Parfum 1 nfffl Vrachtschip stil wegens gevaar voor ontploffing Verwijzing naar kazerne die niet over het hoofd kan worden gezien W 2 BOBMAES Column Snapt u ze? Die tv-reclames van parfums, eau de toilettes en andere geurtjes? Ik niet. Ja, dat we ze moeten kopen, die boodschap is wel duidelijk. Maar het verhaal dat je ziet. Wie verzint dat? Neem Johnny Depp. Die speelt in een reclame voor Dior. Tokkelt wat op een gitaar, vertelt ons dan dat hij weg moet, rijdt door de woestijn, komt een bizon tegen, parkeert, graaft een kuil en gooit er sieraden in en zegt dan: ,,Sauvage. Dior." Alsof hij nog meer heeft ge snoven dan in zijn rol als reizende stoner in Fear and loathing in Las Ve gas. En wat heeft dat alles in vre desnaam met parfum te maken? zijn pijlen gaat schieten, komen de parfumfilmpjes ieder reclameblok voorbij. En dus heb ik met pen en papier op de bank gezeten, om ge woon eens te analyseren waar zo'n spotje aan moet voldoen. Een beroemdheid (m/v), daar be gin je mee. Zanger, acteur of model. De locatie is ook heel belangrijk. Speelt het zich af in een stad? Dan zijn er twee keuzes: New York en Parijs. Zitten we in de natuur, zien we een waterval of een woestijn. In bad zitten mag ook. van gezichten, het liefst van de ogen. Wat ik verwarrend vind: als je ergens géén parfum wil spuiten, is het in je ogen. Maar goed, het zal ongetwijfeld een doel hebben. Net als de timelapseshots van een opko mende en ondergaande zon. De tekst moet semi-moralistisch zijn. Zoals Chris Hemsworth, die van Thor, in zijn spotje voor Hugo Boss. ,,Succes zonder integriteit betekent niets." Een zin die doet vermoeden dat zijn parfum hallucinerende middelen bevat. De stem moet rauw of juist flui sterend zijn. Dat heeft iets sensu eels. Zo lang je het fluistert, klinkt alles lekker. Cate Blanchett fluistert 'garnalenpasta' in je oor en reken maar dat je zo wilt ruiken. ik trouwens wel gewoon gekocht. En het valt tegen. Hoeveel parfum ik ook spuit, een bizon ben ik nog niet tegengekomen. Als je ergens géén parfum wil spuiten, is het in je ogen DE STELLING Vandaag: Terneuzen is top! Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters CORONAVIRUS: NEDERLANDERS VAST OP CRUISESCHIP Tijdje hinder rond Zandkreeksluis Politiedistrictschef Weydema vertrekt Middelburg Wat kostte die kazerne tot nu toe? Het vrachtschip Life Passion kwam twee weken terug in pro blemen op de Noordzee. De lading ijzererts begon plots te broeien, waardoor meerdere gassen vrij kwamen, waaronder waterstof. Dat zorgde voor een explosie aan boord. Een bemanningslid raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht. Het schip is daarop stil gelegd door de Belgische autori teiten, op 31 kilometer van de kust van Oostende. Pas vanaf het moment dat we heel zeker zijn dat er geen gevaar meer is, geven we toestemming om verder te varen Het schip was onderweg naar Gent. De Veiligheidsregio Zeeland heeft daarom samen met haven bedrijf North Sea Port en Belgi sche autoriteiten een plan opge steld. Dat houdt in dat de reder een begin moet maken met het zuiveren van de scheepsruimen. Zo wordt stikstof gebruikt om de aanwezige waterstof te verdrijven. Daarna mag het schip opvaren naar een ankerplaats op de Wes- terschelde. Daar worden de rui men verder gezuiverd. ,,Pas als de lading veilig is, is het voor ons opportuun om het bin nen te laten", zegt een woordvoer der van North Sea Port. Het vrachtschip lost de ijzererts ver volgens in de haven van Gent. Experts Wanneer het schip met zestien bemanningsleden naar Zeeland vaart, is onbekend. ,,Er zijn al ver schillende experts aan boord ge gaan om de situatie te evalueren", legt Eva Descamps van het agent schap voor Maritieme Dienstver lening en Kust uit. ,,Er gebeuren metingen om de