Zussen en vriendin samen in koff ietentje in Koudekerke IN DE REGIO 6 Wel of geen bedrijventerrein MIJN DORP, MIJN STAD Zussen&COffee met (vlnr) Marielle en Ilona Pattenier en Amanda Jongepier. foto lex de meester De gemeente en de werkgroep steggelen al jaren over het plan voor een bedrijventerrein aan de Trek dijk, net buiten het dorp. Ze zijn het niet eens over de behoefte aan grond voor logistieke bedrijven. Daarom werd door beide partijen al maanden gewacht op een nieuw onderzoek, in opdracht van de pro vincie, naar de behoefte aan bedrij venterreinen in Zeeland. Dat rap port is gemaakt door het bureau De conclusie van burgemeester en wethouders is te kort door de bocht Stec en een paar dagen geleden openbaar gemaakt. B en W van Middelburg zijn blij met de conclusies van Stec. Zij zien daarin 'de bevestiging' van eerder onderzoek door een ander bureau, Ecorys, in opdracht van de ge meente zelf. Ecorys stelde dat de Trekdijk nodig is, omdat logistieke bedrijven nergens anders terecht kunnen. Zo zijn er op Arnestein on voldoende grote kavels vrij. Volgens B en W blijkt ook uit de berekenin gen van Stec dat in elk geval de eer ste vijf hectare aan de Trekdijk no dig is voor logistieke bedrijvigheid. Nee, reageert Hans van Hal van Werkgroep Trekdijk, die conclusie deelt hij niet. Hij kent het rapport van Stec en zegt: ,,De conclusie van B en W is te kort door de bocht. Ik vind bij Stec niet letterlijk terug wat Ecorys beweert, namelijk dat je die vijf hectare voor logistieke bedrij ven nergens anders kunt vinden." Het college verwijst voor die con clusie zelf naar pagina 32 in het Stec-rapport. Daar staat dat er op Walcheren behoefte is aan vier tot zeven hectare voor bedrijven in de sectoren logistiek en groothandel. Stec merkt daarbij op dat er 'be perkt aanbod' is voor zulke bedrij ven, maar zegt ook dat het be staande bedrijventerrein Souburg daarvoor 'het best' scoort. Van Hal betwijfelt of Souburg ge schikt is voor grote kavels. Hij wijst wel op de locatie voor de mariniers kazerne. ,,Hoe schandalig het ook is hoe het Rijk daar nu mee omgaat, als de kazerne er echt niet komt biedt dat wel een andere grote kans. Er komen dan tientallen hectares grond beschikbaar, die al geschikt zijn gemaakt voor zware militaire transporten. En er is een grote ro tonde aangelegd voor grote trans porten. Ik zie hierdoor enorme voordelen van Vlissingen voor de vestiging van logistieke bedrijven. Ik vraag me af of de provincie het ontwikkelen van de Trekdijk dan nog wel nodig vindt." De Werkgroep Trekdijk gaat zich nog verder beraden op het rapport van Stec, zegt Van Hal. Claudia Sondervan Koudekerke Een beetje onhandig is het wel dat de straat open ligt voor nieuwe 'puupen' en 'buuzen' in de grond, maar de werklieden zorgden er voor dat de stenen voor de deur al vast gelegd waren. Zussen Ilona en Mariëlle Pattenier en compagnon Amanda Jongepier begonnen gis teren met een kinderdag. De jonge gasten testten de speelhoek, het gebak van het huis of de boterham met hagelslag van het menu. De drie dames hebben vaker sa men gekookt en gegeten en komen graag in bijzondere koffietentjes. ,,Wat is er leuker dan zelf een kof- fiezaak inrichten zoals je die het liefste hebt?", zegt Ilona. Zij werkte voorheen voor de Rekenkamer van de gemeenteraden van Vlissingen, Middelburg en Kapelle. Voor haar is het ondernemen nieuw. KeterKever Amanda - juf op basisschool 't Klinket - en Mariëlle - docent ver pleegkunde aan Scalda - onderne men al een jaar met de KeterKever; geen foodtruck, maar een foodca- Wat is er leuker dan zelf een koffiezaak inrichten zoals je die het liefste hebt? ravan achter een Volkswagen Ke ver uit 1969. ,,We zijn surfers, het leek me heerlijk om met smoothies aan het surfstrand te staan. Toen Amanda van haar oude caravan af wilde, dacht ze aan mij", vertelt Mariëlle. Of de Kever dit jaar veel op pad kan, ligt aan het succes van