NIEUWS 13 INTERVIEW JUMBO-TOPMAN VAN EERD Hij is de baas van supermarktketen Jumbo, maar in zijn vrije tijd zingt Frits van Eerd graag carnavalsnummers. Fan van jou! komt vandaag uit. ,,Ik heb uitstapjes nodig om van zowel Jumbo als mijn eigen leven een succes te maken.'' Aan het einde van het gesprek laat Frits van Eerd (52) het liedje uit zijn mobiel schallen, een klassieke carna valsmelodie. Dan zijn stem: Weetje wel hoeveel ik van je hou, want ik ben een echte fan van jou. Ik zeg het dan wel niet zo vaak, maar we zien je oh zo graag. Vragende ogen. ,,Wat vind je ervan, kan het door de beugel? De tekst is niet seksistisch, we doen geen rare dingen. Het nummer gaat eigen lijk over onze klanten, dus de ver bondenheid met Jumbo is er zeker.'' ,,Directe aanleiding is het Vlaamse VTM Journaal van november. Wij openden onze eerste winkel in België en het journaal had een profiel van mij gemaakt. Ik werd neergezet als schlagerzanger, autocoureur, trom pettist, wielerliefhebber en oh ja, ook nog de ceo van Jumbo. Ik conclu- deerde dat het helemaal geen zin heeft nog langer tegen die reputatie te vechten. Ik hoef mezelf ook niet te verdedigen, want met Jumbo gaat het prima. Dan kan ik net zo goed dat liedje uitbrengen.'' ,,Je moet zeker uitkijken. Er werken ruim 80.000 mensen bij ons, we heb ben ook een maatschappelijke rol. Maar ik kreeg intern sympathieke re acties. Het is een actie met een knip oog, over een paar weken is carnaval alweer voorbij. In de tussentijd hoop ik samen met de twee mannen van Het Feestteam een hoop lol te heb ben tijdens de optredens. Ik weet wat muziek kan doen, de interactie met het publiek is iets magisch. Dat weet ik nog wel van twaalf jaar geleden toen ik met de Gebroeders Ko optrad en als bandlid tijdens de concerten van De Toppers. Ze klappen al voor dat je begint. Als ik ons kantoor bin nenstap, klapt er niemand voor me.'' ,,Nee, ik ben geen artiest, maar een ondernemer. Ik hoef ook niet altijd de lolbroek te zijn, maar ben wel op zoek naar de juiste balans tussen be- Frits van Eerd ook in Hema-winkels op zes stations van de Nederlandse Spoorwegen verkopen. Er is nog genoeg te doen, dus.'' ,,Waarom begint iedereen daar altijd over? Het gaat mij niet om de groot ste te willen zijn, maar de beste. Er valt nog veel uit Jumbo te halen, dus wie weet. Maar het is zeker geen doel op zich. Elke woensdag open ik sa men met mijn familie een nieuwe of verbouwde winkel. Dan praten we altijd met onze klanten en horen we wat ze willen. Ons doel is vooral onze klanten lekkere en gezonde maaltij den te bieden.'' ,,Zeker, en zolang het bij wet niet wordt verboden, blijven we dat doen. Want anders moet je ook het kratje bier verbieden of de zakken chips of snoep. Het is niet onze rol om onze klant tabak af te pakken, we willen niet belerend zijn.'' ,,Ook in supermarktland is dit een discussie, zeker. Wie weet is het over een tijd anders, maar wij nemen nu zeker niet het initiatief om zelf te stoppen; dat kunnen we niet uitleg gen aan onze klanten.'' ,,We zien wel wat er gebeurt. Wat ik hoop, is dat dit nummer bijdraagt aan de terugkeer van traditionele car navalsmuziek. Want ik word niet goed van die stampmuziek, dat is toch geen carnaval? Mijn oudste zoon van 15 liet ik het nummer horen en hij vond het natuurlijk stom. Hij is meer van