Zonder registratie naar Gent? 150 euro boete! 5 DOWN MET JOHNNY ZEEUWSE DEELNEMERS ,,Hij is heel aardig." De ogen van Loes van Belzen stralen. „Hij maakt mooie programma's." ,,Een aardige, spontane gozer", vult Enrico van Bezooijen aan. ,,En ook heel knap", gniffelt Loes. ,,Huh, is hij knap? reageert Enrico van Bezooijen verbaasd. Ja",zegt Loes. Enrico schudt met zijn hoofd. Nee, echt knap vindt hij tv-presentator Johnny de Mol niet. Loes van Belzen (24) uit Lewedorp en Enrico van Bezooijen (16) uit Mid delburg hebben meege daan aan Down met Johnny. Een tv-programma waarin mensen met een beperking de hulp van Johnny de Mol inroepen om wensen van iemand anders uit te laten komen. ,,En toen werd ik gevraagd of ik wilde meehelpen om de wens van Loes in vervulling te laten gaan", vertelt Enrico. ,,Loes haar grote wens is vrede op aarde, beroemd zijn en heel erg veel BN'ers ontmoeten." Enrico had een geheime afspraak met Johnny de Mol in Hilversum om te vertel- In navolging van Antwerpen en Brussel heeft Gent een lage-emis- siezone ingesteld. Wagens die te veel vervuilen, mogen niet meer in dit gebied komen, tenzij ze daar voor hebben betaald. Slimme ca mera's scannen de kentekens van elke wagen die de zone binnen- komt. Aan de hand daarvan kan worden bepaald of die daar mag rij den. Bij niet-Belgische nummer platen kan dat niet. Daarom moeten buitenlanders zich altijd eerst re gistreren, ook als hun auto aan de eisen voldoet. ,,Het bedrag is altijd 150 euro", zegt Dirk Bogaert, kabinetschef van schepen Tine Heyse. Iemand die met een oude en zwaar vervuilende auto in de zone komt, wordt dus net zo zwaar bestraft als een buitenlan der in een moderne, 'schone' wa gen die zich niet heeft aange meld. „Indien een wagen niet gere gistreerd is, kan immers niet wor den nagegaan of hij al dan niet toe gelaten is." Aan de hand van het kenteken kan, dankzij een interna tionaal samenwerkingsakkoord, wel de eigenaar worden achter haald. ,,De eerste kennisgeving van de ad ministratieve geldboetes gaan pas binnen enkele dagen op de post", zegt Bogaert. ,,Dit heeft te maken met de verwerkingsperiode tussen registratie, controle en vaststelling. Dus niemand kan al een boete in de bus hebben gekregen." ,,De overtreders zullen een schrij ven ontvangen waarin alles helder wordt toegelicht, ook de mogelijk heid tot verweer indien men de boete zou betwisten", zegt Bo- gaert. Recent is de Vlaamse wetge ving zo aangepast dat overheden een minnelijke schikking kunnen treffen. ,,In Antwerpen is dit na 3 jaar nu ingevoerd. Ook in Gent zul len we bekijken wat de mogelijkhe den zijn." „Antwerpen heeft in 2017 de voer- tuiggegevens van Nederland aange kocht", zegt Bogaert. ,,Gent heeft dit niet gedaan, omdat Vlaanderen bezig is met het Eucaris-project, een Europees uitwisselingsplat form voor voertuig- en rijbewij sge- gevens. Dit maakt de ontsluiting van de Nederlandse voertuiggege vens mogelijk. Het was voorzien voor begin 2020, maar liep vertra ging op." Zodra de connectie met Eucaris een feit is, hoeven Nederlanders zich niet meer te registreren om Gent binnen te kunnen rijden. ,,We zijn hiervoor echter afhankelijk van Vlaanderen." Hoewel de hoofdrol was wegge legd voor Loes, was Enrico ook mee naar alle opnames. Dus ook naar het rodeloperevent in Am sterdam. ,,Ik was bij de persconfe rentie", vertelt hij. ,,Daar waren al II Of het spannend was? Nee hoor, ik word rustig van camera's lemaal journalisten en camera mannen." Enrico en Loes kennen elkaar van hun werk, bij Koek en Leut, een dagbesteding van stich ting KIO. ,,We zijn dikke vrien den", vertelt Enrico en hup, de handen vliegen weer omhoog om elkaar een high five te geven. Ei genlijk hebben ze geen tijd om nog meer vragen te beantwoor den. Het is plotseling druk. In de tearoom is een groep van tien man neergestreken. Die willen allemaal koffie met wat lekkers er bij. Sa men met collega Mealana voor zien ze de gasten snel van hun drinken. Mealana was niet mee naar de opnames en dat vindt ze achteraf wel jammer. ,,Ik zou het ook heel leuk vinden om mee te doen." len wat de grote wens van Loes was. Een paar uur later werd Loes verrast door een team van het pro gramma tijdens haar werk. Ze was geselecteerd. 'Carlo Boszhard ontmoet' Er zijn op verschillende plekken opnames gemaakt. Zo zijn ze naar Shownieuws geweest, naar Vero nica Inside en het absolute hoog tepunt was een rode loper event in het Tuchinskytheater in Am sterdam. ,,Bij de première van Fro zen 2", vertelt Loes. ,,Ik ging heel veel vragen stellen. Ik heb Carlo Boszhard ontmoet. En Jim Bak- kum, Dennis Weening, Martijn Krabbé, Tess Milne, Nikki Ples- sen", somt ze op. ,,Ik vraag meestal naar de laatste nieuwtjes. Bijvoor beeld Remy Bonjasky kickbokst en ik heb hem gevraagd over kick boksen. En ik kreeg van Jim Bak- kum een zoen op mijn wang. Of het spannend was? Nee hoor, ik word rustig van camera's." woensdag 5 februari 2020 GO Loes wilde heel veel BN'ers ontmoeten en dat is gelukt Melita Lanting Nisse Zeeuwen die met de auto het centrum van Gent bezoeken zonder zich vooraf te registre ren, kunnen rekenen op een ste vige boete. Veel mensen blijken nog niet op de hoogte te zijn van deze nieuwe regels. Rolf Bosboom Gent Waarom moet je je als Nederlan der registreren? Hoe hoog is de boete? Na een gedoogperiode worden er sinds 1 februari boetes uitgeschre ven. Zijn er al Nederlanders be keurd? Kunnen mensen die een toege stane auto hebben, maar niet wis ten dat ze zich moeten registre ren, bezwaar aantekenen? Toegestane auto's met Neder landse kentekens hoeven zich in Antwerpen niet te registreren, om dat de stad zelf nagaat of de auto aan de eisen voldoet. Waarom kan dat in Gent niet? Meer informatie over de lage- emissiezone in Gent is te vinden op lez2020.be. Loes van Belzen en Enrico van Bezooijen (achtergrond) op hun werk bij Koek en Leut. FOTO MARCELLE DAVIDSE - Loes van Belzen Loes en Enrico zijn vanavond te zien in Down met Johnny om half negen op SBS6. Kijk op de site bij /video Johnny de Mol laat grote wens van Loes uitkomen Enrico met Carlo Boszhard. FOTO SBS6

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37