Schorenaar Ad de Jonge krijgt ronkende uitvaart van vrienden IN DE REGIO 6 Provincie wil plan stoppen MIJN DORP, MIJN STAD Camping De Paardekreek wil huis jes aanleggen op het ondiepe deel van het Veerse Meer. Voor die plan nen, die al een paar jaar oud zijn, is een ontwerp-bestemmingsplan opgesteld. De provincie reageerde daarop met een zienswijze, waarin zij de gemeente vraagt de plannen niet in procedure te brengen. Volgens de provincie zijn de con clusies van het natuuronderzoek Het is een mooi plan en het is allemaal in goed overleg gegaan gebaseerd op een te oud rapport. Dat stamt uit 2016 en is volgens de provincie dus niet actueel. ,,Dat is een rapport van bij de opstart van de plannen", aldus Van der Maas. ,,Hoe actueel kun je ze hebben?" Daarnaast vindt de provincie dat de afweging van de plannen van de Paardekreek moet plaatsvinden 'in het kader van de Gebiedsvisie Veer se Meer, en niet nu'. Van der Maas: „Daarvan zeggen wij: lopende het spel gaan wij de spelregels niet ver anderen. Wij zijn al met die plan nen naar de bevolking geweest dus wat ons betreft gaan we daar ge woon mee verder." De Noord-Bevelandse wethou der ziet geen enkele reden om de procedure stil te zetten. ,,Wij hou den van een betrouwbare overheid, net als de provincie. Dus als het aan ons ligt, gaan wij door met de pro cedure. Ik denk niet dat het recht zou doen aan de ondernemer, en ook niet aan degenen die hun be zwaren kenbaar hebben gemaakt. Ik zie geen noodzaak te wachten op de procedure van Veerse Meervi- sie." Bang voor harder optreden van de provincie is het Noord-Beve- landse college niet. ,,Bij zwaar maatschappelijke overwegingen zou de provincie ons kunnen da gen, zoals dat heet. Daar is in mijn beleving hier totaal geen sprake van. Wij zijn van mening dat die natuurtoetsingen actueel zijn, maar om de provincie tegemoet te ko men, kijken we daar nog een keer zorgvuldig naar." Vertraging verwacht Van der Maas niet. ,,Nee hoor. Het is een mooi plan en het is allemaal in goed overleg gegaan. Op dat plan lopen nu zienswijzen binnen en wij kij ken met de indieners daarvan of we elkaar tegemoet kunnen komen. Ik ga ervan uit dat de provincie wacht op een heel goede reactie, zoals ze dat van de gemeente Noord-Beve land gewend zijn, en dan akkoord gaat. Want als ik kijk naar wat er al lemaal is ingediend, dan vind ik die van de provincie eigenlijk nog het minst relevant." Joeri Wisse Schore De Jonge overleed vorige week op 70-jarige leeftijd. Hij was een mar kant figuur, die volgens familie en vrienden zowel in zijn woonplaats Schore als Hansweert een bekende verschijning was. Zijn uitvaart verliep gisteren volgens de clubre- gels van Harley-Davidsonclub Tja- bo's en was grotendeels door hem zelf geregisseerd. Na de afscheidsdienst in de dorps kerk, werd zijn kist achterop een zwarte pick-uptruck gezet. Voor dat zijn brothers van de motorclub de Amerikaanse auto naar het cre- matorium in Goes begeleidden, reed de stoet nog één laatste ronde over het Kerkplein. Behalve de ronkende en rokende motoren, Ad de Jonge had zijn uitvaart grotendeels zelf geregisseerd volgens de clubregels zorgde ook een erehaag met fak kels voor een uitvaart die Schore niet snel zal vergeten. The Story of Simon Garfunkel Websites bouwen en programmeren donderdag 6 februari 2020 Gemeente gaat suites toch bouwen