7 Reis door de winter met Ragazze 5 Lachwekkend en mallotig New Cool Collective schroeft het tempo op The Mahones is 30 jaar '■'SBSÊS Schubert muzikant wil je ook steeds muziek maken en ik zocht de jongens in het kamp daarvoor uit. Zelf wilde ik het toen heel geperfectioneerd en profes sioneel aanpakken.'' Massada wist die ambitie waar te maken en toonde zich bovendien ei genzinnig door lang niet op alle wen sen van platenmaatschappijen in te gaan. ,,Dan vroegen ze ons concessies te doen door bepaalde muziek wat anders te spelen of op een andere manier te beginnen. Maar wij had den het origineel gemaakt en daar wilden we niet van af. Dus we heb ben heel wat geweigerd'', grinnikt Manuhutu. Massada's optreden bij Pinkpop 1979 geldt als een hoogte punt van de band, maar ook de num- mer-1-hit Sayang E. Dat nummer werd in feite niet voor Massada ge- schreven. Manuhutu en de Zeeuwse gitarist Rudy de Queljoe componeer den het op verzoek van Veronica ten bate van een actie voor kinderen in de Derde Wereld. Het succes was overrompelend en kwam toch op het conto van Massada, dat besloot de op brengst aan het goede doel te schen ken. Het verhaal van Massada is niet in het kort volledig samen te vatten, maar zal in het theater verder weer klinken. Een verrassing voor de fans wellicht is dat de beroemde percussi onist Nippy Noya in Vlissingen ook van de partij zal zijn en zich gaat uit leven samen met de acht vaste band leden. Deze monotone reis, vol eenzaam heid, verdriet en verlangen, wordt zondag in Porgy en Bess op eigen wijze verbeeld door het strijkkwar tet Ragazze en bariton Martijn Cornet. Zij brengen een indrin gend arrangement van Wim ten Have van de 24 liederen van Schu bert, op tekst van Wilhelm Müller. De vier dames van Ragazze: Rosa Arnold (eerste viool), Jeanita Als vreemde komt hij ergens aan en als vreemde gaat hij weer weg Vriens (tweede viool), Annemijn Bergkotte (altviool) en Rebecca Wise (cello) treden regelmatig op in Zeeuws-Vlaanderen. Eerder in Porgy en Bess met het programma Haute Couture. De ragazze (mei den) maken speciale programma's. Zij werken regelmatig samen met kunstenaars uit verschillende dis ciplines. Mensen uit de wereld van het theater, dans en literatuur. Hun uitvoeringen appelleren aan alle zintuigen en winnen het publiek voor de klassieke muziektraditie. Voor Winterreise werken ze samen met bariton Martijn Cornet. Cornet studeerde aan het conser vatorium van Amsterdam bij de zangpedagoge Margreet Honig. Hij bouwt volop aan zijn carrière. Hij zong in verschillende operapro ducties in Groot-Brittannië, Frank rijk en Nederland. Diverse malen zong hij bij De Nationale Opera in Amsterdam in klassieke opera's, maar ook in wereldpremières van Peter-Jan Wagemans en Louis An- driessen. Hij deelt zijn liefde voor het liedgenre met het strijkkwartet Ragazze. Zij maken van hun geza menlijke reis door de winter een muzikaal avontuur. Cabaret Jazz Punk donderdag 6 februari 2020 GO Massada, morgen, CCXL Vlissin gen, aanvang 20.15 uur. Lead zanger Johnny Manu- hutu en de Zeeuwse gitarist Rudy de Queljoe (links) tij dens een optreden van Mas- sada. FOTO PETER In de cyclus Winterreise van Schubert straalt de eenzaam heid van de hoofdpersoon af. Het lijkt op een laatste tocht van een stervende. De wandelaar maakt niet echt meer deel uit van de mensenwereld. Hij is op weg naar de dood. Het land schap waarin hij dwaalt ademt totale eenzaamheid. Als vreemde komt hij ergens aan en als vreemde gaat hij weer weg.... Jeanette Vergouwen Winterreise, Ragazze en Martijn Cornet, zondag, Porgy en Bess Ter- neuzen, aanvang 15.00 uur. De dames van het strijkkwartet Ragazze brengen zondag Winter reise van Schubert in Porgy en Bess. foto nichon glerum Gelukkig heb je ca baret in soorten. Volgens Mark van de Veerdonk hoeft het niet altijd scherp en kritisch. Gewoon simpel lachwekkend is ook goed. Mallotig is des te beter. Humor is op de raar ste plekken nog te vinden. En daar is Van de Veerdonk al vele jaren steen goed in. Verbale slapstick, bizarre ty petjes, opgeblazen feiten uit zijn eigen leven die mogelijk toch niet waar zijn. Ook weer in zijn nieuwe show, Geen Viking. Morgen, Luctor et Emergo Rilland, 20.00 uur Zelfs bij mensen die niet zo thuis zijn in de jazz- scene, zal de naam New Cool Collective wellicht een belletje doen rinke len. De achtkoppige for matie treedt al zo'n 25 jaar op en heeft een flinke naam opgebouwd. De band won verschillende prijzen en speelde op we reldberoemde festivals. Vorig jaar brachten ze al weer hun twintigste album uit, waarna een uit gebreide clubtour startte. Deze week komen ze naar de Spot in Middel- De Canadees-Ierse punkband The Ma- hones viert dit jaar het dertigjarig be staan. Om die gele genheid te vieren, komen ze ook in Goes langs. Voor wie niet met de band be kend is: de muziek van the Mahones is geïnspireerd door het werk van onder an dere The Who en The Clash. In de dertig jaar van hun bestaan bracht het zestal al een tien- tal albums uit, waar onder Here Comes Lucky, Take No Pri soners en The Black Irish. Bovendien is hun nummer Paint The Town Red 2010 te horen in de Oscar winnende film The Fighter (2010). Zaterdag, 't Beest Goes, 21.00 uur burg. Stonden ze al be kend om het tempo in hun muziek, weten ze dat bij het nieuwste album nog wat op te schroeven. Verwacht hierbij een bonte mix aan muziekin- vloeden, zoals dance, latin en uiteraard jazz. Zoals gewoonlijk, zal de band onberispelijk en stijlvol gekleed gaan. Zaterdag, De Spot Mid delburg, 20.30 uur New Cool Collec tive FOTO IAMKAT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 49