de nieuwe zaak in Koudekerke. ,,We willen iets aan het dorp toevoegen. Ik denk aan mantel-ontzorgmid- dagen, workshops voor kinde renmijmert Mariëlle. En het drietal rekent ook op toeristen. Zo als de wisselende bovenburen, in het vakantieappartement dat ach ter de schilderachtige dakkapellen wordt gebouwd, van het nieuwe Dishoekse resort. Ze serveren vooral biologische en streekproducten. Met smoothies van 'gered fruit', Zeeuwse ge brande koffie uit Zierikzee, melk en kaas van boerderij Schellach en groenten van Overduin. De qui ches, soepen en taarten zijn van ei gen receptuur. Alleen de bolussen komen van bakker Ko Koppejan. The Story of Simon Garfunkel Bibliotheek en modeltreinen •£- Muziek van Bach AAGTEKERKE donderdag 6 februari 2020 Opnieuw gesteggel om Trekdijk Een bedrijventerrein voor logis tieke bedrijven aan de Trekdijk bij Nieuw- en Sint Joosland is wel degelijk nodig. Dat conclu deren B en W van Middelburg op basis van nieuw onderzoek. De Werkgroep Trekdijk is het daar niet mee eens. Maurits Sep Nieuw- en Sint Joosland -Hans van Hal, Werkgroep Trekdijk Het pand dat Wilma Mode leeg achterliet aan het Dorpsplein van Koudekerke gaf twee zus sen en een vriendin onderne merskriebels. Gisteren open den ze er Zussen&COffee, ont bijt- en lunchrestaurant met een zwak voor kinderen. - Ilona Pattenier Tot en met zaterdag vieren ze de opening, met vrijdag vanaf 16.00 uur een dj en proeverij. WISSENKERKE Joost Botman en Niels van der Gulik brengen zaterdag het theater concert Sound of Si lence - The Story of Simon Garfunkel. Met behulp van muziek en anekdotes uit de jaren 60 en 70 vertellen Joost Botman en Niels van der Gulik op boei ende en droogkomische wijze over Paul Simon en Art Garfunkel. Hun weg naar succes, de botsin gen, hun professionele scheiding en het legen darische reünieconcert in Central Park in 1981 komen aan bod. Het op treden in Onder de Toren begint om 20.00 uur. Entree is 18 euro. OOST-SOUBURG Morgen is er weer een inloophuis in de Rank bij de Wijngaardkerk in Oost-Souburg. Naast de verkoop van tweede hands kleding, boeken en cd's zijn er ook nieuwe activiteiten. Er is voortaan een biblio theek, en zaterdag is er een minitreinencircuit met modeltreinen te be wonderen. Het inloop huis vindt plaats van 13.30 tot 16.30 uur. rn* ijtw André Poortvliet geeft zondag een concert in Middelburg. foto jeanette vergouwen MIDDELBURG De Middelburgse orga nist en klavecinist André Poortvliet geeft zondag een huiskamerconcert in Middelburg. Onder de titel Bach in perspectief zal hij van zich laten horen op orgel, klave cimbel en klavechord. Het concert (Koepoort straat 6) begint om 20.30 uur. Kaarten via consortofvoices.nl. Gymzaal Agatha- straat, 09.15-10.15 uur: Bewegen voor 55+; BIGGEKERKE 't Klokuus, Kerkplein, 10.00-12.00 uur: In loopochtend met kof fie en mogelijkheid boeken te lenen; GRIJPSKERKE Dorpshuis, 09.30 11.30 uur: Handwerk- club; 11.30-13.00 uur: Digicafé; MELISKERKE Dorpshuis 'Ons huis', 09.30-11.30 uur: Koersbal; MIDDELBURG 't Zwin 1, 10.00-12.30 uur: Gratis inloop- spreekuur Budget- coach Zeeland; Gym- zaal,Roosenburg- laan, 13.00-14.00 uur: Sport Beweegles voor vrouwen; Kruit- molen, 14.00-16.00 uur: Bowlen voor 50+; Cinema, 14.30 uur: Mind My Mind, animatiefilm over leven met autisme; OOSTKAPELLE Kantine Voetbalver eniging, Magnolialaan 33, 13.30 uur: A.V.O. Sportdorp wandel tocht over afstanden van 5 tot 10 km; RITTHEM Theater de Verwach ting, 20.15 uur: Mas- terclass Geluk door Guido Weijers; VEERE Kerkstraat 6, 10.00 12.00 uur: Wekelijks evenement 'Koffie Korenmaat', om buurtbewoners bij el kaar te brengen; VLISSINGEN ZB, 10.00-12.00 uur: Buurtcafé met Jose phine Pawsey van de ZMF; Wijkcentrum De Burgerij, 10.30-12.00 uur: Sport- en spel activiteit voor 50+; Wijkcentrum Bol werk, Papegaaien burg: 20.00-22.00 uur: Internationale dans.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34