Zeeuwse biljartbeloften staan 12 ZEELAND Teleurstelling voor jarige Van Anrooij Goes niet akkoord met aanklager Lewedorper nam onlangs het stokje bij Libéma Profcycling over van Cees Priem. Als algemeen manager wil hij met het bedrijf doorgroeien binnen de wielersport. Van Vooren vindt uitdaging in Hoek WIELRENNEN NIEUWE FUNCTIE Shirin van Anrooij kreeg gisteren een teleur stelling te verwerken op haar achttiende ver jaardag. De Kapelse veldrijdster, zaterdag we reldkampioene bij de junioren geworden, kwam in de tweede ronde van de Parkcross in Maldegem hard ten val en staakte meteen de strijd. Van Anrooij reed tot het onfortuinlijke mo ment zeer sterk. Met name in de stukken rul zand kwam ze goed uit de verf. Bij de eerste fi- nishpassage lag ze tweede. Ze zat kort achter Annemarie Worst, de nummer twee van het WK voor elites, en vlak voor Yara Kastelijn. Samen met die laatste kwam ze ten val. Bei den moesten de strijd staken. Het bestuur van voetbalvereniging Goes heeft dinsdag een bezwaarschrift ingediend bij de KNVB. De derdedivisionist hoopt op deze manier een aftrek van twee wedstrijdpunten en een geldboete te voorkomen. De aanklager amateurvoetbal kwam met het voorstel, aangezien Goes een niet-gediplo- meerde trainer op de bank heeft zitten. Inte rim-trainer Daan Eikenhout, die het vertrek van Ruud Pennings opvangt, kreeg geen dis pensatie meer, maar zat de laatste twee wed strijden wel 'gewoon' op de bank. De zaak gaat nu naar de tuchtcommissie. Die zal binnen enkele weken uitspraak doen. Saudi Tour Beker Rosmalen Libéma Profcycling zal de doorge winterde wielerfan bekend in de oren klinken. De organisatie staat onder meer bekend om de exploi tatie van de welbekende Shimano neutrale servicewagens. Verder heeft Libéma Profcycling onder de bezielende leiding van oud-pro frenner Cees Priem uit Wemel- dinge al grote wielerevenementen naar Nederland gehaald. Nu hij heeft besloten het stokje over te dragen, wacht Martin de Kok de lastige taak om in zijn voetsporen te treden. ,,Het is een mooie uitda ging", omschrijft de uit Lewedorp afkomstige De Kok. De Giro d'Italia, de Tour de France, EK's en WK's. Het is maar een greep uit de grote evenemen ten die Libéma Profcycling de voorbije jaren naar Nederland heeft gehaald. De organisatie is in een relatief kort tijdsbestek van twintig jaar uitgegroeid tot een begrip in de wielersport. ,,Gezien de drukte heb je niet altijd tijd om daar bij stil te staan", zegt de kers verse algemeen manager Martin de Kok in alle eerlijkheid. ,,Op die spaarzame momenten dat ik wel terugkijk, doe ik dat met gepaste trots." De meeste wielerfans zullen Li- béma Profcycling associëren met oud-profrenner Cees Priem, maar Martin de Kok stond vanaf het be gin aan zijn zijde en heeft de ont wikkeling van de organisatie van dichtbij meegemaakt. ,,Ik weet nog goed hoe het allemaal begon nen is. Ik studeerde Speco (afkor ting van sport en economie) in Tilburg en mocht als groot wieler- fan stage lopen bij de TVM-ploeg van Cees Priem. Dat was natuur lijk fantastisch, maar ook span nend." Levenslicht De stage beviel uiteindelijk zo goed dat Priem en De Kok samen een nieuwe wielerploeg wilden oprichten. ,,Dat is er uiteindelijk niet van gekomen. Vervolgens hebben we wel een neutraal ser viceteam opgericht. Dat plan had ik in mijn studietijd uitgeschreven en hebben we tot uitvoering ge bracht. Dankzij de steun van Dirk Lips van Libéma en partner Shi mano konden we meteen met een mooie basis starten. Dat was het moment dat Libéma Profcycling het levenslicht zag." Het neutrale serviceteam met veel Zeeuwse gezichten en een service course in Goes bleek een gat in de markt. ,,Het is en blijft nog altijd één van onze belangrijk ste pijlers. Het is kleinschalig be gonnen, maar inmiddels voorzien we zo'n 150 wielerwedstrijden. Daarbij zitten grote koersen als de Omloop Het Nieuwsblad, Ronde van Vlaanderen, Amstel Gold Race, WK's, Olympische Spelen, enzovoort." Daar bleef het echter niet bij. ,,Cees beschikt over een enorm netwerk in de wielerwereld. We zijn daarom op het idee gekomen om naast de