School is passé. In Zierikzee ga je naar Integraal Kindcentrum IN DE REGIO 6 Ripstraat Kamperland MIJN DORP, MIJN STAD „Dit kan zo niet langer. Die man is ziek en hoort in een ggz-instelling en niet in een woonwijk als deze, waar hij voor angst en onrust zorgt." Burgemeester Loes Meeuw- isse maakt zich sterk voor een snelle oplossing. „Maar zo eenvou dig is dat niet." Ze hebben in de Ripstraat wel va ker 'probleemgevallen' meege maakt, maar meestal hielp een ste vig gesprek dan wel. Deze keer niet. „De nieuwe buurman woonde hier nog geen week toen ik voor het eerst de politie heb gebeld vanwege zijn geschreeuw", zegt een van de buurtbewoners die niet met haar naam in de krant wil. „Sindsdien is er geen week voorbij gegaan zonder dat we de politie hebben gebeld, soms zelfs meerdere keren per dag. De buurtkinderen durven niet meer in het speeltuintje aan de Ripstraat te spelen en ze slapen slecht. Wijzelf zijn er ook hele da gen mee bezig. Het beheerst ons le ven." Toch is het niet boosheid die bij de omwonenden overheerst, maar wanhoop. „Die man is ziek en daar kan hij niets aan doen", laat de buurvrouw weten. „Maar wij zitten nu al maanden met de problemen. Onze grens is bereikt." Wat haar en andere buurtbewoners wél boos maakt, is dat instanties de situatie zo lang laten doorsudderen. „We hebben de problemen meerdere keren aangekaart bij de woningcor poratie en de gemeente, maar er is nog altijd niets veranderd. Dat is enorm frustrerend." Die verontwaardiging kan burge meester Loes Meeuwisse van de ge meente Noord-Beveland goed be grijpen. „De overlast is ernstig, dus ik snap dat buurtbewoners liever vandaag dan morgen een oplossing zien. Helaas is dat niet binnen een paar weken geregeld, ook al zijn we intensief met de zaak bezig." Met 'we' doelt Meeuwisse op ge meente, politie, ggz-instelling Emergis, woningcorporatie Beve land Wonen en Zorg- en Veilig heidshuis Zeeland. Deze zes in stanties zoeken samen naar manie ren om rust te creëren voor zowel de verwarde man als de buurt. Dat varieert van hulpverlening aan huis tot een ander onderkomen of ge dwongen opname. „We kunnen niet zomaar maatregelen nemen", licht Meeuwisse toe. „Er is namelijk geen sprake van strafbare feiten. Daarnaast hebben we te maken met een persoon die, net als ieder ander mens, rechten heeft. Sinds i januari is er een nieuwe wet van kracht waarbij we eerst moeten inzetten op vrijwillige zorg voordat we kun nen overgaan tot gedwongen zorg. Al met al is dit een complexe situa tie." Marcel Modde Zierikzee De kracht van een IKC zit in nauwe samenwerking, leggen ves tigingsmanager Kimberley La- meijn van Kibeo en schooldirec teur Niels Mulder uit. Niet alleen tussen onderwijs en kinderop vang, maar ook met allerlei aan verwante organisaties, waaronder logopedie, dyslexietraining, bibli- otheek en wat nog meer nodig is voor de beste ontwikkeling van het kind. Het verschil met andere kind centra zoals de Theo Thijssen- en de Jan Wouter van den Doelschool is 'de doorgaande lijn', aldus La- meijn. ,,Je kan alles wel onder één dak hebben, maar dat is dan een brede school. Op een integraal kindcentrum wordt de ontwikke- Er wordt goed gekeken naar de talenten van het kind ling van een kind door alle ver schillende partijen vanuit één team benaderd en overlegd. De doorgaande lijn staat centraal. De kinderen worden gevolgd vanaf het moment dat ze hier binnen ko men als baby of peuter, totdat ze de basisschool verlaten." Daarbij wordt goed gekeken naar de talenten van het kind en op welke punten eventueel wat meer aandacht nodig is, vult Mul der aan. ,,Ieder kind verdient dit!" Stapje