Trajectcontrole op Zeelandbrug IN DE REGIO 6 Gemeente zet Leergeld in MIJN DORP, MIJN STAD De stichting is een vangnet voor kinderen uit arme gezinnen die zonder financiële ondersteuning niet kunnen beschikken over nood zakelijke spullen of niet kunnen meedoen aan belangrijke activitei ten. Zo financiert de stichting onder meer schooluitjes, een fiets of com puter. En verder draagt zij bij aan We weten wel hoeveel mensen in de bijstand zitten maar nooit hoeveel daar vlak boven zitten schoolgeld, boeken en schoolrei zen. Dat alles om ervoor te zorgen dat kinderen niet in een isolement raken. Sinds 2015 werken de gemeente Schouwen-Duiveland en Leergeld samen. De gemeente stelde jaarlijks geld beschikbaar, Leergeld ont fermde zich over alle aanvragen. En dat werkte. Ieder jaar werden meer kinderen geholpen. In 2016 waren dat er 95, daarna 119 (2017) en 155 (2018). In 2019 waren dat er 133. ,,Dat is ongeveer veertig procent van wat het bereik zou künnen zijn", zegt bestuurslid Harry Snijders van de stichting. ,,We weten wel hoeveel mensen er in de bijstand zitten, maar we weten nooit helemaal hoeveel mensen daar vlak boven zitten. Die mensen bereiken we nu niet. Daar liggen nog kansen." Drempel Leergeld helpt huishoudens met een inkomen dat beneden 120 pro cent van het bijstandsniveau ligt. Dus ook gezinnen die nét iets meer verdienen dan de hoogte van een uitkering. Snijders: ,,Het draait alle maal om het bereiken van mensen. Zodat ze over de drempel durven te stappen en bij ons terecht komen." Voor de komende drie jaar reser veert de gemeente jaarlijks 25.000 euro. Schouwen is de enige ge meente die op die manier werkt. Tot tevredenheid van de stichting en wethouder Cees van den Bos. ,,Zo is het wat makkelijker voor de ouders om vergoeding aan te vra gen. Aanvragen gaat niet via een systeem dat om allemaal checks vraagt, maar worden op eenvoudige wijze afgehandeld door Leergeld. Dat werkt goed." Vriendelijk Van den Bos: ,,Het is een vriende lijke manier om kinderen te onder steunen die het wat moeilijk heb ben en die een zetje in de rug nodig hebben. Een goede jeugd gaat uit eindelijk een leven lang mee." Michiel Bouwman Zierikzee/Sluis Aanvankelijk wilde het OM de controles na de zomer van 2019 al in werking hebben. Maar dat plan liep vertraging op, omdat de syste men nog niet in orde waren. De softwareontwikkeling ging lang zamer dan gedacht, zegt woord voerder Marloes van Kessel. Wie over de Zeelandbrug (N256) of de Rondweg bij Sluis (N253) reed, zag de camera's al wel hangen. Die zijn vorig jaar al ge plaatst. ,,Maar ze zijn nieuw, en moesten goed getest worden", ver klaart Van Kessel. Zo moest eerst gecontroleerd worden of de foto's 's nachts en bij slecht weer ook goed genoeg waren en of alles goed doorgestuurd werd naar het De camera's waren zes jaar geleden weggehaald omdat ze te oud waren CJIB, het incassobureau van Justi tie dat de boetes verstuurt. Nederland zet steeds meer in op veiligheid op provinciale wegen. Daarom werd drie jaar geleden al een lijst met twintig locaties be kend waar het OM trajectcontrole gaat invoeren. Nu is de Wester- scheldetunnel de enige plek in Zeeland met zo'n controlesys teem. Op de Zeelandbrug was tus sen 2004 en 2014 ook al trajectcon trole. De camera's werden daar zes jaar geleden weggehaald, omdat ze te oud waren. Flitspaal De trajectcontrole op de Rondweg bij Sluis loopt vanaf de rotonde bij Draaibrug tot aan de grens bij Sint Anna ter Muiden. De Rondweg is onderdeel van de N253, en die staat erom bekend dat er hard gereden wordt. Een paar kilometer ver derop richting Oostburg staat één van de actiefste flitspalen van het land. Bootcamp om dieren in Australië te helpen The Story of Simon Garfunkel donderdag 