BE De bouw van watersuites bij camping De Paardekreek in Kortgene gaat gewoon door. On danks het verzoek van de pro vincie om de procedure daar voor te stoppen. „Lopende het spel gaan wij de spelregels niet veranderen", zegt wethouder Adrie van der Maas. Willem Adriaansens Kortgene -Adrie van der Maas, wethouder Het anders zo rustige dorps- hart van Schore was gistermid dag het toneel van ronkende motoren. Leden van motorclub Tjabo's uit Goes en andere bi kers brachten Ad de Jonge een laatste groet. Het indrukwek kende eerbetoon bezorgde zelfs mensen die hem nauwe lijks gekend hebben kippenvel. j Kijk op de site bij /video -Motorvrienden brengen Ad naar laatste rustplaats WISSENKERKE Joost Botman en Niels van der Gulik brengen zaterdag het theater concert Sound of Si lence - The Story of Simon Garfunkel. Met behulp van muziek, verhalen en anekdotes uit de jaren 60 en 70 vertellen Joost Botman en Niels van der Gulik op boeiende en droog komische wijze over Paul Simon en Art Gar funkel. Hun weg naar succes, de botsingen, hun professionele schei ding en het legendari sche reünieconcert in Central Park in 1981 komen aan bod. Het optreden in Onder de Toren begint om 20.00 uur. Niet-leden betalen 18 euro. GOES Bibliotheek Goes houdt zaterdag een program meermiddag voor kinde ren. Bij CoderDojo leren kinderen programmeren, websites bouwen, apps ontwikkelen, program ma's maken of games bouwen. Ouders zijn welkom om samen met hun kinderen te leren programmeren. Coder- Dojo is een niet-com- Joost Botman en Niels van der Gulik brengen nummers van Simon Garfunkel. foto fotolavie ineke mercieel wereldwijd ini tiatief voor kinderen die het leuk vinden met computers te experi menteren en om kennis te delen. Kinderen tussen 7 en 12 jaar kunnen zaterdag van 13.00 tot 15.30 uur gratis deelnemen aan CoderDojo in Biblio theek Goes, Oostwal 34. Een eigen laptop mee nemen is noodzakelijk. Reserveren kan via bibli- otheekoosterschelde.nl. GOES Serviceflat de Scha kel, 09.30-11.30 uur: Digitaal Café; Eras- muspark, 10.00-11.00 uur: Inloopspreekuur van wijkverpleging; 14.00 uur: Wandeling en scootmobieltocht; Bibliotheek, 13.30 15.30 uur: Gratis oe fenen met taal, reke nen en computeren; 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 10.00-11.00 uur: Gra tis sporten; HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur: Wandeling; HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 09.30 uur: Wandelen; Bibli otheek, Stengeplein, 09.30-11.30 uur: Digi tale inloopochtend; 'S-HEER ARENDS- KERKE Arendhuis, 19.15-20.15 uur: Fitness Fun; KRUININGEN Brouwerijstraat 1, 09.00-12.00 uur: In loopspreekuur wijk agenten Gemeente Reimerswaal; Hof Cruninghe, 10.00 11.15 uur: Yoga; RILLAND De Nieuwe Vliedberg, 10.30-12.00 uur: Handwerken; SINT ANNALAND Bibliotheek, 15.15- 17.15 uur: Gratis oefe nen met taal, rekenen en computeren; WEMELDINGE De Wemel, 13.30 16.00 uur: Sjoelen; 14.00-16.00 uur: Jeugdactiviteiten; 20.00-22.00 uur: Li- nedance; WILHELMINADORP Basisschool Stampe- riusschool, 14.00 16.00 uur: Leespunt, mini-bibliotheek met collectie boeken voor kinderen; YERSEKE MFC Tehare 09.45 10.15 uur: Vrij badmin tonnen; 10.00-11.00 uur: Yoga-gym. Ad de Jonge wordt door zijn motorvrienden naar zijn laatste rustplaats gebracht FOTO MARCELLE DAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 59