Domino Day O 28 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Het is dat het te vroeg is voor een 1 aprilgrap, an ders had ik het niet geloofd: Domino Day komt na elf jaar terug. Domino DayIn november pas, dus het is nog even geduld oefenen, maar beter kan eigenlijk niet. Zo worden wij arme tv-kijkers, die graag van hype naar hype zwieren, mooi het hele jaar doorgeholpen. Niks zwart gat als straks de laatste snipper confetti bij het Eurovisie Songfestival is opgeveegd. We kun nen meteen vol door met speculeren wie de avond mag presenteren. Omdat RTL het evenement bij con current SBS heeft weggekaapt, zal Hansie Hansie Kraay helaas buiten de boot vallen. Beau natuurlijk. Die heeft er precies de goede toon voor. ,,Heb je ge niest en is er nu een heel veld omgevallen? Dat mééééén je toch niet? Wat een drSMmMS!" Misschien Loretta Schrijver, die natuurlijk met alle deelnemers wil knuffelen en alle stress weglacht. Of toch gewoon Chantal? Nee, niet die van Marrried at First Sight - Janzen natuurlijk. Die spreekt sinds haar kortstondige carrière bij onze oosterburen bovendien vloeiend Duits. Wat handig is, omdat het evenement vast net als elf jaar geleden op grote belangstelling vanuit die hoek kan rekenen. Ik voorzie dat Aran van RTL Boulevard in oktober een tentje opslaat bij de hal waar honderden studen ten de steentjes moeten gaan neerzetten. Kan hij da gelijks verslag doen van de stress om ingewikkelde patronen voor dominovelden vol bloeiende tulpen en logo's van sponsoren. Maar hij kan ook een oogje houden op opbloeiende liefdes tussen de bouwers en af en toe een grapje uithalen met een nepmus. Weet u het nog? Dat ene, arme musje dat bijna Do mino Day 2005 ruïneerde en afgeschoten werd? Hoe wel Twitter nog niet bestond, deed de commotie des tijds niet onder voor alle heisa over de dierbare vrien- dinnentweet van Baudet en Marokkaantjesuitspraak van Harry Mens. Hoe meer ik erover nadenk, hoe enthousiaster ik word. Met het hele gezin met borrelnootjes en cola op de bank, meegokken in de speciaal gedownloade app hoeveel stenen er precies omrollen. Plaspauzes als de pegel gaat zwieren voor de onvermijdelijke reclame blokken, tenzij producent Endemol Eva Jinek de on derhandelingen met RTL laat doen. En zou Intertoys al aangehaakt zijn, zoals dat in marketingjargon heet? Want ik weet wel wat dé must have wordt komende Sinterklaas. Als krant kunnen we minstens zoveel lol beleven aan dit evenement. Om te beginnen in de kersverse maandagrubriek Hoe is het nu met? Want als je het over Domino Day hebt, heb je het maar over één man: Robin Paul Weijers! Of zouden Jinek en Op1 al hebben gebeld? Quote van de dag Meisjes werden verliefd op Frank Boeijen of Koen Wauters, met mij wilden ze praten over waar het verkeerd ging Armin op Mysteryland Koning annuleert Marco en Leontine Borsato zijn niet langer een stel. Het showbizzpaar maakte gisteren wereldkundig na 22 jaar huwelijk te gaan scheiden. 'Met pijn in onze harten', schrijft Borsato op Instagram. e liefde van zijn leven. Zijn rots in de branding en de krachtigste vrouw die hij ooit heeft ontmoet. Marco Borsato (53) sprak altijd lovend over zijn Leontine (52), de vrouw die na zijn faillissement 'als een leeuwin' moest vechten om een scheiding te voorkomen. Gisteren kwam er dan toch een einde aan hun sprookjeshuwelijk. Sinds begin januari had de zanger zich al teruggetrokken uit de spot lights vanwege een burn-out. ,,De impact van alles wat er de laatste ja ren is gebeurd, heb ik toch niet in zijn geheel verwerkt. Ik heb langere tijd nodig om me weer helemaal op te la den voordat ik er weer vol voor kan gaan'', zei hij daarover toen. Sinds dat moment namen de geruchten over een scheiding al toe. Maar gisteren werd die hwelijksbreuk 'met pijn in onze harten' bevestigd via Borsato's REACTIE verklaring via Instagram. In de Nederlandse showbizz wer den Marco en Leontine Borsato ge zien als een match made in heaven. In de jaren 90, tijdens een diner in de villa van Hans en Connie Breukho ven, sloeg de vonk over. Een paar maanden later al vroeg Marco haar ten huwelijk, een verbintenis die de twee in 1998 aangingen op een romantische plek: Venetië. Het paar kreeg twee zonen, Luca (1998) en Senna (2001), en dochter Jada (2002). In 2009 werd het gezin zwaar op de proef gesteld toen Marco's bedrijf The Entertainment Group failliet ging. De Borsato's bleven achter met een miljoenenschuld. Door alle stress verloren Marco en Leontine elkaar uit het oog. Hij stortte zichzelf op zijn werk om zijn bankrekening weer gevuld te krijgen, en zij probeerde hobbels op de weg glad te strijken om hun kinderen een zo onbezorgd mogelijk leventje te geven. In die tijd ging het al mis, omdat Marco een kortstondige buitenechte lijke relatie aanging met pianiste en zangeres Iris Hond. Het was een af- SCHEIDING MARCO LEONTINE —Zanger Stef Bos in tijdschrift Zin. woensdag 5 februari 2020 FESTIVAL Armin van Buuren keert na drie jaar terug als afsluiter van het dancefesti- val Mysteryland. Op het festival in de Haarlem mermeer treden van 28 tot en met 30 augus tus ook onder anderen Carl Cox en Lil' Kleine op. CABARET Martijn Koning annuleert zeker drie voorstellin gen van zijn show Koning van de Toe komst omdat hij meer tijd nodig heeft. Het valt hem zwaarder dan hij had in geschat om een doorstart te maken na zijn oudejaarsshow. 3 ■u Sebastiaan Quekel Mark den Blanken 'Ze waren een siamese tweeling' Albert Verlinde zag de breuk tussen Marco Borsato en Leontine Borsato aankomen. ,,Ik merkte dat ze al veel meer los van elkaar waren de laatste tijd'', zegt de show- bizzdeskundige. ,,Marco en Leontine, ze waren als een Sia mese tweeling. Dit is een enorm drama. Twee mensen die el kaar tot dik en dun hebben gesteund. Carrière hebben ge maakt, rijk zijn ge worden en door een faillissement alles zijn kwijtgeraakt én weer opkrabbelden.'' Hard gestreden,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 28