het gebonk. Vervolgens heb ik hem gevraagd samen met zijn vrienden mee te gaan naar de opna mes van de clip in Veghel. Na afloop was hij om, hij had genoten van de sfeer. Sfeer die grotendeels wordt be paald door de muziek.'' PASPOORT drijf, gezinsleven en mijn hobby's. Een cirkel bestaat in mijn leven uit veel verschillende taartpunten. Elke punt geeft me meer energie en maakt mijn leven kleurrijker en interessan ter. Bijna alle tijd, 90 procent, gaat aan Jumbo op. Een avond op de bank zitten, komt niet voor. Ik kijk nooit televisie. Ik weet bijvoorbeeld wel wie Eva Jinek is, maar haar pro gramma zie ik niet. Zonde van de tijd.'' ,,Jumbo is een goed draaiende ma chine, de basis is gelegd. Dat is geen geluk geweest hè, dat hebben we met goed beleid afgedwongen. En ik sta als trots man aan het roer. We zitten nu op een marktaandeel van een kleine 22 procent. Het kan zijn dat als we 25 procent hebben bereikt, het tijd wordt meer te investeren in het buitenland. Zo willen we La Place niet alleen in Nederland, maar ook over de grens veel groter maken. En in België zijn we nog maar pas be gonnen met onze winkels, daar zie ik nog veel groeimogelijkheden. Daar naast staat onze samenwerking met Hema nog maar net in de steigers. Hun spullen liggen straks niet alleen in onze winkels, maar wij zullen onze foodproducten later dit jaar vrijdag 7 februari 2020 GO BERK MUSIC 'De angst dat ze me niet serieus nemen, is voorbij' Sanne Schelfaut Breda U haalde twaalf jaar geleden de Top 40 met het carnavalsnummer Wij doen het licht wel uit. U vreesde dat mensen binnen Jumbo zich zorgen zouden maken als u nog een keer als carnavalszanger door het land zou trekken. Vanwege uw reputatie. Waarom toch weer het podium op? U bent niet bang om minder seri eus te worden genomen? Waarom kiest u niet 100 procent voor het artiestenleven? Hebben jullie over een paar jaar marktleider Albert Heijn inge haald? Maar ook in uw supermarkt is nog tabak te koop. Dat zegt AH ook. Maar er zijn ook ketens zoals Kruidvat die wel stop pen met tabaksverkoop. En op sta tions kun je straks ook geen siga retten meer kopen. Nog even terug naar het carnaval. Hoopt u stiekem dat Fan van jou! een hit wordt? Geboren: 25 maart 1967 in Veghel. Opleiding: Heao, bedrijfs kunde. Loopbaan: Begint in 1992 in de Van Eerd Groothandel. Wordt vier jaar later general ma nager van Jumbo, samen met vader Karei. Sinds 2002 is hij algemeen directeur van het fa miliebedrijf, dat in 2009 Super de Boer, in 2012 C1000, in 2016 La Place, in 2018 deel van Emté en in 2019 Agrimarkt overnam. Hobby's: Van Eerd is een ver woed autoverzamelaar en racer. Hij reed meerdere keren de Dakar-rally. In 2006 was hij Ne derlands rallykampioen. In 1999 is hij Prins Carnaval van Kuusse- gat (Veghel). Scoort in 2008 een Top 40-hit. Speelt trompet in de huisband van de Toppers. Frits van Eerd: ,,De interactie met het pu bliek is iets magisch.'' Fan van jou! komt vandaag uit. Daar naast: Van Eerd als Prins Carnaval van Veghel in 1999 (mid den), met adjudanten Hein van Roosmalen en Peter van Daele. GROTE FOTO ERIK SMITS Zit u op een gegeven moment niet tegen een grens aan? Zowel privé als zakelijk? Jumbo groeit enorm, maar als het zo doorgaat zijn er straks geen winkels meer om over te nemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 13