te trappelen voor jeugd-NK Koewacht heeft al 75 jaar een echte dorpsclub ZEELAND 13 voor topsportevenementen. Waar vroeger voornamelijk tv-aandacht belangrijk was, willen zij nu ook een link kunnen maken tussen het evenement en hun eigen bedrijfs cultuur. Dat is tegelijkertijd een uitdaging. Het geeft de mogelijk heid om ons te onderscheiden." Jarenlang stond De Kok aan de zijde van Priem, die het uithang bord van de organisatie was. Nu laatstgenoemde een stapje terug doet, neemt De Kok zijn functie over als algemeen manager. ,,Ik ben blij dat Cees nog steeds voor ons actief is in een adviserende rol. Zijn netwerk is voor ons goud waard. Zelf ben ik nog maar sinds de jaarwisseling actief in mijn nieuwe functie. Het bevalt tot nu toe goed. Ik werk nu meer van af stand, maar ik zal ook nog regel- matig meerijden in de neutrale servicewagens. Op die manier be houd je de 'feeling' met je vak. Verder ben ik vooral bezig met de aansturing van de diverse project- Het is kleinschalig begonnen, maar inmiddels voorzien we zo'n 150 koersen managers. Zo hebben we voor ie dere discipline van de wielersport een andere projectmanager. Dat maakt specialisatie mogelijk." De Kok heeft immers als doel om de dienstverlening van Li- béma Profcycling verder te verbe teren tijdens de komende jaren. ,,We zijn op de goede weg, maar er zijn nog een hoop uitdagingen. Zo zijn we sinds afgelopen jaar be gonnen met de organisatie van de ZLM Tour. Die koers willen we naar een nog hoger niveau tillen. We willen dus nog wat verande ringen doorvoeren, maar de kans is wel weer groot dat we met een proloog starten in Zeeland. Boven dien proberen we onze neutrale service verder te professionalise ren en een stabiele baankalender te creëren voor Omnisport in Apeldoorn. Of de Nederlandse wielerfans daarnaast de komst van een grote ronde kunnen verwach ten? Dat sluiten we niet uit", geeft De Kok een open einde aan zijn verhaal. zie heel erg uit naar het NK, al vind ik het wel heel spannend. Ik heb nog nooit een kampioen schap gespeeld en al helemaal niet op de grote tafel. Ik ga mijn best doen en hoop er veel van te leren.'' „Hoe ik mezelf zie? Rustig, eigen wijs en ambitieus. Ik wil zo ver mogelijk ko men in het biljarten, het liefst op topniveau.'' Jamy Rossen: ,,Ook ik ben zestien jaar en ik heb een opleiding instal latie op het techniekhuis in Goes gedaan. Nu werk ik bij Saman en volg een opleiding tot installateur." ,,Ik ben in het biljarten gerold door mijn opa en vader. Ik ging vijf jaar geleden al mee om te kijken. Zij zijn allebei lid van BV De Graanbeurs en dat ben ik sinds drie jaar ook. Het virus had ik snel te pakken. Ik train vrijwel elke week met Rinus Pan- kow in het driebanden en soms met Piet Verschure in het li bre. Als het kan, speel ik elke dag 2 uur en in het weekend wel 4 a 5 uur. Mijn voorkeur is driebanden, dat noem ik altijd het 'echte' biljarten.'' ,,In het biljarten hoop ik zo ver mogelijk te komen. Het liefst word ik prof. Of dat lukt, weet ik niet. Maar ik doe er alles voor. Ik kijk heel veel biljarten op YouTube, naar par tijen van Dick Jaspers. Daarnaast steek ik ook veel op van Kozoom. Als ik daar een bal zie, ga ik die na spelen. Alles is moeilijk aan drie banden, maar wel uitdagend.'' ,,Ik heb al een paar finales ge speeld in het district en gewest, met wisselend succes. Dus ik weet al een beetje wat me te wachten staat op het NK komend weekend. Ik ben leergierig, soms ongeduldig, wil al tijd beter en let op mijn houding aan tafel. Alles moet perfect zijn." ,,Ik ben in 1970 lid geworden van de club'', vertelt Rietjens. ,,In