De hectische doorbraak van Feyenoord-doelman maakt indruk in de Kuip 20 Feyenoord rekent zondag in de kraker tegen AZ weer op Justin Bijlow. De 22-jarige keeper maakt indruk. Dat vormpeil kan hem volgens kenners zelfs een plek in de EK-selectie opleveren. Kort Formule 1 Roda JC ontslaat De Jong Roda JC heeft trainer Jean-Paul de Jong (49, foto) ontslagen vanwege de tegenvallende resultaten. Roda JC staat zeventiende in de eerste divisie. De Limburgers wonnen dit seizoen pas vier keer en voor het laatst op 25 oktober vorig jaar. De Jong werd in juni vo rig jaar aangesteld. Assistent-coach Maurice Verberne is zijn tijdelijke opvolger. Twijfel over GP in Sjanghai De sportautoriteiten van de Chinese miljoe nenstad Sjanghai hebben opgeroepen alle sportevenementen op te schorten zolang het nieuwe coronavirus rondwaart. Daar mee is het zeer onzeker of de Grote Prijs van China in de Formule 1 op 19 april in Sjanghai doorgaat. De internationale autosportfede ratie FIA heeft nog geen besluit naar buiten gebracht, wel volgt de overkoepelende in stantie de situatie nauwlettend. De Grote Prijs van China is op de kalender de vierde race van het jaar, twee weken voor de Grote Prijs van Nederland op zondag 3 mei in Zandvoort. Wormuth langer bij Heracles Frank Wormuth (59, foto) is ook volgend seizoen trainer van Heracles. Het wordt zijn derde seizoen in Almelo, hiervoor werkte Wormuth tien jaar bij de Duitse voetbal bond. De coach uit Freiburg volgde destijds John Stegeman op, van wie de club na vier jaar afscheid had genomen. Flitsen Contract NBA Het was een jaar doodstil rond kee per Justin Bijlow, die moeizaam herstelde van een gebroken mid denvoetsbeentje en later ook een elleboogoperatie onderging. Maar sinds hij terug is, regent het com plimenten voor de 22-jarige Rotter dammer. ,,Justin Bijlow staat in de toekomst echt bij Oranje onder de lat'', zegt trainer Dick Advocaat. De 72-jarige Hagenaar zat tijdens de winterstop rond de tafel met Frank Arnesen en Sjaak Troost. De trainer wilde een nieuwe midden velder, maar het salarisbudget was op. Toen een vertrek van Kenneth Vermeer ter sprake kwam, zag Ad vocaat de oplossing. De club zou bij een vertrek van de doelman een half miljoen salaris achterlaten en Advocaat vond Bijlow niet minder dan Vermeer. ,,Een prima keeper'', zegt Advocaat. ,,Erg aanwezig, volop aan het coachen en hij is pas 22 jaar. Als hij zo doorgaat. Dan ligt de weg naar Oranje voor hem open, althans dat denkt Advo caat en met hem veel kenners van het keepersvak. Zijn voorganger Kenneth Vermeer was bij zijn ver trek lovend over zijn opvolger. Ver meer en Bijlow kunnen straks we- leens concurreren om een plek in de EK-selectie komende zomer. „Justin heeft een winnaarsmentali teit", zegt Vermeer. ,,En hij blijft al tijd rustig.'' Dat geluid klinkt vaker in de Kuip. Bovendien is hij volgens in gewijden bijzonder zelfkritisch zonder zichzelf voortdurend naar beneden te halen. Bijlow is con stant bezig zichzelf te verbeteren. Zo heeft hij ooit uit interesse een cursus Spaans gevolgd. Verdediger Marcos Senesi kan het wel waarde ren dat de doelman achter hem zich redelijk verstaanbaar kan maken in het Spaans. Klem Volgens Edwin Zoetebier, tussen 2001 en 2004 keeper van Feyenoord en winnaar van de UEFA Cup in 2002, gaat het vooral om de vraag of hij ballen tegen weet te houden. ,,En dat gaat uitstekend'', zegt Zoe- tebier (49). ,,Justin is rustig, licht voetig, heeft katachtige reflexen en durft van zijn lijn te komen. En hij pakt ballen klem. De keuze voor hem pakt goed uit. En dit besluit van Dick Advocaat is ook heel lek ker voor Ronald Koeman, die met een vier maanden kan zien hoe goed Bijlow werkelijk is.'' En die is goed, stelt Kostas Lamprou die in het verleden bij Feyenoord onder contract stond. ,,Hij is nog zo jong en nu al basisspeler bij een grote club. Wekelijks spelen zal hem ver der brengen.'' Ronald Graafland, keeperstrainer