laat alles rustig over zich heenkomen Lars Oreel wil weer winnen ZEELAND 11 ^3BH "'v7.y «*i5w«<Kly ,y;, had gekregen. Uit onderzoeken bleek dat er sprake was van her senletsel en dat het verstandiger was om met een helm te gaan kee pen." Dat doet hij nu dus ook, maar dat was geen gemakkelijke keuze. ,,Ik moest daar eerst echt totaal niks van hebben, maar het geeft mij nu een stukje rust. Uit liefde voor het spelletje draag ik die helm, zodat ik toch lekker kan blijven keepen." Hij merkt dat mensen het nog steeds 'raar' vin den, maar krijgt ook veel positieve reacties. „Mensen hebben er ook wel bewondering voor denk ik, hopelijk ben ik een voorbeeld voor andere keepers want het kan je echt helpen." De laatste tijd gaat het wat betreft hoofdpijn steeds beter, af en toe is hij nog wel een beetje bang. ,,Mijn lichaam wil dan wel, maar mijn hoofd niet. Dan ga je twijfelen." Over het feit dat hij blij is met deze kans onder de lat, bestaat echter geen enkele twijfel. ,,Dit is een beloning voor de laatste jaren, dus dat geeft een heel fijn gevoel. Genieten en me zelf in de kijker spelen!" Hoewel Lars Oreel geen veelwin- naar was bij de jeugdcategorieën, stond hij altijd meer dan zijn mannetje. Hij verzamelde ere plaatsen bij de vleet en etaleerde zijn talent in zijn laatste jaar als ju nior met een mooie derde plaats op het Nederlands kampioen schap. Ook de overstap naar de be loften verliep vlot met meteen di verse mooie ereplaatsen in Neder landse klassiekers en zelfs een vierde plaats in de profwedstrijd de Antwerpse Havenpijl. Toen zijn ploeg Destil-Parkhotel Val kenburg eind 2018 ermee ophield, had hij al snel een nieuwe plek in het continentale circuit gevonden bij het Duitse Dauner-D&DQ- Akkon. Bij die Duitse wielerfor- matie ontwikkelde hij zich verder. Sterker nog, de Vlaamse wieler- commentatoren Michel Wuyts en José de Cauwer spraken over een 'aangename kennismaking' toen Oreel prompt in het kielzog van wielertopper Niki Terpstra naar een zesde plaats reed in de gere nommeerde eendagswedstrijd Circuit de Wallonie. Hoog niveau Voor Oreel was dat een bevesti ging van zijn kunnen. ,,Ik weet dat ik hard kan fietsen, maar het komt er niet altijd uit. Ik heb veel UCI 1.1-wedstrijden gereden en daarin is het niveau ontzettend hoog. Je rijdt tegen de profploegen en dan moet alles meezitten en mag niks fout gaan. Het is dan niet gek dat de resultaten niet altijd zijn zoals je hoopt. Die mooie uitslag in zo'n grote wedstrijd als de Circuit de Wallonië is dan wel een mooie opsteker." Met dit resultaat leek zijn toe komst als wielrenner op professi oneel niveau verzekerd te zijn, maar niets was minder waar. Het stoppen van Nederlandse ploegen als Alecto Cycling Team en Roompot-Charles gooiden roet in het eten. ,,De plekken zijn daar door erg schaars geworden. Bo vendien stond het voor mij al re latief vroeg vast dat ik niet bij Dauner-D&DQ-Akkon zou blij ven", vertelt Oreel in alle eerlijk heid. ,,Laten we het erop houden dat ik daar niet naar mijn zin had. Ik miste onder meer vertrouwen en als je je niet op je plaats voelt, is het beter om naar een nieuw avontuur uit te kijken." Die zoektocht was echter alles behalve eenvoudig. Uiteindelijk kwam Oreel terecht bij de gloed nieuwe wielerformatie Team Reggeborgh, onder meer bekend uit de schaatswereld. ,,Het maakt onderdeel uit van Volkerwessels- Merckx. In tegenstelling tot die ploeg, komen wij op clubniveau uit. We zijn dus eigenlijk meer een opleidingsploeg." Stapje terug Voor Oreel is het dus een stapje terug. Timo De Jong, zijn provin- ciegenoot en voormalig ploegge noot bij Destil-Parkhotel Valken burg, zal daarentegen wel het con tinentale Volkerwessels-Merckx vertegenwoordigen. ,,Ik heb daar totaal geen moeite meer hoor. Van jaloezie is helemaal geen sprake. Ik ga nu weer echt koersen om te winnen en daar kijk ik naar uit. Hoewel ik af en toe in de buurt kwam, is dat de afgelopen twee jaar niet gelukt door het hoge ni