O 0 O Wereldkampioene 10 ZEELAND IJzendijke volgende station Almekinders De Rijke oogst goud en brons in Athene Jonge keeper met 'Petr Cech-helm' staat door omstandigheden plots onder de lat bij het vlaggenschip van Kloetinge. KLOETINGE KEEPER David Almekinders is met ingang van volgend seizoen de nieuwe trainer van IJzendijke. Hij volgt Eric Vanhijfte op, die na één seizoen in goed overleg weer vertrekt bij de Zeeuws- Vlaamse zondag-vierdeklasser. Almekinders begon dit seizoen als trainer van Oostburg, maar hield het daar in december voor gezien vanwege een 'gebrek aan respect' bij een deel van de selectie. Vervolgens stapte Almekinders in bij SDO'63, waar hij de va cante positie van hoofdtrainer invulde. Hij zal dit seizoen afmaken bij de zondag-vijfdeklas- ser uit uit Lamswaarde. De Nooijer Kickbokster Merel de Rijke (15) uit Arnemui- den heeft in Athene goud gewonnen op het Athens Challenge Tournament in de categorie -55 kilogram. Daarnaast debuteerde ze in de categorie Point Fighting -60 met een bronzen medaille. De Rijke, die ook succesvol als taek wondo is, maakte pas anderhalf geleden ken nis met het kickboksen. Het succes kwam snel en ze sloot 2019 in twee categorieën in haar leeftijdsklasse als nummer één op de Wako Wereldranglijst af. Op de wereldranglijst aller tijden reikte ze als 'beginneling' al tot een derde en vijfde plaats. Met name de bronzen plak in Athene zorgde voor verbazing: ,,In deze categorie van vechten heb ik geen training en heb ik puur op inzicht en instructies van mijn coach gevochten.'' Trainer André de Nooijer (foto) staat ook volgend sei zoen voor de groep bij VV Groede. Met het verlengen van zijn con tract begint De Nooijer na de zomer aan zijn zevende sei zoen bij de zondag-vierde klasser. Vorig seizoen be haalde De Nooijer met Groede de fi nale van de na- competitie. Hookers Quote van de dag In de vier wedstrijden in 2020 heeft Kloetinge telkens maar één keer gescoord, met vier verschillende doelpuntenmakers. Nando Pijnenburg vertrok naar KVV Zelzate, Mitchell Braafhart raakte geblesseerd en dus was daar hét moment voor Dylan de Kam. De twintigjarige keeper schrok er zelf van, maar tegen Baronie stond hij toch echt onder de lat voor Kloetinge 1. Tijd voor een kennis making met de doelman die met zijn beschermende helm een voorbeeld wil zijn voor anderen. Tot voor kort zullen weinig mensen van buiten de Bevelandse club gehoord hebben van De Kam, maar daar kwam vorige week woensdag ineens verandering in. Voor de jeugdige keeper was het net zo goed even schrikken. ,,Ik schrok heel erg toen ik ineens in moest vallen. Ik zag niet goed wat er met Mitchell aan de hand was, liep drie keer heen en weer en toen kon ik er meteen in." De ze nuwen gierden door zijn lijf, haalt hij dat bewuste moment van een week geleden nog even terug. ,,Ik heb de eerste minuten zoveel wa ter gedronken, ik had een giganti sche dorst. Het was echt even slik ken door de spanning." Droom Door het vertrek van Pijnenburg schoof De Kam een plekje op in de rangorde, maar dat het voor de nieuwe tweede keeper zo snel zou gaan, had hij natuurlijk ook niet kunnen verwachten. ,,De laatste twee weken is het wel heel hard gegaan. Ik probeer er nu vooral lekker van te genieten." Braafhart staat vermoedelijk een week of vier buitenspel en dus krijgt hij voorlopig de kans. In zijn eerste competitiewedstrijd afgelopen za terdag hield hij de '0', zijn ploeg genoten en trainer Marcel Lourens geven hem dan ook het nodige Een speler speelde de bal te ver voor