Antiwallencrème Ambtsketen Gilze ligt klaar voor Alssema Zeeland bestelt 100.000duurzame afvalcontainers 2 WENDY WAGENMAKERS Column N: Ieehee. Je moet éérst een nieuw account aanma ken, d^n het formulier opnieuw invullen, dat opsturen, dan wachten op je nieuwe code en dan kun je weer inloggen. Dat heb ik vorige week toch allemaal uitge legd?' allemaal uitgelegd. Op dezelfde dag als toen de auto plotseling geen gas meer gaf, de koerier mijn pakket had kwijtgemaakt, de zwemschool mailde of ik nog even 950 euro wilde overmaken, de ene dochter klaagde over krappe laar zen, de andere zich in drievoud onderkotste en de zoon tijdens het tandenpoetsen murmelde dat zijn gymtas al drie weken vermist is. eens een buurvrouw. dagen. En echt, ik zou voor geen goud terug willen naar de jaren vijftig, maar heel verbaasd ben ik niet als zich weer een vriendin meldt met een burn-out. We moe ten zó veel. Een goede werknemer zijn, een goede partner, een goede moeder. Niet gek als je dan eens iets vergeet of een beetje zeurt als je 's avonds om half tien met een dikke laag antiwallencrème op de bank ploft en er een stapel speel goed wacht op reparatie. spreken met het leukste werk van de hele wereld en een vent die niet te beroerd is om even te stofzuigen of de was op te ruimen - ook al kan ik daarna niks meer terugvinden. Maar ik zou compleet doordraaien als ik ook nog moest mantelzor gen, een stralend gezin etaleren via sociale media, het huis altijd aan kant en een buik zo plat als een pannenkoek. DE STELLING Vandaag: Verbod op zonnebanken is betuttelend Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters HUISHOUDELIJKE APPARATEN STEEDS VAKER GEHACKT ONZE STOFZUIGER HEEFT ONZE SPULLEN OP marktplaats GEZET Wiethuis drie maanden achter slot en grendel Vestingcross zet Hulst op z'n kop Cadzand Lost Contacts wint voorspel bandstrijd Alssema is in Goes wethouder voor het CDA. Hij volgde in 2015 Jo Annes de Bat op, nadat deze gede puteerde was geworden. Daarvoor werkte Als sema als teamleider particulieren bij de Rabobank. Onlangs stapte ook Loes Meeuwisse al op als wethouder in Goes. Zij werd burge meester van Noord- Beveland. Alssema laat weten de af gelopen tijd te hebben nagedacht over zijn toekomst. ,,Ik vind het be langrijk dat je als politicus op tijd na denkt over je volgende stap. Als je zo lang wacht dat mensen gaan vragen of het niet tijd wordt iets anders te gaan doen, ben je eigenlijk te laat.'' Alssema kwam naar eigen zeggen tot de conclusie dat hij burgemeester wilde worden. Gilze en Rijen is volgens de ver trekkende wethouder een mooie ge meente. ,,Ze heeft vier dorpen, waarvan een paar een meer stadse dynamiek hebben en een paar an dere meer dorps zijn. Dat vind ik leuk. Het is ook een ambitieuze ge meente, die plannen voor wo ningbouw en bedrijvig heid op een mooie ma nier weet te combine ren met het behoud van een groene om geving.'' CDA-frac- tievoorzitter Frans van der Knaap zegt dubbele gevoelens te hebben. „Maar in de eer ste plaats ben ik natuurlijk heel erg blij voor Derk. Met z'n 33 jaar wordt Alssema één van de jongste burgemeesters van ons land. Wanneer hij precies ver trekt uit Goes is nog niet duidelijk. Dat had nog wat voeten in de aarde. Eerst lag de containerbranche dwars. De bakken worden in het buitenland gemaakt van nieuw ma teriaal op basis van minerale olie. Containers van gerecycled plastic zouden minder lang meegaan, min der sterk zijn, duurder, typisch iets wat ze weer in Nederland willen hebben. Maar inmiddels staan ze her en der in het land en hebben tien Zeeuwse gemeenten ze ook besteld. Daar is 2 milj oen euro mee gemoeid. Alleen Schouwen-Duiveland, Goes en Borsele doen niet mee. ,,Dit contract is voor tien