die tijd kon je pas lid worden vanaf de C-junioren, dus daar ben ik dan ook begonnen. Op twee jaartjes na ben ik vervolgens altijd betrok ken gebleven bij de vereniging. Tot mijn 48ste heb ik zelf actief gevoetbald, vooral in het tweede en derde elftal. Al heb ik nog wel een wedstrijdje of zes in het eerste gespeeld, dus ik kan zeggen dat ik in alle teams gespeeld heb, haha. Na te zijn gestopt met voetballen, ben ik me vooral bezig gaan hou den met bestuurlijke functies. Sinds 2013 ben ik, na een korte pauze, bestuurslid technische za ken." Koewacht heeft momenteel zo'n 155 leden. Het grootste deel daarvan is jeugdlid. Voor alle ver enigingen ontzettend belangrijk, maar voor een club als Koewacht al helemaal. ,,We betalen principi eel niet aan onze spelers. Dat heb ben we nooit gedaan en zullen we ook nooit doen. We proberen ons zoveel mogelijk te redden met ei gen Koewachtse jongens. Dat is soms best lastig, zoals ook dit jaar. We staan met drie punten hele maal onderaan in de vierde klasse. Niet leuk natuurlijk, maar we schieten absoluut in paniek.'' Want degraderen hoort nu een maal bij het voetbal. ,,Als we vol gend jaar weer in de vijfde klasse spelen, dan is dat zo'', zegt Riet- jens over de huidige stand van za ken van het eerste elftal van Koe wacht. „Uiteraard willen we niets liever dan in de vierde klasse blij- ven en doen we er ook alles aan om op zondag te winnen, maar het mag nooit ten koste gaan van onze identiteit en principes", is hij vastberaden. Gevraagd naar de mooiste peri ode in tientallen jaren RKVV Koewacht verwijst Rietjens vooral naar de jaren '80 en '90. Het sportieve hoogtepunt werd be reikt in 1976, toen het kampioen schap in de vierde klasse werd be haald. Gevraagd naar de beste spe ler ooit, wil Rietjens er niet een bepaalde voetballer uitlichten. ,,Er is in de loop der jaren best een aantal heel goede voetballers bij ons vandaan gekomen.'' Het bestuurslid komt met voor beelden: ,,Denk aan een Ivo Wou ters, die later nog het profvoetbal gehaald heeft'', zegt hij. ,,Daar- naast heb je bijvoorbeeld ook We proberen ons zoveel mogelijk te redden met eigen jongens Dennis en Harm Rietjens. Verder terug in de geschiedenis was Ivo Buijs een ontzettend goede voet baller. Eén van de grootste talen ten die de vereniging heeft gekend was Luc van Gremberghe. Helaas is hij al op jonge leeftijd gestorven, na een verkeersongeval." Om het 75-jarig jubileum luis ter bij te zetten, is komend week end een uitgebreid programma samengesteld. Gevoetbald wordt er niet op sportpark Berlaere. Vo rig jaar al werd een vrij weekend voor alle teams aangevraagd. ,,Op zaterdag hebben we bijvoorbeeld een diner, waar zo'n 200 man naartoe komt. We hebben ons best gedaan zoveel mogelijk oud leden te benaderen voor deze dag. Op zondag is er een speciale Koe wacht-quiz, die ook druk bezocht zal worden. We doen er alles aan om onze mooie vereniging de vie ring te geven die het verdient." donderdag 6 februari 2020 GO - Martin de Kok Als Jean-Pierre Rietjens de deur van zijn huis uitloopt, loopt hij bijna direct het terrein op van zijn geliefde sportpark Berlaere. Al sinds 1970 is hij lid van voetbalclub RKVV Koe wacht, dat komend weekend het 75-jarig jubileum viert. Als er iemand veel over de historie van de rood-gelen kan vertel len, is het dit huidig bestuurslid technische zaken wel. Bas Dingenouts Koewacht - Jean-Pierre Rietjens Jean-Pierre Rietjens in de kantine van de jarige voetbalclub RKVV Koewacht. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE de grote baas

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41