concentraties aan boord op te volgen. Pas vanaf het moment dat we heel zeker zijn dat er geen gevaar meer is, geven we toestemming om verder te varen." Er is volgens de autoriteiten geen hinder voor ander scheep vaartverkeer. De Jonge sneerde daarmee naar de militairen, die hun huidige kazerne niet willen verlaten voor een nieuwe kazerne in Vlissingen. De gemeente Vlissingen heeft nu de Nationale Bewegwijzeringsdienst opdracht gegeven voor levering en plaatsing van alle bewegwijze ringssignalen rond het nieuwe be drijventerrein. Vlissingen gaf een Gelders bedrijf vorig jaar de op dracht een bewegwijzeringsplan te maken en bebording te leveren. Het plan van het bedrijf werd vanwege 'een aantal tekortkomingen' afge keurd door de Nationale Bewegwij- zeringsdienst. Er ontbrak onder meer een verwijzingsbord op de nieuwe rotonde op het bedrijven terrein naar de toekomstige mari nierskazerne. De opmerking dat die fout het bedrijf wel vergeven kan worden nu uiterst onzeker is of de kazerne er ooit komt, viel niet goed bij wet houder John de Jonge. 3 of 4 dagen 4*-hotel op de Veluwe incl. ontbijt donderdag 6 februari 2020 Omdat Valentijn weer bijna met Dan: windmachines! En close-ups Het geurtje van Johnny Depp heb Reageer op pzc.nl Gisteren: Winkels kunnen niet lang genoeg open zijn 751 reacties IETS ontspannener KIJKEN! HENK. KATS De Zandkreeksluis bij Kats is op 25 en 26 fe bruari gestremd voor de scheepvaart. De strem ming is van 7.00 tot 17.00 uur. Ook op 4 maart is de sluis gestremd. Het af sluiten is noodzakelijk voor onderhoudswerk zaamheden. Daarnaast zal de scheepvaart tus sen 17 februari en 6 maart overdag enige hin der ondervinden bij het passeren van de sluis. In die periode zijn duikers aan het werk bij de rem- mings- en geleidewerken en zijn afmeerplaatsen tijdelijk niet beschikbaar. De Zandkreeksluis ver bindt de Oosterschelde met het Veerse Meer. MIDDELBURG De Zeeuwse politiechef Ronald Weydema gaat op 1 april met pensioen. Weydema was de afgelo pen tien jaar districtschef Zeeland binnen de poli- tie-eenheid Zeeland West-Brabant. Daarnaast was hij algemeen com mandant van de staf grootschalig- en bijzon der politieoptreden. Hij is 46 jaar bij de politie in dienst geweest. Voordat hij naar Zeeland kwam, was hij voornamelijk ac tief in Zuid-Holland. Vol gens politiechef Hanneke Ekelmans verliest Zee land met het vertrek van Weydema 'een vertrouwd en gewaardeerd gezicht'. Hoeveel geld hebben de provincie, waterschap Scheldestromen en de gemeenten Vlissingen en Middelburg samen uitgegeven aan de komst van de mariniers kazerne? Dat wil de Sta tenfractie van Forum voor Democratie weten nu het erop lijkt dat het ministerie het besluit van de verhuizing terug draait. Forum wil los van het bedrag weten, hoe veel tijd ambtenaren en volksvertegenwoordi gers in het project heb ben gestoken en of het geld efficiënt, effectief en rechtmatig is be steed. Een vrachtschip dat al weken stilligt voor de kust van Oos tende vanwege ontploffingsge vaar, vaart als de lading stabiel is naar de Westerschelde. Daar worden de scheepsruimen ge zuiverd van explosieve gassen. Bas Bareman Gent - Eva Descamps, Maritieme Dienstverlening en Kust Bij de rotonde aan de entree van Vlissingen komt een verwijsbord naar de marinierskazerne 'dat ze tot in Doorn kunnen zien'. Dat zegt wethouder John de Jonge, nadat in een bewegwijzerings plan voor bedrijventerrein Sou burg II de kazerne vergeten was. René Hoonhorst Vlissingen Hotel Mennorode V 2 of 3 overnachtingen in een 2-persoonskamer V 2 of 3 x uitgebreid ontbijtbuffet V Gratis Wi-Fi en parkeren bij het hotel^ V Prachtig gelegen op de Veluwe V Tlpl Bezoek Apeldoorn of Elburg hoteldeal dagelijks tot 23:00 uur (.088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2