Shirin, 'voorbeeld voor de jeugd' Was er een 'geheime militaire operatie' rond de marinierskazerne? cfk regionale nieuws JOL Albert Heijn blijkt koploper, geen navolging in andere branches Geld bewaren in je eigen huis is een slecht idee Walcheren Met trots huldigde de gemeente Kapelle gisteravond de kersverse wereldkampioene veldrijden bij de juniores, Shirin van Anrooij. Het talent, dat vandaag achttien wordt, veroverde zaterdag de regenboogtrui in Zwitserland. Waarnemend burgemeester Huub Hieltjes noemde haar 'een voorbeeld voor de jeugd in Kapelle'. „Door jou worden we aangezet te blijven investeren in sportaccom modaties", zei hij tijdens de huldiging. Shirin luisterde wat onwennig naar alle lovende woorden. ,,Ik laat het allemaal maar rustig gebeuren'', sprak ze in de wetenschap dat ze vandaag weer gewoon een cross in Maldegem heeft. ZEELAND 10 Commissaris van de Koning Han Polman en gedeputeerde Dick van der Velde eisen openheid van zaken van staatssecretaris Visser Klachten over hospitaal van gevangenis in Scheveningen niet goed afgehandeld Zelfs als de bank negatieve rente rekent »P20 De stijging komt vooral op conto van Albert Heijn. De Zaanse groot grutter heeft inmiddels 36 procent van de vestigingen tot 22.00 uur open. Met de ruimere openingstij den zegt de supermarktketen tege moet te komen aan de wens van klanten. ,,We weten dat onze klan ten heel druk zijn en dat bood- schappen doen vooral gemakkelijk moet zijn", reageert Ronald van der Aart, zegsman bij AH. ,,Hiermee zijn klanten meer flexibel en kun nen ze zelf bepalen wanneer ze ge durende de dag boodschappen doen." Ook andere supermarkten bie den meer flexibiliteit. Zo blijkt uit onderzoek van Openingstijden.nl dat bij Jumbo 14 procent van de winkels open is tot 22.00 uur, bij Plus is dat 9 procent en Lidl 6 pro cent. Vooral het afgelopen jaar is het hard gegaan, zo blijkt. Vijfjaar gele den konden consumenten in 64 ge meenten bij tenminste één super markt tot 22.00 uur terecht, in 2019 waren dat 83 gemeenten en sinds dit jaar is dat al mogelijk in 119 ge meenten. Een van de voornaamste uitkom- sten uit het onderzoek van Ope- ningstijden.nl is dat in de afgelopen vijf jaar het aantal supermarkten met 22.00 uur als sluitingstijd zo goed als verdubbeld is. Het aantal steeg in die periode van 250 super markten naar ruim 550 van de on geveer 4000 vestigingen. Vooral vo rig jaar was er een forse toename. Toch gaan lang niet alle super marktketens mee in die trend, zo Klanten zijn meer flexibel en bepalen zelf wanneer ze boodschappen doen valt op te maken uit het onderzoek. Aldi bijvoorbeeld heeft slechts 1 procent van de winkels open tot 22.00 uur. Ook Nettorama, Boni en MCD laten zich vooralsnog niet verleiden om hun winkeltijden op te rekken naar 22.00 uur. Het onderzoek laat zien dat an dere branches nog nauwelijks mee doen met sluitingstijden tot 22.00 uur. Uitzonderingen zijn Etos en Gall Gall (beide uit de AH-stal), waar een klein maar groeiend aan tal zaken open is tot die tijd. Daar gaat het om respectievelijk 12 en 36 vestigingen. Toch verwacht Bob Gross van Openingstijden.nl dat op termijn winkeliers uit andere bran ches overstag gaan. ,,Om zo te kun nen profiteren van consumenten die later op de avond boodschappen komen doen", denkt hij. P5 woensdag 5 februari 2020 8°C Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 ZEELAND2 Supermarkten vaker open tot22.00 uur Een snel groeiend aantal super markten is doordeweeks open tot 22.00 uur. Inmiddels houdt één op de zeven vestigingen tot 's avonds laat de deuren open, blijkt uit onderzoek. De winkels zeggen hiermee in te spelen op een groeiende behoefte bij klan ten. Natasja de Groot Rotterdam —Ronald van der Aart, Albert Heijn Rustig pzc.nl weer Ook voor het laatste Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1