zich uit en raakte mij, in plaats van de bal vertrouwen. ,,Ze proberen mij al lemaal te helpen door te zeggen dat ik het kan. Door de manier waarop ze met je omgaan, heb je wel het idee dat je er echt bij hoort." Seniorenvoetbal is dan ook geen onbekend terrein voor De Kam. Al drie seizoenen lang speelt hij regelmatig wedstrijden voor het tweede elftal en ook tijdens keeperstrainingen of gewone trai ningen mag hij ruiken aan het eer- ste. Die keuze maakte hij bewust. ,,Kloetinge heeft voor keepers een heel goede opleiding. Ik kon ook ergens anders in het eerste spelen, maar wilde heel graag hier blij ven." Inmiddels is hij alweer bezig aan zijn zevende seizoen bij de groen-witten, nadat hij een jaar bij JVOZ had gespeeld, kwam hij bij Kloetinge terecht. Met zijn eerste minuten voor de hoofdmacht, komt een lang gekoesterde wens uit. ,,Als D'tje kijk je op tegen de spelers van het eerste en hoop je er zelf ook ooit tussen te lopen. Dan is dit het hoogst haalbare." Voorbeeld De rechtsbenige jongeling om schrijft zichzelf als een echte lijn- keeper met goede reflexen, maar wil vooral bij hoge ballen nog stappen maken. Hij is Ajacied, dus zijn favoriete keeper laat zich dan ook gemakkelijk raden. ,,Vroeger was ik wel een beetje fan van Ed win van der Sar, nu vooral van An dré Onana. Qua keepen lijk ik ook wel een beetje op hem." Ondanks dat hij graag naar andere keepers kijkt, heeft hij geen uitgesproken voorbeeld. Dat probeert hij zelf wel te zijn. Voor de gedachte ach ter dat verhaal moeten we onge veer twee jaar terug in de tijd. Hij wil het graag vertellen, omdat hij hoopt dat het andere keepers mis schien ook kan helpen. ,,Een aantal jaar geleden kreeg ik een trap op mijn hoofd. Een speler speelde de bal te ver voor zich uit en raakte mij, in plaats van de bal. Voor die tijd had ik ook al vaker last van hoofdpijn of geheugenver lies, omdat ik eerder al eens een tik Het zijn voor Van Anrooij ,,hectische dagen". Zater dag greep ze met overmacht de titel, waarna ze een mooie medailleceremonie beleefde, tal van inter views moest geven en vele felicitaties in ontvangst nam. Maandag vloog ze met de Oranje-ploeg terug naar Nederland. Gisteren was er, na weer eens een gewone schooldag, een door de gemeente opgezette huldiging. En vandaag, de dag waarop ze achttien wordt, rijdt ze een cross in Maldegem. Ze laat het alle maal, zo gaf ze aan, maar rustig gebeuren. woensdag 5 februari 2020 GO VOETBAL David Almekinders staat na de zomer in IJzendijke voor de groep. foto peter nicolai KICKBOKSEN 7 Wat de mannen van Oemoeme- noe afgelopen weekend niet voor elkaar kregen, lukte de vrouwen van Oemoeme- noe/Tovaal wél. Zij versloegen The Hookers in een spannend duel met 22-26. Romy Ebing, Rachelle Pe ters, Babette Goossens, Milou Mik en nogmaals Pe ters zorgden voor de scores. i Alleskunner Merel de Rijke (rechts) in actie in Athene. eigen foto - In de PZC-rubriek Rude- stats wordt het scorend vermogen van Kloetinge onder de loep genomen. a (0 Debuterende De Kam wil voorbeeld zijn Daniël Wissel Kloetinge - Dylan de Kam (20) Shirin van Anrooij kroonde zich in Zwitserland tot wereldkampioen. foto david stockman/belga Shirin van Anrooij levert met haar iele lijf al heel het seizoen grootste prestaties. Het hoogtepunt was zaterdag: de toen nog zeventienjarige Ka- pelse werd in Zwitserland wereldkampioene veld rijden bij de juniores. Gisteravond volgde er een huldiging in het gemeentehuis. Roeland van Vliet Kapelle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42