OZCAN AKYOL Ambassadeur houdt voet bij stuk: Kamerlid niet welkom in Rusland STIPPENKORTING ~BZ> A 025U1. €1035 stipreizen.nl 6 korting PP- reizen nl Column Een vreemd bericht uit Den Haag: minister Knops van Binnenlandse Zaken sluit niet uit dat gewone burgers in de toekomst geld moeten neertellen om hun belastingaangifte te doen. Voor mensen met een bedrijf is dit al een realiteit. Zij betalen 30 tot 40 euro voor een systeem dat ze toegang geeft tot een digitale omgeving waarin jaarcijfers met de overheid overlegd kunnen wor den, waarna er vaak een heffing volgt.De minister fantaseert dus om het hetzelfde te doen met par ticulieren, bij wie het vaak om een eenvoudige jaaropgave gaat. Het systeempje dat daarvoor nodig is, komt van een commerciële partij, die hier ongetwijfeld aan gaat ver dienen. De privatisering van de diensten gaat kortom lekker door. En toe gegeven, het kan wat populistisch overkomen, maar ik krijg de in druk dat er ook nog steeds op crea- tieve manieren wordt gezocht naar middelen om inwoners van dit land verder op kosten te jagen. Het plan van Knops is om nog meer redenen dubieus. Ten eerste worden probleemgroepen die al grote schulden hebben, verder op de kosten gejaagd door ze ver plicht gebruik te laten maken van een betalingsysteem waar kosten aan zijn verbonden. We zouden ze juist moeten beschermen. Iets anders wat me opvalt: de overheid heeft als enige de be voegdheid om iedere ingezetene van dit land die belas tingplichtig is, speci fieke eisen op te leg gen. Wij hebben te handelen naar haar wensen en voorkeu- ons eist dat we verplicht voor onze aangifte betalen, kunnen we daar niets tegen doen, behalve een paar boze tweets plaatsen of een klaagschrift op Facebook pu bliceren. Er zijn mensen die het geschetste toekomstbeeld van Knops een vorm van machtsmis bruik noemen - zitten ze er echt naast? Al met al wordt andermaal duidelijk wat voor cynisch wereld beeld onze leiders hebben. Vooral als we in acht nemen dat de Belastingdienst al maanden worstelt met zijn eigen reputa tie. Er moesten maar liefst twee staatssecretarissen worden aange wezen om de puinhopen op te rui men. Een normaal mens zou denken: stel eerst orde op zaken voor de volgende impopulaire maatregel voorzichtig wordt aangekondigd. Maar niet bij de Belastingdienst. Daar kunnen ze het nog steeds niet leuker maken. Wel duurder. We kunnen niets doen behalve een paar boze tweets plaatsen Rusland heeft het D66-Kamerlid recent op een zwarte lijst gezet om zijn meningen, werd gisteren wel duidelijk. Eerder blies het Ne derlandse parlement daarom een werkbezoek aan Moskou af. De ambassadeur hield gisteren tij dens zijn bezoek aan de Tweede Kamer echter voet bij stuk: voor alsnog is Sjoerdsma niet welkom in Rusland. Hij wil niet zeggen welke parlementariërs nog meer in de ban zijn gedaan. Volgens ambassadeur Alexan der Shulgin is sprake van 'een pijnlijke situatie'. ,,We moeten zoeken naar manieren om hier uit te komen. In essentie denken we er hetzelfde over. Parlementariërs mogen best een mening hebben en zelfs kritisch zijn. Maar dit gaat niet om mijnheer Sjoerdsma.'' Volgens de Russische ambassa deur hebben machtsblokken als de VS, Canada en de Europese Unie 'willekeurig' sancties opge legd aan Russische parlementa riërs. „Degenen die restricties hebben opgelegd aan onze politici moeten de eerste stap zetten. En dan zijn wij zeer bereid om een oplossing te vinden.'' Sjoerdsma: ,,Het was goed dat de ambassadeur de dialoog wilde aangaan, maar we zijn helaas niet dichter bij elkaar gekomen. Ik ben nog steeds niet welkom in Rus land. Terwijl de dialoog belangrij ker dan ooit is, over MH17 en i Kamer wil geen uitruil van personen op zwarte lijsten mensenrechten. Over Oekraïne en andere zaken. Die dialoog wordt nu verhinderd.'' De commissie Buitenlandse Zaken van de Tweede Kamer zal binnenkort opnieuw bijeenko men om te praten over de uitno diging van de ambassadeur. Maar Kamerleden benadrukken dat er niet zomaar een uitruil kan plaatsvinden waarbij Europese én Russische parlementariërs van zwarte lijsten worden afgehaald. Geldig t/m 13 februari Cruise Britse Eilanden vanuit Nederland i MS Magellan j L 11 of 12 dagen Hoogtepunten van Sardinië Groepsrondreis 8 dagen i Hoogtepunten van Sicilië Groepsrondreis 8 dagen Cruise Oostzee MS Magellan 13 dagen Klassiek Sicilië Groepsrondreis 8 dagen 088 - 70 70 600 WINACTIE! Kans op een cruise voor 2 personen donderdag 6 februari 2020 GO ^0 @OzcanAkyol Machtsmisbruik Op het mo ment dat een rege ring van Een bezoek van de Russische ambassadeur gisteren aan de Tweede Kamer heeft er niet toe geleid dat de ban tegen D66'er Sjoerd Sjoerdsma is opgeheven. Dat melden Ka merleden na het besloten ge sprek. Edwin van der Aa Den Haag zie stipreizen.nl/itsahvs zie stipreizen.nl/crvukb zie stipreizen.nl/Hslhvs zie stipreizen.nl/Hslkls zie stipreizen.nl/crvbsb \Zoitj ook op [j Doe mee met deze waanzinnige winactie. Je maakt kans op een 8-daagse Noorse Fjorden cruise per Nieuw Statendam van Holland America Line voor 2 personen. Scan de QR code of ga naar www.stipreizen.nl/winactie-cruise Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer/hut excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. *Zie stipreizen.nl voor de voorwaarden en andere kortingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6