Tol is de handicap van Terneuzen Gezocht voor rol: man die arm of been mist 'Kijk niet alleen naar voorzieningen, maar vraag naar ervaringen' Bloemetje 2 TERNEUZEN KAMPT MET IMAGO Terneuzen, je zult er maar wonen. De gemeente belandde bijna onderaan in de ranglijst van Vastgoedbureau JLL, dat Nederlandse woonsteden onder de loep nam. Dit jaar daalt Terneuzen van de 65e naar de één na laatste plaats (83). Ai. En toch: in Terneuzen kun je het enorm naar je zin hebben. Hoezo, er is hier niks? ,,Het ligt er maar net aan wat je gewend bent. In Axel heb je niet eens stoplichten." donderdag 6 februari 2020 Commentaar Wie herinnert zich niet de scene uit de film Weg van jou waarin een hippe Rotterdamse van haar baas te horen krijgt dat ze wordt overgeplaatst naar Terneuzen? ,,Ter- watte?", reageert ze ontsteld. Alsof er geen ergere plek is dan Terneuzen. Die is er wel. Volgens vastgoedbureau JLL, dat een ranglijst heeft opgesteld van gemeenten met meer dan 50.000 inwoners, scoort alleen Midden-Groningen (voorheen Hooge- zand-Sappemeer, Slochteren en Menterwolde) nog abominabe- ler. Op dergelijke onderzoeken valt veel af te dingen. Als bereik baarheid een criterium is, staan gemeenten in de periferie auto matisch op achterstand. Terwijl Terneuzen op een steenworp af stand ligt van steden als Antwerpen en Gent. En waarom leveren lage huizenprijzen minpunten op? Voor hetzelfde geld kan je in Terneuzen veel mooiere woningen kopen dan in Amsterdam. Om het imago op te poetsen, moet het gemeentebestuur mis schien harder tamboereren op de pluspunten van Terneuzen, zoals vandaag gebeurt in deze krant. Toch blijft er één grote handicap. Wil je mensen naar de skihal lokken, de goede restau rants of Zeelands grootste theater, dan moeten ze bovenop hun uitgaven een extra bedrag rekenen voor de tol in de Wester- scheldetunnel. Die is voor Terneuzen wat het aardbevingsgevaar is voor Slochteren. Als Ajaxspelers elke wedstrijd moesten voet ballen met hun veters aan elkaar geknoopt, zou de club ook in degradatiegevaar zijn. Dat is de schrale troost bij het lezen van zo'n ranglijst. Om het imago op te poetsen, moet het gemeentebestuur harder tamboereren op de pluspunten Het castingbureau dat acteurs zoekt voor de film De Slag om de Schelde is voor opnames in Sluis op zoek naar een wel heel bijzondere figurant: een man die een arm of een been mist. Sheila van Doorsselaer Sluis De opnames voor De Slag om de Schelde, de grootste Nederlandse speelfilm in tien jaar, zijn inmid dels in volle gang in de hele provin cie. Op 26 en 27 februari vinden de laatste opnames plaats in Sluis, er wordt dan een ongeluk met een vrachtwagen gefilmd. De cast is echter nog niet helemaal compleet. Gezocht wordt nog naar man die een onderarm of -been mist. Wie in aanmerking wil komen voor de rol, moet uiteraard voldoen aan het profiel en kort haar hebben, ALMANAK Je hebt van die mannen, die ne men elke vrijdag een bloemetje mee naar huis. Om te laten zien dat ze hun vrouw waarderen of zomaar, omdat het huis er zo van opfleurt. Je hebt ook van die mannen die nooit een bosje bloemen meenemen. In Mid- of er geen probleem mee hebben dat het wordt afgeknipt. Daarnaast moet de figurant in spé op beide draaidagen in Sluis van 06.00 tot 17.00 uur beschikbaar zijn. Ook is er nog een zogenoemde doorpasdag Op 26 en 27 februari vinden de laatste opnames plaats in Sluis voor het kostuum op woensdag 12 februari in Middelburg. De uitgeko zen acteur krijgt een vergoeding van maximaal 330 euro. Auditie doen kan, onder vermel ding van Slag om de Schelde, via info@multacasting.nl Tip? redactie@pzc.nl delburg woont zo'n man van de