van Loes komt uit Campagne om verpleeghuisartsen en onderwijzers binnen te halen Dagje Gent? Vergeet nietje te registreren! Bath juicht nog niet voor nieuwe plek vergister Loes van Belzen uit Lewedorp staat glunderend op de rode loper bij de première van Frozen 2. Nota bene naast Carlo Boszhard, die speciaal voor haar nog het stemmetje van Olaf doet. Daarmee komt een grote wens van haar uit: zoveel mogelijk BN'ers ontmoeten. Haar collega Enrico van Bezooijen uit Middelburg heeft geholpen die wens uit te laten komen. Samen zijn ze te zien in het tv- programma Down met Johnny. zeeland 5 Mogelijke bouw bij waterzuivering met argusogen gevolgd Van alle projecten die Zeeland uit voert met geld uit Den Haag heeft het aanvalsplan arbeidsmarkt de hoogste prioriteit. De meest in het oog springende campagne was die om huisartsen te werven. De Zeeuwse huisartsenvereniging bood huisartsen van buiten Zee land afgelopen zomer de gelegen heid om in een vakantiehuisje op Walcheren te verblijven en in te vallen bij een praktijk in de buurt. Van de acht huisartsen die daarvan gebruik hebben gemaakt, zijn er drie aan het werk gegaan in Zee land. Maar de campagne was groter dan dat. Via sociale media, e-mail en advertenties, bijvoorbeeld in het tijdschrift Arts Auto, werden huisartsen op Zeeland geatten deerd. ,,We wilden ze contact met ons laten zoeken, zodat we ze ver der konden informeren over de mogelijkheid om in Zeeland te ko men wonen en werken", zegt gede puteerde Jo-Annes de Bat (CDA, economie). De campagne wordt nu verbreed. ,,Vorig jaar hebben we ons op de huisartsen gefocust", bevestigt De Bat. ,,Daar hebben we allerlei acti viteiten omheen gebouwd. Nu wil len we een verbreding. In 2020 rich ten we ons op specialisten ouderen- geneeskunde." Onderwijs Naast de zorgsector wordt ook ge keken naar de onderwijssector. De Bat: ,,Het voordeel is dat we niet al les opnieuw hoeven te ontwikke len. Het concept is er. In plaats van video's van dokter Roos kunnen we nu video's maken van meester Mark. Het verschil is wel dat de zorgsector goed georganiseerd is in Viazorg. Zij hebben ook geld, dus de helft van de campagnemiddelen kwam uit de sector. Met het onder wijs zouden we het liefst ook een co-financieringsconstructie opzet- ten. Dat zijn we nu aan het uitzoe ken." Er is wat geschoven met de budgetten die het kabinet in het ka der van de Regiodeal naar Zeeland In plaats van video's van dokter Roos kunnen we nu video's maken van meester Mark overmaakt. Op projecten voor de aanpak van de kust en slimme mo biliteit is geld overgebleven. Dat is naar het aanvalsplan arbeidsmarkt geschoven. Daarvan is 240.000 euro bestemd voor de campagnes om zorg- en onderwijspersoneel te werven. Uitkeringsgerechtigden Het project om Zeeuwse uitke ringsgerechtigden via scholing en bemiddeling aan een baan te hel pen, is succesvol. Voor 2019 werd gemikt op 400 plaatsingen. Dat zijn er 447 geworden. Met 257.500 euro extra moeten dit jaar nog 103 men sen aan werk worden geholpen. Verder is er nog ruim een ton voor het oprichten van een marke tingorganisatie om arbeidskrachten naar Zeeland te halen, zoals de VVV doet met toeristen en Impuls Zee land met bedrijven. ,,Volgende week sturen we daarover een brief naar de Staten", aldus De Bat. Dylan de Kam wil voorbeeld zijn Jonge reservekeeper staat plotseling onder de lat bij het eerste elftal van Kloetinge ZEELAND 5 MPp woensdag 5 februari 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 8 Zeeland wil ook leraar lokken Behalve huisartsen gaat de pro vincie nu ook verpleeghuisart sen en medewerkers in de ge handicaptenzorg naar Zeeland lokken. Er wordt nog onderzocht hoe de pijlen kunnen worden ge richt op leraren. Ernst Jan Rozendaal Middelburg - Jo-Annes de Bat ZEELAND 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33