neutrale service ook meer projectmatig met evene menten bezig te zijn. Dat bleek eveneens een succes, want zo heb ben we aan grote koersen als de Giro d'Italia en de Tour de France een mooie bijdrage kunnen leve ren. Ook hebben we al veel inter nationale kampioenschappen ge- organiseerd. Dat doen we met name op de baan, omdat we ook de wielerbaan Omnisport in Apel doorn exploiteren. We hebben zo wat om het jaar een continentaal kampioenschap georganiseerd. Dat is uniek, want het is allesbe halve eenvoudig." Bedrijfscultuur Sterker nog, de inmiddels 43-jarige De Kok merkt dat het in de loop der jaren steeds lastiger is gewor den. ,,Je moet steeds sterker in je schoenen staan als organisatie. Al lereerst zijn de veiligheidseisen veel strenger geworden. Dat is na tuurlijk een goede ontwikkeling, maar dat vergroot wel de druk op organisaties. Bovendien is het geen geheim dat het nu moeilijker is om bedrijven warm te maken Joris van 't Zelfden en Jamy Rossen staan te trappelen om de plaatsen van De Kok en Vink in te nemen. Zaterdag en zondag nemen zij deel aan hun eerste Nederlands kampi oenschap in het driebanden groot bij de j eugd in Haarlo. Maar wie zijn die nieuwe beloften van het Zeeuwse biljarten eigenlijk? De twee jongelingen stellen zich voor. ,,Ik ben zestien jaar en heb mijn tim- mermansoplei- ding net achter de rug op het Goese Lyceum en ben nu bezig aan het eerste jaar bouwkunde aan het Scalda Vlissingen.'' ,,Ik biljart nu precies twee jaar. Het is begonnen toen ik met mijn ouders eens ging eten in het dorps huis van Driewegen. Daar waren twee mannen aan het biljarten en het leek me wel leuk. Ik ging sinds dien steeds vaker naar het dorps huis om te biljarten. Mijn ouders vinden het leuk dat ik het graag doe en heb ben thuis een wedstrijd tafel laten plaatsen. Daar ben ik hen dankbaar voor." „Sinds juni krijg ik les van Jean Paul de Bruijn. Van hem heb ik al veel geleerd, mede door zijn goede uitleg. Ook van Wim en Joey de Kok krijg ik goede tips. Ik speel nu ongeveer 0.750 gemiddeld op de kleine tafel. Op de grote weet ik het nog niet. Ik Trainer Martin van Vooren heeft een nieuwe uitdaging gevonden. Hij maakte al bekend na zes seizoenen te vertrekken bij zaterdag-vier deklasser Schoondijke en gaat na deze voet baljaargang aan de slag bij Hoek 2, dat in de re serve-hoofdklasse speelt. Van Vooren gaat van de kelder van het stan daard-voetbal naar de top van het reserve voetbal. Met Schoondijke staat hij op dit mo ment puntloos onderaan in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal. Hoek 2 is de nummer elf van de reserve-hoofdklasse A. In Hoek wordt Van Vooren de opvolger van Floris de Jonge, die naar Biervliet vertrekt. Quote van de dag 'Een trainer is en blijft een passant en drie seizoenen is vrij lang voor een hoofdtrainer' donderdag 6 februari 2020 GO VELDRIJDEN VOETBAL U Wielrenner Nick van der Lijke (foto) is gisteren niet gestart tijdens de tweede etappe van de Saudi Tour. De Middelburger, in dienst bij het Deense Riwal Readynez, werd dinsdag nog 64ste tij dens de eerste etappe in Sa- oedi-Arabië. Ook land- en ploeggenoot Piotr Havik viel al uit tijdens de vijfdaagse wie lerronde. Martin de Kok is nu Job de Feijter Een aantal jaren draaiden vooral Joey de Kok en Michael Vink volop mee aan de top van het jeugdbiljarten in Nederland. Nu zij de leeftijdsgrens hebben overschreden, is het wachten op hun opvolging. Joop van den Oudenhoven Driewegen/Zierikzee Joris van 't Zelfden: 1JECTEN »™<-zVEND STA), De Vlissingse voetballer Ist- van Bakx en zijn club Ajax Cape Town nemen het van daag in het Zuid-Afri kaanse beker toernooi op tegen TS Spor ting. De inzet bij het duel tus sen de num mers 1 en 13 van het tweede niveau is een plek bij de laat ste 16. Daan Eikenhout (r). foto johan van der heijden VOETBAL - Jacques Blijlevens heeft besloten na dit seizoen te stoppen als hoofdcoach bij de Middelburgse zaterdag-vierdeklasser MZVC. Martin de Kok in een Shimano-servicewa- gen van zijn bedrijf Li béma Profcycling. FOTO JAN STADS/PIX4PROFS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 40