. Goed is goed.'' Stabi liteit is een terugkerend begrip in zijn leven. Tijdens zijn carrière had hij één coach: Rohan Goetzke. ,,En ik ben al 25 jaar bij Daphne.'' De twee belangrijkste mensen in zijn leven zijn genoemd. Ze hielpen hem bij de ontwikkeling van egocentrische topsporter tot maatschappelijk betrokken direc teur. Maakt het hem trots? ,,Trots klinkt alsof ik mezelf op de borst sla. Ik ben blij dat ik niet de in me zelf gekeerde, moeilijk communi cerende jongen ben gebleven. Ik zal niet zeggen dat ik nu met ie dereen meteen contact heb als ik ergens binnenkom, maar het was veel slechter. Soms kom je mensen tegen bij wie je meteen het gevoel hebt dat je ze al twintig jaar kent. Ik zou willen dat ik dat had, mij moet je eerst een paar keer ont moeten. Ik ben dankbaar dat Ro han en Daphne in mijn leven zijn gekomen. Zij hebben me na mijn jeugd het meest gevormd, dankzij hen ben ik gegroeid als persoon.'' vrijdag 7 februari 2020 Kiki Bertens kwam vaak en graag uit voor haar land uit. Maar dé reden dat ze er dit weekeinde in Den Haag bij is als Nederland tegen Wit-Rusland speelt, is Demi Schuurs. Rik Spekenbrink Den Haag Vandaag vanaf 14.00 uur: Bertens-Sasnovich, Rus-Sabalenka. Morgen vanaf 13.00 uur: Bertens-Sabalenka, Rus-Sasnovich, dubbel spel*. Speelsters voor het dubbelspel wor den eventueel later bekendgemaakt. DARTS Michael van Gerwen heeft revanche ge nomen voor zijn ver loren WK-finale tegen de Schot Peter Wright. De Brabander won in de openingsronde van de Premier League in Aberdeen wel van Wright. Na een aar zelende start, Van Gerwen kwam 0-2 achter, wierp 'Mighty Mike' zich geleidelijk in zijn spel en won hij het topaffiche met 7-5. WIELRENNEN Tadej Pogacar (foto) heeft de tweede rit van de Ronde van Valencia gewonnen. De Sloveen sloeg in Cullera toe in een sprint bergop, voor Alejandro Valverde. Pogacar nam de lei derstrui over van Dylan Groenewegen. IJSHOCKEY Nederland is het tweede kwalificatie toernooi voor de Spelen van 2022 niet hoopgevend ge start. Polen was gis teren in het ope ningsduel in Kazach- stan met 8-0 te sterk. Kazachstan (vandaag) en Oek raïne (zondag) zijn de overige opponen ten van Oranje. Al leen de groepswin naar gaat naar het laatste olympische kwalificatietoernooi. VANAF MORGEN TOT EN MET ZONDAG 16 FEBRUARI -Richard Krajicek (48) De 47ste editie van het ABN AMRO World Tennis Tournament begint mor genochtend om 11.00 uur met het kwalificatietoer nooi. Drie Nederlanders kregen hiervoor een wild card: Tallon Griekspoor, Botic van de Zandschulp en Jesper de Jong. Voor het hoofdtoernooi, dat maandag begint, kreeg Robin Haase een wildcard. De loting is vanavond. Nieuw bij het toernooi is de kleur van de baan: het speelveld is donkergrijs en de ruimte buiten het speel veld om lichtgrijs. M Kiki Bertens oefent haar ser vice, deze week in Den Haag. FOTO HENK KOSTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23