jaar", verklaart directeur Paul Marinissen van de Zeeuwse Reinigingsdienst. ,,Contai- ners gaan tien tot vijftien jaar mee, dus voor gemeenten die net nieuwe bakken hebben was dit niet interes sant." De nieuwe Zeeuwse contai ner is zwaarder dan elders in Neder land. ,,Om te voorkomen dat ze van de dijk afwaaien", aldus Marinissen. Ze zijn getest met verschillende vuilniswagens en aan allerlei om standigheden blootgesteld, tot aan de vriescel van de Vlissingse vismijn aan toe. Kleurclip De afvalcontainer is grijs, want kleurstof is niet duurzaam. Dus groene, blauwe en oranje bakken verdwijnen in de meeste gemeenten uit het straatbeeld. Middelburg, Ter- neuzen en Vlissingen kiezen nog wel voor gekleurde deksels om het soort afval aan te geven, bij de overi gen wordt het een kleurclip. De nieuwe containers duiken als eerste op in Tholen, Sluis en Reimerswaal. Heel verbaasd ben ik niet als zich weer een vriendin meldt met een burn-out moeders niet, maar een weekje hangmat op de Malediven, zonder kinderen, zonder telefoon, maar met geoliede bedienden die drui ven voeren en koelte toewapperen met bananenbladeren - dat zou af en toe niet gek zijn. 3 dagen nabij het strand van Oostende incl. upgrade dinsdag 4 februari 2020 Mijn hoofd tolde. Ja, het is vast ,,Ach, ik had er vier", zuchtte Maar ja, zij werkte niet nog vier En dan mag ik zelf nog van geluk Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik ben trots op Shirin van An- rooij 377 reacties RILLAND Een woning aan de Swaanhilstraat in Rilland gaat per direct voor drie maanden op slot. Dat heeft burgemeester José van Egmond van de ge meente Reimerswaal be sloten. In het huis is in november een wietkwe- kerij met 253 planten ge vonden. Voor de hennep kwekerij werd illegaal elektriciteit afgetapt. Op dezelfde dag rolde de po litie ook in de Reiger bergstraat in Rilland een wietkwekerij op. Volgens de gemeente loopt de procedure in die zaak nog, dus die woning gaat nog niet op slot. HULST De Vestingcross is pas over twee weken, maar levert vanaf vrijdag al ver- keershinder op in Hulst. De start en finish voor de veldrijders liggen net als vorig jaar aan de Glacis- weg. De straat is van vrij dag 7 februari tot en met woensdag 19 februari af gesloten. Verkeer wordt omgeleid via de Zand straat, Carmelweg en Zoutestraat. De Dubbele Poort is vanaf woensdag 12 februari tot en met woensdag 19 februari af gesloten. Ondertussen gaan ook de wegwerk zaamheden aan de Tivol- iweg door. Meer informa tie op: gemeentehulst.nl. De band Lost Contacts heeft afgelopen week end de tweede voor ronde van muziekwed- strijd Steenworp gewon nen. In restaurant Il Gabbiano in Cadzand gingen drie acts de strijd met elkaar aan. De alternatieve poprock band (voorheen Name less) won het van Critter en Be Four You en sleepte zowel de jury als de publieksprijs in de wacht. In totaal zijn er drie voorrondes en een finale, op locaties ver spreid door Zeeuws- Vlaanderen. Sigourney Rose won de eerste ronde in Terneuzen. De Goese wethouder Derk Als sema (33) wordt burgemeester van de gemeente Gilze en Rijen in Noord-Brabant. Dat is gister avond bekendgemaakt. Rob Paardekam Goes Het is zo logisch als wat. Als je plastic inzamelt om opnieuw te gebruiken, moeten dan de con tainers waarmee je dat doet, niet ook van ingezameld plastic zijn gemaakt? Tien Zeeuwse ge meenten hebben nu 100.000 van dergelijke 'circulaire' afval containers besteld. Ernst Jan Rozendaal Vlissingen Medailles hoeven werkende Leopold Hotel Ostend V 2 overnachtingen incl. uitgebreid ontbijt Gratis upgrade naar een Deluxe kamer V Welkomstdrankje en gratis Wi-Fi V Op ca. 150 m. van het strand V Tlpl UNESCO-stad Brugge hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2