bij Excelsior en in het verleden re servekeeper in de Kuip, denkt dat het laatste cruciaal is. ,,Nu Vermeer weg is, is heel duidelijk dat hij de nummer één van Feyenoord is'', zegt Graafland. ,,Hij kan nu een lange reeks wedstrijden achter zijn naam zetten. En Bijlow pakt ballen op belangrijke momenten.'' Zoals zaterdagavond toen Em- men-aanwinst Kerim Frei tot twee maal toe gevaarlijk voor hem op dook. ,,En dat moet ook als je bij Feyenoord speelt'', zegt Zoetebier. ,,Als je bij een topclub een foutje maakt, komt de druk er vol op. Maar ,,Het is echt fifty-fifty.'' De concur rentiestrijd om de rechtsbackposi tie bij Ajax vatte Erik ten Hag afge lopen week in één korte zin samen. Noussair Mazraoui en Sergino Dest zijn verwikkeld in een gevecht om speelminuten, waarbij de plussen en minnen van beide spelers on- deraan de streep dezelfde uitkomst bieden. Afgelopen zondag tegen PSV viel het muntje de kant van Dest op. De keuze van Ten Hag pakte prima uit. De talentvolle Amerikaan liet zich vooral op aanvallend vlak gelden. Het past bij de ontwikkeling van het talent. Dest speelde vorig sei zoen nog een deel in Ajax onder 19. Vervolgens kwamen een paar maanden Jong Ajax voorbij, waarna hij dit seizoen zijn grote doorbraak in het eerste beleefde. ,,Een storm achtige ontwikkeling'', schetst Ten Hag. ,,Sergino maakt een sterke groei door, zowel in verdedigend als aanvallend opzicht.'' Zoals voor zoveel spelers bij Ajax geldt ook voor Dest de wedstrijden bij de beloften als de ideale opmaat naar het grote werk. Dest is net 19 jaar, maar speelde achttien duels in de Keuken Kampioen Divisie met Jong Ajax, alvorens hij naam maakte in het eerste. ,,Wedstrijden kunnen spelen in die ploeg is zo be langrijk'', stelt Dest. ,,Ik heb het zelf ondervonden. Bij J ong Ajax speel je voor het eerst tegen oudere spelers, tegen grotere mannen. Daar leer je zo veel van. Het heeft mij echt ge holpen. Het is een soort warming up voor het eerste.'' De warming up zit er voor Dest al op, getuige slechts één optreden dit seizoen in de beloften en 27 in het eerste elftal. Het is bovenal dan ook het voetbaljaar van de turbulente doorbraak. Als veredelde stagiair Quote van de dag 'Ik was het zwarte schaap. De stoor zender, omdat ik toe was aan een nieuwe uitdaging.' donderdag 6 februari 2020 GO VOETBAL FORMULE 1 VOETBAL Trainer Peter Bosz heeft met Bayer Lever- kusen de kwartfinale van de Duitse beker bereikt door een 2-1 zege op VfB Stuttgart. Brescia heeft Eugenio Corini opnieuw ont slagen. De trainer was in november ook al ontslagen bij de staartclub uit de Serie A. Het debuut van spits Kaj Sierhuis bij Stade Reims heeft 13 minuten geduurd. Toen moest de 21-jarige Nederlander al geblesseerd naar de kant in het duel tegen OGC Nice: 1-1. Mercedes komt ook in 2021 uit in de Formule 1. Teamchef Toto Wolff heeft alle geruchten over een vertrek uit de konings klasse van de hand gewezen. ,,Wij willen mee blijven doen. Formule 1 is heel belang rijk'', zei Wolff. 2 Wielerteam Trek-Sega- fredo heeft het contract van wereldkampi oen Mads Pe- dersen (22, foto) verlengd tot 2022. Ook Bauke Mollema en Koen de Kort rijden voor Trek. Los Angeles Lakers won van San Anto- nia Spurs met 129-102. Het was de eerste zege na het overlijden van Kobe Bryant en zijn dochter. LeBron James scoorde 36 punten. O a 0) 'Bijlow op EK? Mikos Gouka Rotterdam ▲Justin Bijlow maakt een uitstekende indruk onder de lat bij Feyenooord. Hij heerst in zijn strafschopgebied. Zoals in dit duel met Heracles. foto pim ras Sergino Dest beleeft een hec tisch eerste seizoen in de hoofd macht van Ajax. De 19-jarige rechtsback brak door, koos voor team USA, kwam eerder terug uit Qatar en wint momenteel op details een spannende strijd om speelminuten. Freek Jansen Amsterdam - Inter-speler Christian Eriksen over zijn laatste periode bij Tottenham Hotspur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20