6 februari 2020 'Meer arme kinderen steunen' Veel meer Schouwse kinderen zouden financieel geholpen kun nen worden door de Stichting Leergeld. De 133 kinderen die in 2019 werden bijgestaan, vormen nog niet eens de helft van de doelgroep die in aanmerking komen. Michiel Bouwman Zierikzee - Harry Snijders, Leergeld Een half jaar later dan gepland wordt de trajectcontrole op de Zeelandbrug en Rondweg bij Sluis dan toch actief. Het Openbaar Ministerie verwacht dat het systeem in het tweede kwartaal dit jaar in werking is. OUDDORP Vencera Bootcamp in Ouddorp houdt zater dag een training voor WWF met als thema: help de dieren in Austra lië. Australië kampt met de meest verwoestende branden uit de geschie denis. WWF zamelt geld in om de dieren te hel pen en te verzorgen. Vencera wil haar steentje bijdragen. De bootcamp is zater dag op het strand bij Beachclub 't Gorsje in Ouddorp en duurt van 10.00 tot 11.30 uur. Deel name kost 7,50 euro. Meer doneren staat vrij. Aanmelden voor de bootcamp is mogelijk via info@vencerasports.co m. WISSENKERKE Joost Botman en Niels van der Gulik brengen zaterdag het theater concert Sound of Si lence - The Story of Simon Garfunkel. Met behulp van muziek, verhalen en anekdotes uit de jaren 60 en 70 vertellen Joost Botman en Niels van der Gulik op boeiende en droog komische wijze over Joost Botman en Niels van der Gulik brengen muziek van Simon Garfunkel. foto fotolavie ineke Paul Simon en Art Gar funkel. Hun weg naar succes, de botsingen, hun professionele schei ding en het legendari sche reünieconcert in Central Park in 1981 komen aan bod. De lol spat er vanaf bij de up tempo nummers en bij de breekbare nummers bezorgen ze het publiek kippenvel. Het optreden in Onder de Toren be gint om 20.00 uur. Niet- leden betalen 18 euro. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00-22.30 uur: Boogschieten; BRUINISSE Dorpshuis de Vanger, 09.30-12.30 uur: Thuis in je Dorpshuis; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Bridge, 19.30 21.30 uur: Zangver eniging Zilt; Pelgrims- kerk, 10.15 uur: Yoga; DREISCHOR Dorpshuis, 18.45 uur repetitie CresKids Crescendo, 19.45 uur repetitie Fanfare Crescendo; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00 uur: Meditatie; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuud- ènde, 13.30 uur: Schilderen, 13.30 uur: Sporten Ouderen; NIEUWERKERK Dorpshuis, 19.00 22.00 uur: Dansen; NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaverjas/jokeravond; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30 15.30 uur: Koersbal- middag; RENESSE Dorpshuis, ochtend Schilderclub, 20.00 uur: Biljartclub, 19.30 uur: Klaverjasclub; Yoga; SIRJANSLAND Kerkzaal Hervormde Gemeente, 20.00 uur: Lezing Hanny den Hoed bij vrou wenvereniging Try- fosa; ZIERIKZEE Bibliotheek, 09.30 uur: Start cursus Di- gisterker, omgaan met de digitale over heid; FiZi, 20.00 uur: Cats; Havenplein, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt; Odense- huis, 19.00-20.30 uur: Alzheimercafé. ZIERIKZEE Tot 1 maart kan gratis worden geparkeerd op de parkeerterreinen aan de Gasthuisboomgaard en Mosselboomgaard in Zierikzee. Dit om de overlast te compenseren die er is door werkzaamheden aan de riolering van de Grachtweg. Bezoekers aan de stad kunnen niet meer vanaf de rotonde over de Grachtweg het Jannewekken in. Er is een om- leidingsroute, maar daarvoor moeten automo bilisten wel een stukje om. De werkzaamhe den hebben een behoorlijke impact op de be reikbaarheid van de binnenstad, merkt het ge meentebestuur dan ook op. Als 'een geste' naar bezoekers van de binnenstad én onder nemers is besloten ten tijde van de klus gratis parkeren toe te staan. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 57