effeweg.nl 4 CORONAVIRUS QUARANTAINE Drie Nederlandse vakantiegangers en nog zo'n 3700 reizigers zijn 'opgesloten' op hun cruiseschip voor de kust van Japan. Tien medepassagiers met het coronavirus zijn van boord gehaald. De anderen moeten uit voorzorg twee weken in hun hut blijven. EED Söftp, Vlieg-busreis Fins Lapland Q effeweg.nl of bel 08810 30 800 Boek zonder aanbetaling 'Wat raden jullie mijn ouders aan om haar te laten ontsnappen aan de een zaamheid? Ze is altijd erg actief en blij met haar vrienden. Ik zie dat ze depressief wordt. Arme mama!' De noodkreet op Twitter is van een Ja panse vrouw die zich bekommert om het lot van haar familie aan boord van het luxe cruiseschip Diamond Prin cess. Alle passagiers kregen dinsdagoch tend te horen dat ze de komende twee weken hun hut niet meer uit mogen. Japanse artsen gingen vervol gens alle veertien dekken langs om passagiers te controleren. Waren ze verkouden? Hadden ze koorts? Het leverde surrealistische beelden op van artsen in beschermende kleding die door de chique gangen liepen. Tien passagiers bleken daadwerkelijk besmet en zijn in Japan naar een zie kenhuis gebracht. Het schip was on der meer in Hongkong geweest. Het vermoeden is dat één passagier daar besmet is geraakt. Om verdere verspreiding te mini maliseren, mogen de andere passa- Soa öeSéL. giers hun hut niet uit. Dat verbod leidde tot bijzondere noodkreten van passagiers op sociale media. Som mige mensen fotografeerden briefjes op hun deur dat ze al uren wachtten op een 'English breakfast met thee'. ,,Ik heb zeep nodig, alsjeblieft?'', postte een andere passagier die graag haar kleren wilde wassen. Ook de Brit David Abel en zijn vrouw Sally raakten de eerste uren na de voorzorgsmaatregel in lichte pa niek. Hij had 18 uur geen eten gekre- gen, waardoor hij zijn medicijnen niet kon innemen. Wanhopig richtte hij zich tot zijn vrienden op Facebook om de kapitein in actie te laten ko men. ,,Als ik niet heel snel iets eet, zal ik in een coma raken.'' De noodkreet leek te helpen. De rederij werd over spoeld met reacties en Abel kreeg zijn broodnodige koolhydraten. Intussen ziet Abel zijn verblijf op het schip een stuk positiever in. Al is het niet meer de luxe cruise die hij met zijn vrouw had geboekt. Dat merken ze vooral bij de maaltijden. De afgelopen dagen konden ze eten in de eetzaal en hadden ze keuze uit meerdere gerechten. Nu moeten ze het doen met een vast menu. Frisse lucht Een gedwongen verblijf in hun ka mer is voor mensen die een kamer aan de buitenzijde van het schip heb ben, nog wel te overzien, beseft Abel. Hij verblijft in een comfortabele suite met balkon. De Brit heeft niet alleen prachtig uitzicht, maar is zo ook ver zekerd van frisse lucht. ,,Ik ben blij dat we dit geboekt hebben, want met een binnenhut heb je dat niet en is er alleen airconditioning'', laat Abel aan vrienden op sociale media weten. De kapitein probeert het leed voor de passagiers te verzachten door gra tis wifi en telefoondiensten aan te bieden. Ook zijn er extra televisie zenders te bekijken. Abel beseft dat het de komende twee weken nog een heel gevecht gaat worden tegen de verveling. ,,Maar we moeten er het beste van maken. Ik zie het maar als een verlengde cruise, alleen niet zo luxe. Het is nu meer een drijvende gevangenis.'' donderdag 6 februari 2020 GO Nederlanders 'gevangen' op een cruiseschip Raymond Boere Rotterdam Met deze noodkreet op een briefje hoopt een passagier die haar hut niet uit mag op zeep om kleren te wassen. foto cocorobyn Een boot van de Japanse kustwacht ligt langszij bij het cruiseschip Diamond Princess, om met het coronavirus be smette passagiers naar een ziekenhuis te brengen. foto ap Met mondkapjes op en gehuld in beschermende kleding gaan artsen van hut tot hut aan boord van de Diamond Prin cess, die het anker heeft uitgegooid bij Yokohama. foto afp Vlieg mee met EfTeweg.nl naar Fins Lapland. We nemen u mee naar hoogtepunten als Santa Village, we passeren de poolcirkel bjj Rovaniemi, we gaan op jacht naar het Noorderlicht en u kunt een boeiende sneeuwscooter safari maken. Uiteraard kunt u ook een huskysafari bijboeken waarbjj u zelf de hondenslee kunt besturen. Uniek aan deze reis: Effeweg.nl zorgt dat u ter plaatse wordt ontvangen door uw Nederlandse chauffeur/reisleider met onze Nederlandse touringcar. Wel zo veilig, vertrouwd en comfortabel. Inbegrepen Vlucht Amsterdam - Helsinki v.v. metTransavia 20 kg ruimbagage en 10 kg handbagage 7 overnachtingen 7 maal ontbjjtbuffet 6 maal dinerbuffet (vanaf dag 2) Gratis wifi in de openbare ruimtes Kledingpakket ter plaatse voor 4 dagen Stadstour Helsinki o.l.v. een gids Winterse wandeling met sneeuwschoenen Excursie rendierfarm incl. sleetocht Effeweg.nl chauffeur/reisleider ter plaatse Effeweg.nl touringcar ter plaatse voor uw dagexcursies Vertrekdata en prjjzen 28 februari€1.299,- 6 maart€1299;- €1.199,- 13 maart€1299;- €999,- 20 maart€1.275,- Bjj te boeken opties Sneeuwscooter-safari Sneeuwscootertocht Noorderlicht HuskysaFari Excursie Lainio Snowvillage i-. -.V AUe Fouten voorbehouden. Excl. reserveringskosten en CalamiteitenFonds. ANVR (KW/

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 4