i 1 4 Dit harlekijntje heeft helemaal geen kerels meer nodig 6 Film van de week. Van Little Women, naar de 150 jaar oude klassieker van Louisa May Alcott, bestonden reeds zes verfilmingen. Toch zag regisseur Greta Gerwig genoeg aanleiding voor een nieuwe versie. ,,Het is zelfs een zin in het boek: de wereld is nog steeds hard voor ambitieuze meisjes.'' 4? Top 5 in de bioscoop 2 (2) 1917 €325.000 3 (-) Onze jongens 4 (4) Dolittle €217.000 5 (11) Frozen 2 €122.000 Nu in de bios Muidhond Bad Boys for Life Just Mercy FILMNIEUWS Blanchett voorzitter in Venetië Channing Tatum in musical Ik groeide op met Little Women, maar pas toen ik het op volwassen leeftijd herlas, ontdekte ik hoe urgent en modern alle thema's eigenlijk zijn.'' Greta Gerwig lacht. ,,Ik weet het, dit boek is 150 jaar oud. Toch raakt het alle onderwerpen waar ik tegenwoordig met mensen over discussieer: vrouwen, ambitie, kunst en commercie. Dit gaat over het nu, dacht ik!'' Voormalig actrice Gerwig (Frances Ha, Jackiemaakte twee jaar terug fu rore met de bejubelde coming-of- agefilm Lady Bird, haar regiedebuut. Pas daarna kwam haar wens uit: het script van Little Women, waar ze al ja ren aan werkte, ook zélf naar het witte doek brengen. Dit loopt in zekere zin fraai parallel aan de inhoud van Louisa May Al- cotts geliefde klassieker over vier zussen die in de nasleep van de Bur geroorlog opgroeien in Noord-Ame- rika. Een van hen, protagoniste Jo March (gespeeld door Saoirse Ro- nan), moet knokken om haar ambitie als schrijfster waar te kunnen maken. Birds of Prey Ik hoop dat ik jonge vrouwen kan inspireren helemaal te gaan voor wat ze écht willen Het is immers de 19de eeuw, een pe riode waarin jonge vrouwen vooral worden geacht bezig te zijn met het huwelijk. Gerwigs eigen succes barstte vol gens de 36-jarige regisseur los tijdens een voorzichtige omwenteling in de filmindustrie. ,,De studio's doen echt meer hun best vrouwen een centrale positie te geven, ook achter de ca mera. Al gebeurt dat eigenlijk pas sinds zichtbaar is dat films door vrouwen blijkbaar even succesvol kunnen zijn.'' Ze wijst op onder meer de bioscoophit Wonder Woman (2017) van Patty Jenkins en vorig jaar Hust lers (met Jennifer Lopez) van Lorene Scafaria. ,,Hollywood stond en staat nog steeds voor harde business. Als vrou wen geld omzetten, verzilveren ze maar wat graag die cheques. Het ver schuiven van de machtsverhoudin gen is wel gedreven door commer cie", aldus Gerwig, die haar droom- project ook pas zelf kon regisseren na een eerder succes. ,,Vooruit, het opent veel deuren.'' Hoofdpersoon Jo in Little Women, dat vaak wordt beschouwd als de eer ste feministische roman, was voor Gerwig altijd al dé meest inspire- Deze superheldenfilm, gebaseerd op personages van DC Comics, voelt de tijdgeest goed aan: alle (anti)helden zijn vrouw, net als de regisseur en de scenarist. Ook inclusiviteit is na drukkelijk een thema in dit stand alone-avontuur van superschurk Har- ley Quinn, want veel rollen worden vervuld door acteurs met diverse achtergronden. Verder verloopt deze superheldenfilm zoals verwacht met vaart, humor, karikaturale persona- ges en kort door de bochtconclusies. Nadat Harley Quinn (Robbie) - die we leerden kennen als geschifte vriendin van Joker in Suicide Squad (2016) - door haar vent verlaten is, vervalt de bescherming die deze rela tie haar bood in Gotham City. Ieder een heeft het nu op haar voorzien. Op haar vlucht slaat Quinn de han den ineen met andere kick-ass-dames om een meisje met bijzondere maag inhoud te redden van ellendeling Ro man Sionis (Ewan McGregor). Het komt Quinn cum suis opeens ver domd goed uit dat veel kerels vrou wen stelselmatig onderschatten. - Marieke Nieuwdorp donderdag 6 februari 2020 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (1) Bad Boys for Life €426.000 in Miami €233.000 DRAMA Verfilming van de roman van Inge Schilperoord over een jongen die net uit de gevangenis is ontslagen we gens gebrek aan bewijs voor seks met een minderjarige. Hij wil een nieuw leven beginnen. De aanwezig heid van een 10-jarig buurmeisje maakt de verleiding des te groter. ACTIE Het Belgische duo Adil El Arbi en Bi- lall Fallah kreeg de kans om de derde Bad Boys-film met Will Smith te maken. De film is beter dan zijn voor gangers, maar toch blijven de flauwe grappen de actie behoorlijk in de weg zitten. Voor Smith is de film wel een langverwachte hit. DRAMA Oscarwinnaar Jamie Foxx speelt een ter dood veroordeelde gevangene die wordt beschuldigd van moord op een witte vrouw. Een advocaat (Michael B. Jordan) gelooft in zijn onschuld. De zoveelste film over onrecht in het Amerikaanse juridische systeem. ®Kijk op de site bij /video Bekijk de trailers voor de van volgende week FESTIVALJURY Actrice Cate Blanchett is be noemd tot voor zitter van de jury van het Filmfestival van Venetië in sep tember. Met haar benoeming probeert de fes tivalleiding de kritiek te weer leggen dat het Italiaanse film evenement te weinig ruimte geeft aan vrou wen. Eerder was Blanchett al voorzitter in Cannes. FILMMUSICAL De Amerikaan se acteur Chan- ning Tatum maakt zijn de buut in een film musical. Dat ge beurt in Bob The Musical, over een man die kan vaststel len wat het lie velingslied is van de mensen die hij ontmoet. Tatum is vol gens de produ centen de meest ge schikte hoofd vertolker voor dit project. GO De geboorte van de superheldin Gudo Tienhooven 44 - Regisseur Greta Gerwig ACTIE/AVONTUUR Regie: Cathy Yan Met: Margot Rob bie, Jurnee Smollett-Bell. De superhelden zijn in Birds of Prey vervangen door superhel- dinnnen. foto warner bros E

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50