AZ - Feyenoord, ook 20 Ryan Babel weet dat dit hét moment is om nog Kort Te Wierik naar Derby Mike te Wierik (27, foto) is bezig aan zijn laatste maanden bij FC Groningen. De ver dediger maakt na dit seizoen de overstap naar de Engelse voetbalclub Derby County, waar Phillip Cocu trainer is. Te Wierik speelt nu voor het derde seizoen bij Gronin gen. Daarvoor kwam hij uit voor Heracles. Te Wierik vertrekt daardoor transfervrij. GP China mogelijk in najaar Het coronavirus zorgt er mogelijk voor dat de Grote Prijs van China naar het najaar ver huist. ,,Ik denk dat, wanneer we in april niet naar China kunnen, een verschuiving voor de hand ligt'', zei Ross Brawn, sportief direc teur van de Formule 1, tegen meerdere me dia. ,,We onderzoeken of het mogelijk is de wedstrijd aan het einde van het seizoen te houden.'' Groen licht Van Wolfswinkel Ricky van Wolfswinkel (31, foto) heeft toe stemming gekregen om weer zonder beper kingen te trainen en wedstrijden te spelen. Volgens zijn club Basel is de aanvaller volle dig hersteld van een hersenoperatie, die hij in augustus onderging. De oud-speler van onder meer Vitesse had in december de trai ning al hervat, maar moest fysiek contact vermijden. Van Wolfswinkel liep begin dit seizoen een hersenschudding op. Uit scans kwam ook naar voren dat de speler een aneurysma in zijn hersenen had. Flitsen Handbal Voetbal Voetbal Ryan Babel (33) is terug in Nederland en bezig aan zijn derde periode bij Ajax. Om te jagen op prijzen en zelf de heilige missie van komende zomer gestalte te geven. Monoloog van een wereldburger. FACETIME ,,Ik ben alleen teruggekeerd naar Nederland. Mijn vrouw en mijn drie kinderen, van negen jaar en een tweeling van vijf, zijn in Istan bul achtergebleven. We facetimen elke dag. Natuurlijk is het niet altijd makkelijk, en wil je het gezin bij je hebben, maar meegaan was voor hen niet het beste. Ze zaten midden in een schooljaar. Dan is het niet wenselijk om opeens te switchen voor een paar maanden. Ook in het verleden toen ik tijdelijk in Spanje en England speelde, is het gezin in Istanbul gebleven. Ze hebben het daar goed en stabiliteit nodig. Mijn kinderen spreken vloeiend Engels, ook thuis. Wij praten wel Neder lands, maar zij antwoorden vaak in het Engels. Ze zitten op internatio nale scholen en zijn het zo gewend. Dat ik nu een paar maanden zonder hen ben, hoort er voor mij bij, aan gezien het voor een bepaald doel is. Je weet dat je in voetbal offers moet brengen. Dat beseft mijn familie ook. Zij zitten mijn carrière niet in de weg en andersom wil ik hen ook niet overal maar naartoe verplaat sen als ze het ergens goed hebben.'' MISSIE ,,De komende maanden staan in het teken van een duidelijk doel: het EK. Daar moet veel voor wijken. Mensen moeten me daarbij niet verkeerd begrijpen. Eerst draait het om Ajax. Ik wil met de club kampi oen worden, de finale van de Eu ropa League halen. Maar door met Ajax te presteren, zet ik mezelf ook in een kansrijke positie voor het EK. Alle energie wil ik daarin gooien. Ik wil zo lang het nog kan genieten en alles aangrijpen om het maximale eruit te halen. Daarom was voor mij een overstap naar Ajax ook zo be- Sinds mijn vijfjarig contract bij Liverpool besloot ik nergens meer lang te tekenen Quote van de dag 'Ik begrijp niet waarom het uitmaakt of iemand homo is. Zeker in het voetbal, waar we dezelfde passie delen' PSV-directeur Toon Gerbrands (volleybalachtergrond) is er na tuurlijk al lang. Hij zit als topman momenteel in de grootste storm die hij meemaakte als voetbalbestuur der. Robert Eenhoorn (voormalig tophonkballer) is niet meer weg te denken als directeur van AZ. Eind vorig jaar promoveerde Mark Koe vermans (oud-tennisser) van com mercieel naar algemeen directeur bij Feyenoord. Van de vier grootste club in onze eredivisie hebben er dus drie een verleden in andere sporten dan voetbal. Ajax is de uit zondering, met oud-topkeeper Edwin van der Sar als de eindbaas. Is dat nu toeval of gericht beleid? Gaston Sporre, voormalig bestuur der bij PEC Zwolle en Heerenveen, gaat voor het laatste. ,,De profiel schets van een algemeen directeur bij een voetbalclub is veranderd. In die zin: dat een goede bestuurder in het bedrijfsleven niet automatisch een goede baas van een voetbalclub vrijdag 7 februari 2020 VOETBAL FORMULE 1 VOETBAL GO 11 De EK-kwalifi- catiewedstrijd van de hand- balsters tegen Spanje in Ahoy is uitverkocht. Een record aantal van 10.000 suppor ters zal Oranje op 29 maart aanmoedigen. Nederland- Spanje is een herhaling van de WK-finale. I Bondscoach Dean Gorré heeft Heeren veen-keeper Warner Hahn (foto) toege voegd aan het Surinaamse elftal. In totaal komen nu negen Neder landers uit voor het land. I Clubs uit de hoogste En gelse klasse kunnen voort aan in de zomer tot 1 'Het EK moet echt de kroon op mijn werk worden' Freek Jansen Amsterdam 4 I - Ryan Babel: ,,Ajax wilde een extra aanvaller en mijn motieven zijn duidelijk. Dit is voor mij de ideale stap richting het EK.'' FOTO PIM RAS - Ryan Babel (33) CENTRE Ousmane Dembélé wordt dinsdag in Fin land geopereerd aan zijn hamstring. De aan valler van FC Barcelona liep de blessure deze week op tijdens een training. De Kroaat Dragan Skocic volgt Marc Wil mots op als bondscoach van Iran. Wilmots stapte in december op. Leeroy Owusu speelt komend seizoen weer in de eredivisie. De rechterverdediger verruilt De Graafschap voor Willem II. Vorig jaar degradeerde hij met de Supoerboeren. september spelers kopen. De deadline is daarmee gelijk met de meeste andere landen. - Vivianne Miedema over acceptatie van homoseksualiteit in het voetbal 1997: Eenhoorn als werper van Anaheim Angels. foto getty AZ-Feyenoord is zondag één van de drie topwedstrijden in het eredivisieweekend. Met op de eretribune twee algemeen di recteuren (Robert Eenhoorn en Mark Koevermans) met een ver leden in andere sporten dan het voetbal. Toeval of niet? ,,Het gaat er vooral om dat de boven kamer goed gestoffeerd is.'' Daniël Dwarswaard Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20