extra Verschillende andere scholen op Schouwen-Duiveland zijn hard op weg om ook IKC te worden. ,,Maar daarvoor moeten ze nog nét even dat stapje extra zetten", zegt La- meijn. De Willibrordusschool heeft jaren naar dit predicaat toe gewerkt, herinnerde Mulder aan de inzet van oud-directeur Steeg- mans op dat vlak. De afgelopen twee jaar zijn de laatste puntjes op de i gezet. Alzheimer Café Optreden Jim vanderZee Cursus digitale vaardigheden dinsdag 4 februari 2020 Verwarde man zorgt voor onrust Schreeuwen, bedreigingen uiten, met stenen gooienEen verwarde bewoner van een huurwoning aan de Ripstraat in Kamperland zorgt al een half jaar voor flinke overlast in de buurt. Omwonenden zijn het beu om meerdere keren per week de politie te moeten bellen en wil len dat de man verhuist. Ellen Smaardijk-Jobse Kamperland Het eerste Integraal Kindcen trum (IKC) van Schouwen-Dui- veland staat in Zierikzee en is gisteren officieel geopend. Oud-directeur Erik Steegmans van de Willibrordusschool ont hulde het nieuwe bord boven de hoofdingang. Hij werd daar bij geholpen door Ziggy en Noah, de oudste en jongste leerling binnen het IKC. ZIERIKZEE De Alzheimer Werk groep houdt donderdag avond een bijeenkomst voor mantelzorgers, pro fessionals en andere be langstellenden in het Odensehuis. Neuroloog Esther Korf geeft infor matie over het verschil tussen dementie en ou- derdomsvergeetachtig- heid. Ook bespreekt zij de nieuwste ontwikkelin gen op het gebied van medicijnen. De avond vindt plaats tussen 19.00 en 20.30 uur. Aan melden is mogelijk via: w.jansen@ smwo.nl of 0111-453444. De toe gang is gratis. GOES Zanger en gitarist Jim van der Zee treedt vrij dag op in Theater de Mythe. Jim van der Zee won in 2018 The Voice of Holland. In zijn show Starting The Engine speelt hij covers en eigen nummers. Aan vang om 20.00 uur. Kaartverkoop via zee- landtheaters.nl. ZIERIKZEE In Zierikzee begint don derdag een cursus digi tale vaardigheden. Deel- Jim van der Zee. foto sam warnaar nemers leren hoe ze ge bruik kunnen maken van digitale (overheids)dien- sten van de gemeente, het UWV en de Belas tingdienst. De cursus bestaat uit vier gratis bij eenkomsten op 6, 13, 20 en 27 februari van 9.30 tot 11.30 uur in de Biblio theek Zierikzee, Hat- fieldpark 1. Aanmelden kan via bibliotheekoos- terschelde.nl of door te bellen naar 0113 562626. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.30-21.45 uur: Oe fenavond Brassband Apollo, 20.00-22.00 uur: Boogschieten dames; BRUINISSE Dorps huis de Vanger, 20.00 uur: Yoga; BURGH-HAAMSTEDE De Schutse, 09.30 uur: Thuis in je Dorpshuis, 09.30 uur: Zangkoor Vrouwen van Nu; 14.00 uur: Vrouwen van Schou wen; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Volksdan- sen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; Pelgrims- kerk, 20.15 uur: Yoga; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00 16.30 uur: Koersbal en soos; NOORDGOUWE Dorpshuis, 9.30-11.30 uur: Badminton; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor oude ren; 19.00- 23.00 uur: Dartvereniging Smijt Maar Raak; SCHARENDIJKE De Putmeet, 13.00- 16.00 uur: Tekenen en schilderen; SIRJANSLAND Dorpshuis, 13.00 17.00 uur: Schilder club, 19.15 uur: Be wust en ontspannen bewegen; ZIERIKZEE FiZi, 10.30 uur: Pe- noza, 14.00 uur: Out Stealing Horses; Ge bouw 4SD, 13.30 uur: Breicafé; Pontes Pie- ter Zeeman, 16.00 17.30 uur: Zaalvoet bal voor jongeren, 19.30 uur: Tai-Chi en Qigong gezondheidstraining. Het Integraal Kindcentrum wordt geopend door oud-directeur Erik Steegmans (r) FOTO SANDRA SCHIMMELPENNINK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 49