laatste categorie. Tot vorige week vrijdag. In een zeldzame, romantische opwelling besloot hij een ruikertje mee te nemen. Zijn vrouw reageerde verrast. ,,Zo, bloemetje gekregen? Zeker een lezing moeten geven?" STAVENISSE Voetbalkooi wordt verlicht De voetballende jeugd van Stavenisse heeft zijn doel bereikt: 1800 euro inza melen om de voetbalkooi aan de rand van het dorp te verlichten. Zo kunnen ze ook 's avonds gebruik maken van 'hun' kooi. Die wens was groot bij een groep van zeven jongeren, omdat ze nu in het donker niet kunnen voetballen op het stenen veldje. Zelf gin gen ze langs de deuren om geld in te zamelen en met hulp van lokale bedrij ven en de gemeente werd de benodigde 1800 euro opgehaald. Als er geld overschiet, willen de jon geren dat gebruiken om het veldje opnieuw te be tegelen. KAPELLE Hieltjes neemt met receptie afscheid Waarnemend burge meester Huub Hieltjes neemt met een receptie afscheid van Kapelle. Die receptie wordt op 18 fe bruari gehouden in het gemeentehuis, na de raadsvergadering. Hieltjes vertrekt naar de gemeente Duiven, waar hij is benoemd als burge meester. Hij is ruim twee jaar waarnemer geweest in Kapelle, als opvolger van Anton Stapelkamp die naar de gemeente Aalten vertrok. Hieltjes wordt op zijn beurt in Ka pelle opgevolgd door de volgende waarnemer, Fons Naterop. De aan vang van de receptie is om 21.30 uur. MIDDELBURG Ietsje meer geld Zeeuws Museum Het Zeeuws Museum heeft dit jaar geen 200.000 euro, maar 1217 euro extra gekre gen. Dat laatste bedrag komt van fans van het museum die het geld het afgelopen jaar via de BankGiroLoterij bij el kaar hebben gespeeld. Met de helft van de op brengst van elk door hen gekocht lot, kozen zij er specifiek voor het Zeeuws Museum te steunen. Het Zeeuws Museum ontvangt een jaarlijkse bijdrage van twee ton, omdat het mu seum een vaste partner is van de BankGiroLote- Ondine van der Vleuten Sara Jansen (foto) probeert sinds 2018 als citymarketeer de stad Terneuzen te promoten. Met nieuws dat het in Terneuzen bijna het slechtst wonen is, lijkt het alsof ze voor een onmoge lijke taak staat. „In de gemeenteraad zullen ze wel denken: waarom steken we nog geld in citymarketing als we dit soort nieuws hebben. Maar we moeten juist investeren, want het moet beter." Guido van der Heijden Terneuzen Steden beoordelen op basis van voorzieningen (zoals het onder zoek heeft gedaan) is knollen met citroenen vergelijken, stelt ze. ,,Als je sec naar dit onderzoek kijkt, mo gen we met Terneuzen nét mee doen met gemeenten vanaf 50.000 inwoners. Het zou raar zijn als ste den als Amsterdam, Rotterdam en Utrecht onderaan dit lijstje zouden bungelen. Als die hun voorzienin gen niet op orde zouden hebben. Maar als je het objectief bekijkt: nergens in Zeeland is de banen groei zo sterk als hier en ner gens is de werkloosheid la ger. Ik denk ook dat de bouw van de sluis, de be tere verbindingen, het flir- ten met Gent voor een eco nomische groei zal zorgen." Biertje goedkoper ,,Maar wordt er in dit onderzoek ook naar de ervaring van de men sen gevraagd? Mensen willen mis schien veel liever in een wat klei nere stad wonen. Het besteedbaar inkomen is hier veel hoger, je be taalt minder voor een huis, een biertje is goedkoper, je hebt hier geen files, de mensen zijn hier min der gehaast", zegt Jansen. ,,Ja, kijk je naar zaken als open baar vervoer, dat is natuurlijk moei lijk hier. Wil je vooruit dan moet dat verbeteren. Je moet wel vooruit wiïlen, dingen aanpakken anders ben je niet relevant. Dat is echt een zaak voor de bestuurders." II Van waar komt die lage score?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30