veau." Het is voor Oreel min of meer een doorstart, want sinds kort werkt hij ook samen met een nieuwe trainer. ,,Ik train nu onder de hoede van de Belg Michel Geer- inck. Waar ik de voorbije jaren vooral veel lange duurtrainingen deed, is mijn programma nu wat gevarieerder. Of dat een positief »De 20-jarige renner uit Goes heeft immers nog altijd grote ambities effect gaat hebben op mijn resul taten moet nog blijken, maar ik denk dat af en toe en frisse wind wel goed is voor je ontwikkeling." Oreel heeft deze winter niets aan het toeval over gelaten. ,,Ik ben deze winter voor het eerst zelfstandig op trainingsstage ge trokken naast de geplande ploeg- stage. Ik heb twee weken in Gi rona getraind en ik hoop daar de vruchten van te plukken komend seizoen." De 20-jarige renner uit Goes heeft immers nog altijd grote am bities. ,,Ik wil mijn volledige be lofteperiode nog alles op de koers blijven zetten. Ik hoop dat ik net als voorgaande jaren weer pro gressie kan boeken en mijn waarde kan laten zien aan de con tinentale ploegen. Volgend jaar zal ik in mijn laatste seizoen als belof terenner de balans moeten opma ken. Als een profcarrière niet tot de mogelijkheden behoort, duik ik terug in de studieboeken", schetst Oreel een duidelijk toe komstbeeld. Van Anrooij is bescheiden en nuchter. Natuurlijk vindt ze alle aandacht mooi, maar ze wordt er ook wel verlegen van. De huldiging op het gemeentehuis was enigszins onwennig voor haar. Waarnemend burge meester Huub Hieltjes noemde haar een voorbeeld voor de Kapelse jeugd. ,,Door jou worden we aangezet om te blijven investeren in sportaccommodaties en de jongeren te stimuleren te gaan sporten." Sport wethouder Jon Herselman, zus Lindy en coach Marc Herremans kwamen eveneens met lovende woorden. De rode draad in alle speeches: iedereen is trots op haar en ook iedereen verwacht een gouden toekomst. Als zeventienjarige reed Van Anrooij deze winter al veruit de meeste wedstrijden tussen de elite-vrou wen. Bij meerdere wereldbekerraces eindigde ze in de top 10. Had ze het WK in Dübendorf bij de profs meegereden, dan was ze wellicht ook bij de beste tien gefinisht. En had ze er bij de beloftes meegedaan, dan had ze daar een medaille kunnen pakken. Maar op het parkoers in Zwitserland koerste ze 'gewoon' in haar eigen leeftijdscategorie. Zo had ze dat immers met Herremans al twee jaar geleden bedacht. Die zei gis teravond: ,,Toen Shirin afgelopen zomer in Alkmaar Europees kampioene tijdrijden werd, moest ik we nen. Dat was zo onverwacht. Dat ze nu wereldkampi oene in het veld werd, zag ik wel al veraf aankomen. Toen de race 100 meter op gang was, wist ik het hele maal zeker. Ze was zoveel sterker dan de rest." Regenboogtrui De Bevelandse zal in het veld niet meer als juniore rijden. In Maldegem is ze vandaag kansrijk voor een podiumplek bij de elites en ook volgende week zon dag in Hulst zou er een mooi eindresultaat in kunnen zitten. Haar regenboogtrui zal ze bij beide wedstrij den niet aan mogen doen. Die eer is alleen weggelegd voor de wereldkampioene bij de elites, Ceylin del Carmen Alvarado. ,,Maar ik mag er wel in warmrijden en in trainen", zei ze. ,,Ik kan dus hem dus hier in Ka- pelle nog gewoon aantrekken." woensdag 5 februari 2020 GO 3 K P If v' *"Vw' Dylan de Kam stond na het uitvallen van Mitchell Braafhart plotseling onder de lat bij Kloetinge in het beker duel met Ba ronie. De jon geling wil met zijn kenmer kende helm een voorbeeld zijn voor an dere keepers. FOTO JOEP ZOETE- WEIJ de jeugdreeksen, kon Lars Oreel begin 2018 meteen als belofterenner instappen bij de continentale wielerformatie Destil-Parkhotel Valkenburg op het derde hoogste niveau. Twee seizoenen later doet Lars Oreel echter een stapje terug. ,,Maar mijn ambities op wieler- gebied blijven onverminderd", klinkt het vastberaden. Job de Feijter Goes Lars Oreel. foto emile willems Na veelbelovende resultaten in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43